Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie [Propozycja] Czego klient oczekuje, co artysta robi

    Witam!
    Naszedł mnie pomysł na pojedynek. Zapewne niektórym się niespodoba, ale ileż razy gdy pokazywałeś świetną fotografię zachodu z drzewkiem np. mamie a ona mówiła że tak nikogo nie ma. Ile razy w pracy szef oczekiwał od Ciebie tandety mimo Twojej profesjonalnej wizji? Ile razy gdy pokazujesz komuś zdjęcia ktoś w odpowiedzi pokazuje Ci jakie ładne zrobił ostatnio telefonem z balkonu ? Ile razy irytowałeś się gdy nowi juzerzy wrzucali zdjęcia ich zdaniem piękne?
    Niestety niektóre rzeczy da się dostrzec jedynie "siedząc w branży" w taki czy inny sposób. Stąd określenie artysta. Robi coś co nie każdy musi rozumieć, nie każdemu musi się podobać ale w swoim wąskim kręgu ma odbiorców i krytyków tego. Klientem może być każdy przeciętny człowiek. Jako, że forum jest o tematyce foto to proponuje pojedynek gdzie będą kolaże złożone z dwóch kadrów. Jeden będzie tym czego oczekują ludzie, a drugi tym co wychodzi spod ręki achtysty Mam nadzieje że ktoś podejmie wyzwanie.Szczegóły pojedynku można zawsze stworzyć gdy znajdą się chętni.
    Pozdrawiam !

  2. #2

    Domyślnie

    Jako że nikt nie napisał słowa, to napiszę ja, ale nie obraź sie Moim zdaniem pomysł głupi :P

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Leatherface Zobacz posta
    Jako że nikt nie napisał słowa, to napiszę ja, ale nie obraź sie Moim zdaniem pomysł głupi :P
    nie obrażam Przeciwnie, gdyby nie było nic głupiego to nie byłoby pojęcia "mądre" Musi być jakiś kontrast A w pojedynku chodzi o zabawe i mimo wszystko zachęcam

  4. #4

    Domyślnie

    alfapasje, ale na jakiej podstawie "ktoś" ma wiedzieć, czy już wykonał zdjęcie artystyczne, czy jest to "komercja"
    Wydaje mi się, że to każdy z "nas" ma swoje inne odczucie w tej kwestii.
    Bo jak ktoś ma wiedzieć, czy to się spodoba "ogółu" czy jeszcze tylko "indywiduum"
    Pozdrawiam Krzysztof M.
    Mam co mam i jest mi z tym dobrze ....

  5. #5

    Domyślnie

    a to coś co artystyczne musi się niepodobać rzeszy niewtajemniczonych? moim zdaniem to żadna sztuka gdy tworzy się coś czym zachwycają się tylko 'specjaliści'
    coś komercujnego wcale nie znaczy że nie artystyczne, i na odwrót artystyczne nie musi koniecznie być niszowym, czemu 'prawdziwa sztuka' miałaby być niepodziwiana przez masy?
    Może łatwiej i zrozumialej by była para 'kicz i artystyczne' w opinii samego twórcy owej pary. Gusta bywają bardzo rożne. Ja na przykład nie trawię za bardzo zachodów, tzn. trudno znaleźć mi taki, który mnie urzeka.
    I najfajniej by było żeby oba zdjęcia miały ten sam temat, np. miłość, nienawiść, pomidor, kieliszek wódki ;p

  6. #6

    Domyślnie

    Moze troszkę inaczej.
    Mam znajomą, robi zdjęcia koleżankom bliższym i dalszym. Uważana jest w swoim środowisku za 'wielki talent', wiele osób jest zachwyconych jej zdjęciami. Powiedzcie mi, czy Waszym zdaniem też jej zdjęcia za takie dobre: www.alexdarg.deviantart.com/gallery . ?
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

    D700 + 35 + 85 i po co więcej?

  7. #7

    Domyślnie

    może środowisko nie ma za bardzo pojęcia o fotografowaniu i zrobienie poprawnie naświetlonego, ostrego zdjęcia uchodzi za przebłysk geniuszu? zdjęcia mocno przeciętne...
    http://www.ozzy.maxmodels.pl
    Ortografii uczą w podstawówce, więc nie tlumacz się, że nie studiowałeś polonistyki.

  8. #8

    Domyślnie

    W układzie fotograf-klient nie chodzi o umiejętności czy jakość zdjęć tylko o "target" i czy potrafisz do niego dotrzeć.
    Np możesz robić świetne zdjęcia na poziomie kolorowych magazynów ale i tak żaden magazyn ich nie opublikuje bo "ma swoich fotografów" - czyli nie masz "wtyk" w redakcjach (nie możesz dotrzeć do targetu).
    Możesz też robić zdjęcia przeciętne, rzemieślniczo poprawne lecz bez polotu, ale masz łatwy dostęp do środowiska które takich zdjęć potrzebuje. I klienci są zachwyceni, i ty zarabiasz, a zdjęcia same w sobie na forum fotograficznym zostałyby zrównane z ziemią.

    Na zachodzie jest taki trend, żeby artyści wypracowali więcej niż jedno artystyczne "alter ego": prowadzą np. trzy niezależne galerie swoich prac, a każda ma trafiać do innego segmentu rynku. Galeria typu "top-art" jest wysmakowana i zawiera mało zdjęć, galeria "konsumencka" jest prosta w odbiorze i z większą ilością wodotrysków itd.

    Pewnie tak jak ja widzieliście wielokrotnie prace fotografów, których prace nazwałbym "przerostem chęci nad umiejętnościami", ale wśród odbiorców uchodzą za arcydzieła. I o to chodzi!!

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Andy_O Zobacz posta
    ...

    Na zachodzie jest taki trend, żeby artyści wypracowali więcej niż jedno artystyczne "alter ego": prowadzą np. trzy niezależne galerie swoich prac, a każda ma trafiać do innego segmentu rynku. Galeria typu "top-art" jest wysmakowana i zawiera mało zdjęć, galeria "konsumencka" jest prosta w odbiorze i z większą ilością wodotrysków itd.
    ..
    a to jest moim zdaniem doskonały pomysł na praktyczne rozwiązanie dylematu czy na fotografii (np slubnej - bo niedawno była taka dyskusja) ma byc wiecej artystycznej wizjii fotografa, czy widzimisie klienta.

    Po prostu nalezy zrobic dwa zdjecia.
    I ewentualnie oba publikować z komentarzem, ze te jest z kategorii top-art, a te z konsumenckiej.
    I'm not always right, but I'm never wrong...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez alfapasje Zobacz posta
    Witam!
    Naszedł mnie pomysł na pojedynek. Zapewne niektórym się niespodoba, ale ileż razy gdy pokazywałeś świetną fotografię zachodu z drzewkiem np. mamie a ona mówiła że tak nikogo nie ma. Ile razy w pracy szef oczekiwał od Ciebie tandety mimo Twojej profesjonalnej wizji? Ile razy gdy pokazujesz komuś zdjęcia ktoś w odpowiedzi pokazuje Ci jakie ładne zrobił ostatnio telefonem z balkonu ? Ile razy irytowałeś się gdy nowi juzerzy wrzucali zdjęcia ich zdaniem piękne?
    Niestety niektóre rzeczy da się dostrzec jedynie "siedząc w branży" w taki czy inny sposób. Stąd określenie artysta. Robi coś co nie każdy musi rozumieć, nie każdemu musi się podobać ale w swoim wąskim kręgu ma odbiorców i krytyków tego. Klientem może być każdy przeciętny człowiek. Jako, że forum jest o tematyce foto to proponuje pojedynek gdzie będą kolaże złożone z dwóch kadrów. Jeden będzie tym czego oczekują ludzie, a drugi tym co wychodzi spod ręki achtysty Mam nadzieje że ktoś podejmie wyzwanie.Szczegóły pojedynku można zawsze stworzyć gdy znajdą się chętni.
    Pozdrawiam !
    Jak chcesz być forumowym artystą to załóż swoje TWA i będziesz miał tu git !
    Ostatnio edytowane przez Kalmar ; 01-10-2009 o 11:53 Powód: zapomniałem o szczeżuji

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •