Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Nikon D5300 - problem - wolny zapis w trybie live view

    Witam wszystkich, jestem nowym forumowiczem

    Mam pytanie, nie wiem czy jest to jakaś wada mojego aparatu, czy może po prostu jest to normalna sprawa, ale gdy robię zdjęcie w trybie podglądu live to robi zdjęcie - jest ciemny ekran i zdjęcie się wyświetla - jednak trwa to dosyć długo - różnica jest wyraźna przy porównaniu do Nikona D5100 - zrobiłem przesiadkę i mam oba aparaty i testowałem (zapis D5100 jest dużo szybszy w moim przypadku) - chodzi mi o gotowość do zrobienia zdjęcia następnego - testowałem zarówno w trybie z lampą jak i bez, na tej samej karcie pamięci. Ustawiałem rożne wielkości zdjęć(jakość) - za każdym razem to samo (robiłem zdjęcia w trybie Auto). Ma ktoś może jakiś pomysł? To wada fabryczna? Nadaje się do reklamacji? Może ktoś ma ten aparat i może się wypowiedzieć jak jest u niego?

    Dodam tylko że przez wizjer nie ma najmniejszego problemu zapis jest momentalny i mogę zrobić kolejne zdjęcie. Problem jest tylko z live view.

    Pozdrawiam, życząc forumowiczom Wesołych Świąt.

  2. #2

    Domyślnie

    W D5200 już tak było, spowolnili i tyle. Po naciśnięciu migawki lustro opada i ponownie podnosi ( bez sensu) możesz zobaczyć w wizjerze.
    A6K + SELP18105G + SEL35F18 + 2/58 M42

  3. #3

    Domyślnie

    Działa tak samo? https://www.youtube.com/watch?v=7ZFjk_54Xwc
    Teraz ja mam pytanie, czy jak powiększysz na LV x4 i więcej to obraz zaczyna falować?
    A6K + SELP18105G + SEL35F18 + 2/58 M42

  4. #4

    Domyślnie

    Witam
    Czy problem jest rozwiązany? Jeśli tak, to co było przyczyną wolnego zapisu?
    Mam to samo, a wręcz mogę powiedzieć, że u mnie jest to bardzo długi czas zapisu, i tylko w trybie ekranu (Live View Mode), przez wizjer mam błyskawiczny zapis.

  5. #5

    Domyślnie

    Zapis jest zawsze taki sam. Nie ma znaczeni czy to LV, czy wizjer. Różnica jest w tym, że D5x00 wracają do trybu LV dopiero po zapisie zdjęcia, więc jak masz powolną kartę pamięci, to będzie to długo trwało.

    A rozwiązanie problemu jest bardzo prosto - kupić D7x00.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #6

    Domyślnie

    Live view to jest generalnie wolne pod każdym względem...

  7. #7

    Domyślnie

    ehhhh, nie tak prosto kupić D7xxx dopiero tego kupiłam, wcześniej z ponad pół roku czytałam opinie, testy itp. i nigdzie nic o wolnym zapisie Wybrałam D5300 ze względu na obrotowy ekran, fotografuje kilka lat, z tego ze 2 jak wciagnęło mnie makro, i stąd ten ekran był taki ważny.
    Kartę mam szybką 80 MB/s klasa 10, a nie ma żadnej różnicy w szybkości jak włożyłam starą jakąś kartę wolną dla sprawdzenia.
    Czyli co? nic się nie da wykombinować? Byłoby to bez sensu, aparat zachwalany jako szybki, super do makro (ekran), a okazałoby się, że kicha?

  8. #8

    Domyślnie

    Niestety. Live view w lustrzankach Nikona to dramat...

  9. #9

    Domyślnie

    80MB/s to prędkość odczytu, nie zapisu. Poza tym D5300 jest szybki, ale jest to niski model, a to oznacza, że pewnych funkcji nie ma, albo są ograniczone i tak właśnie jest z LV. Chcesz mieć szybkie LV - trzeba kupić wyższy model, chcesz mieć pełne sterowanie przesłoną - trzeba jeszcze wyższy model.

    Co do szybkości - D5200 na karcie SanDisk Extreme Pro 95MB/s - ~1s, SanDisk Ultra 40MB/s - ~4s.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Zapis jest zawsze taki sam. Nie ma znaczeni czy to LV, czy wizjer. Różnica jest w tym, że D5x00 wracają do trybu LV dopiero po zapisie zdjęcia, więc jak masz powolną kartę pamięci, to będzie to długo trwało.

    A rozwiązanie problemu jest bardzo prosto - kupić D7x00.
    Nie do końca - ja mam D7100 i tak samo długo się zapisuje

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •