Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53
  1. #1

    Domyślnie Zmiana lampy na jasne szklo?

    Witam,

    Moja zabawe zaczalem z D5100 i 35mm f1.8 lecz zdjecia wychodzily nie ostre i mydlane nie bede tutaj dociekal czy to moja wina byla czy wadliwe szklo...?

    Zmienilem wtedy ta 35-tke na SB700 w moim przypadku byl to "sukces" zdjecia ktore robilem w domu dziecku wychodzily super. Swiatlo odbite od sufitu czy tylniej sciany....

    ...lecz brakuje mi w 18-105 to co daja stalki, piekna ostrosc i male GO. (dzieki o to mi chodzilo )

    Mysle ze pomozecie mi w zamianie (lub odradzicie sprzedaz lampy...)

    Glownie chodzi mi o cykanie fotek rodzinnych, dzieci - (w domu,na spacerku)

    Myslalem nad 50mm f1.8G

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez mkris ; 13-06-2013 o 20:33
    D5100, S17-50 f2.8, N70-200 f4, SB-700

  2. #2

    Domyślnie

    Lampy na pewno się nie pozbywaj
    A co do 50tki to szkiełko bardzo ostre,szybkie, lekkie i tanie czyli warto je mieć, tylko czy nie będziesz miał za wąsko trochę w pomieszczeniu?
    i pozwolisz że Cię poprawie ale jasne stałki na maksymalnych otworach dają MAŁĄ GO a nie dużą
    D750x2|N24-70/2.8|N35/1.8|N50/1.8|N85/1.8|N180/2.8D|SB900,SB910|Lowepro

  3. #3

    Domyślnie

    Odradzimy sprzedaż lampy i doradzimy zakup 35mm 1.8g. Innej odpowiedzi raczej nie dostaniesz. Jasna stałka, to podstawa. Lampa, to też podstawa. W połączeniu dają super efekty.

    50mm 1.8g będzie za ciasne w pomieszczeniach. Jak robisz zdjęcia tylko w "ciemnicy", to pomyśl jeszcze o sigmie 17-50 2.8 OS HSM. Aktualnie można ją kupić za 1700zł Z SB700 będzie to moim zdaniem bardzo dobry zestaw.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  4. #4

    Domyślnie

    Pomysł zostawienia lampy mi się podoba bo naprawdę jest git
    Boję się troszkę że jak dla mnie 35 może być za szeroka?

    Chyba żeby kupić 35 a 50 albo 80 jakąś manual M42 tylko nie wiem jaka by gadala z moja pucha.
    oglądałem Takumar 1.8/55
    D5100, S17-50 f2.8, N70-200 f4, SB-700

  5. #5

    Domyślnie

    a na jakim czasie robiłeś zdjęcia tą pierwsza 35 1.8? być może fotki były poruszone i dlatego wychodziły nieostre. Jeśli kupisz 50 1.8 zamiast lampy to zdjęcia będa jeszcze bardziej mydlane niż z 35 ponieważ ta ogniskowa wymaga krótszego czasu dla ostrego zdjęcia. Kupiona lampa sprawiła, że czas naświetlania przestał odgrywać rolę i zdjęcia zrobiły się ostre.

    Lampę bym zostawił bo można fajne efekty uzyskać (szczególnie zdejmując lampe z aparatu)
    Canon, Sony, Nikon, Samsung... i tak najważniejsze jest światło

  6. #6

    Domyślnie

    nie idzie wymyślić żeby sobie zoom nastawić na daną ogniskową i zobaczyć czy jest za szeroka?! BTW nie spodziewaj się że nagle będziesz miał nie wiadomo jakie czasy na jasnym szkle.. może być za długo żeby uchwycić ruch.. poza tym proponuje sprawdzić manualne ostrzenie na owym 18-105 gdzie GO co prawda będzie większa, ale zobaczysz jaka to męka gdy trzeba fotkę zrobić w miarę szybko.. sorry że sprowadzam Cię na ziemie, ale to dla twojego dobra

    @m-a-r może i tak tylko czy to wystarczy żeby zamrozić kogoś w ruchu..

    ...powtarzacie się z innych wątków 35 i 35 fajne szkło, ale autor się nie kisi w domu tylko na spacerach robi foty gdzie może być za szeroka

  7. #7

    Domyślnie

    @m-a-r
    z tymi efektami masz racje ostatnio to "odkrylem" I sie bawie. tylko jedna rzecz ktora mnie irytuje to to ze z podepnieta lampa moge ustawic max 1/200s

    @darkmajin
    wlasnie ze sprawdzilem zoom'em I 35 wydaje mi sie za szeroka 50 nawet by dala rade w domu ale z tego co wiem to 50 pod dx jest 75 a tym juz w domu nic nie zrobie ale w plener superowa.

    @puciek
    dobry pomysl z ta sigma tylko 35 albo 50 kupie za 200 € a sigma 500 € wielkie szkoda ; (
    D5100, S17-50 f2.8, N70-200 f4, SB-700

  8. #8

    Domyślnie

    dzieki Misher.... coś film załapałem... to przez robotę siedzę jak zombie.. ja pitole taka gafa..
    Ostatnio edytowane przez darkmajin ; 14-06-2013 o 13:42

  9. #9

    Domyślnie

    @darkmajin a dlaczego ma ustawiać 50mm jak chce sprawdzic 35? Kolega nie przesiada sie ani z ani na FX więc ogniskowa 35 na zoomie będzie taką sama jak na stałce 35.
    Spotyka się dwóch fotografów. Pierwszy pyta drugiego, który prowadzi za rękę synka:
    - Czesć! Kto to?
    - To mój syn. Janek.
    - Fajny, ale zrobiłbym go inaczej.

  10. #10

    Domyślnie

    @puciek
    dobry pomysl z ta sigma tylko 35 albo 50 kupie za 200 € a sigma 500 € wielkie szkoda ; (
    Tylko ta sigma w Polsce kosztuje 1600zł Szkło będzie Ci długo służyć. Poza tym wtedy możesz sprzedać 18-105.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •