Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie Windows 7 i Aero - dziwne zachowanie

    Pierwszą rzeczą, którą robię po instalacji W7 to wyłączenie Aero - jakoś wolę klasyczną kompozycję, poza tym nie lubię jak coś bez sensu zżera pamięć. Już na poprzednim kompie (W7 x64, Athlon X2 3.0 Ghz, 2 GB RAM) zauważyłem dość zamulaszcze działanie interfejsu (choćby "ładowanie ikon" w Panelu sterowania - czasem zajmowało to ~4 sekund), ale z racji tego, że system miał już trochę softu zainstalowane, to jakoś ignorowałem tą kwestię.
    Niedawno zostałem zmuszony do przesiadki na laptopa (Dual Core 2.0 GHz, 1 GB RAMu), na którym postawiłem W7 x86. To, że działał zamulaszczo przy 1 GB mnie absolutnie nie dziwi. Coś mnie dzisiaj podkusiło, włączyłem Aero i.... szczęka mi opadła. Cały interfejs dostał kopa, okna przeskakują trymigiem, ikony w Panelu sterowania po sekundzie są załadowane.

    Mam pytanie do forumowiczów: WTF? Jakim cudem interfejs na Aero działa szybciej niż na klasycznej kompozycji?

  2. #2

    Domyślnie

    A jak wyłączyć to Aero ?
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  3. #3
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wasilewk Zobacz posta
    A jak wyłączyć to Aero ?
    PPM na Pulpicie > Personalizuj > Wybierasz dowolną kompozycję z grupy "Kompozycje podstawowe i o dużym kontraście". Dla prawdziwych weteranów jest nawet taka a'la Windows 2k

  4. #4

    Domyślnie

    Zainwestuj w dysk SSD a wszelkie opóźnienia, lagi, spadki wydajności interfejsu staną się niemiłym wspomnieniem
    Mimo to dziwię się, że wyłączenie Aero dało Ci takiego wielkiego kopa. Bądźmy szczerzy, dzisiejsze sprzęty bez problemy pozwalają na korzystanie w pełni ze wszelkich upiększeń z działu "wydajność" i ja nigdy nie zauważałem niemal żadnego wzrostu wydajności po ich wyłączeniu. Przecież to zajmuje maksymalnie kilkanaście-kilkadziesiąt MB pamięci Ram, której na pokładzie mamy po kilka GB...
    No ale skoro takowy skok zauważyłeś to widocznie w Twoim modelu coś jest na rzeczy i nie pozostaje nic innego jak się cieszyć
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  5. #5

    Domyślnie

    zamulanie Aero często się zdarza nawet na super wypasionym sprzęcie jak sterowniki do karty są źle dobrane - np. zwykła karta sVGA zamiast jakiegoś wypasionego Radeona cośtam cośtam lub sterowniki domyślne z windy zamiast dedykowanych od producenta, a niestety dość często się to zdarza w nowych komputerach
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  6. #6

    Domyślnie

    No to oczywista sprawa, biorę pod uwagę, że to nie forum Pani Domu i dyskutujemy w gronie ludzi mających choć podstawowe pojęcie o sprzęcie na którym pracują
    Poza tym miałem niejednego laptopa z integrami GPU i takiego skoku nigdy nie zauważałem do tego stopnia, że nigdy niczego nie wyłączałem.
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  7. #7

    Domyślnie

    hmn.. ale ku6i włączył areo a nie wylaczyl..
    "Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - S. Lem

  8. #8

    Domyślnie

    yyy... no tak, tośmy se pogadali Zasugerowałem się masą podobnych pytań i nie dostrzegłem, że faktycznie chodzi o w(Y)łączenie Aero... przepraszam za zamieszanie, tak to jest jak się robi parę rzeczy naraz. Na to pytanie odpowiedzi raczej nie znam a domyślać się i dorabiać teorii nie będę
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  9. #9
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maly5 Zobacz posta
    hmn.. ale ku6i włączył areo a nie wylaczyl..
    Punkt za spostrzegawczość.
    Panowie, no bez żartów, jakbym miał taki efekt jak wy opisujecie, to owszem, trochę bym się zdziwił, ale na pewno nie pisałbym o tym na forum. Może zębów na Windowsie nie zjadłem, ale pierwszą styczność miałem jeszcze z wersją 3.1 (tak, było coś takiego) i co nieco o nim wiem. Właśnie cały myk w tym, że system zachowuje się absolutnie irracjonalnie i w momencie gdy włączam mu coś, co zżera więcej zasobów to zaczyna on działać szybciej.

    A jeśli chodzi o SSD, to jeśli zechcę podwoić wartość kompa to z chęcią zastosuję się do rady

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2009
    Miasto
    Ruda Śląska
    Posty
    7

    Domyślnie

    wydaje mi się, że windows 7 po prostu wpierniczał ci zasoby i tyle. Być może w wyłączonym aero, rusowaniem okienek czy interfejsu w ogole nie zajmuje się karta grafiki.
    włączenie aero spowodowało, ze wszystkie funkcje związane z wyświetlaniem (rysowanie) tych okien
    przejęła karta grafiki
    Wracając do xp - zauważ, że system staje się żwawszy już kiedy wyłączysz
    'wodotryski' typu, cienie pod menu itp (już nie wspominam o kompozycji na dzień dobry )

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •