Close

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 118

Wątek: d7500 czy d7200

  1. #1

    Domyślnie d7500 czy d7200

    Witam wszystkich.
    Kiedyś bawiłem się analogami (ciemnia w łazience i te sprawy). Jeszcze niedawno miałem starą lustrzankę canona z kitem, którą podarowałem siostrzeńcowi dwa lata temu i zostałem z kompaktem. Postanowiłem zrobić sobie prezent na urodziny i kupić nową lustrzankę. Mój wybór padł na nikona. Moje zdjęcia to typowo zdjęcia rodzinne, jakieś wycieczki, krajobrazy, zdjęcia miasta nocą i imprezy domowe, hobbystycznie i tylko dla siebie. Przeznaczyłem na to powiedzmy około 10 tys. Nigdy nie zarobiłem ani złotówki na zdjęciach i nie zamierzam . Waham się pomiędzy d7200 a d 7500. Wybrałem takie obiektywy: sigma 17-50 f/2.8, sigma 10-20 f/3.5 (ew. tokina 11-20 f/2. i w razie czego AF-P NIKKOR 70-300mm f/4.5-5.6. Głównie zależy mi na dwóch pierwszych obiektywach. Moje pytanie tyczy się współpracy tych dwóch body z wymienionymi przeze mnie obiektywami. Które body współpracuje lepiej? I które body da mi lepszej jakości wydruki w formacie do wielkości A2? Znam główne plusy i minusy w/w i jedyne co mnie dotyczy to odchylany i dotykowy ekran (na plus). Mam jeszcze jedno pytanie. Mieszkam od 8 lat na Islandii i przyjeżdzam do Polski za półtora miesiąca na mięsiąc. Czy gdybym wybrał dwie sigmy to jest taka możliwość, żeby sklep przed zakupem wysłał te obiektywy z body do kalibracji przed zakupem? Wiem, że lepiej zapytać się w sklepie, ale może ktoś już coś takiego robił. I czy warto? Czy nie lepiej poczekać i samemu sprawdzić czy jest taka potrzeba. Dodatkowo tydzień po przylocie idę na wesele, w następnym tygodniu mam chrzciny swojego pierwszego wnuczka więc chciałbym już od razu mieć dobry zestaw a nie dopiero go sprawdzać na weselu i chrzcinach. Jestem też otwarty na nowe propozycje obiektywów czy też nawet body, jeśli to oczywiście ma sens w moim przypadku. Tysiąc czy dwa nie gra roli.
    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Jak nie wiadomo, który a budżet pokaźny to D500.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    A tak na marginesie temat był wielokrotnie wałkowany wystarczy przejrzeć forum. Ja wybrałem D7500 z uwagi, że lepiej mi leży w dłoni i minimalnie robi lepsze jpg. Gibanego ekranu raczej nie używam jakby był dla mnie istotny wziąłbym d500 bo ten w d7500 wygląda na bardzo delikatny.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Jeśli chodzi o duże wydruki to nie wiem czy nie lepszy byłby fx. Są testy w necie ze wskazaniem jakości wydruków np. na stronie www.imaging-resource.com.

  3. #3
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    D7500 ma lepsze materiały na body, wreszcie zastosowano tworzywo zamiast gumy, a szkielet jest chyba węglowy? zamiast magnezowy?

    Osobiście brałbym D7200 i skupił się na obiektywach, domyślam się że sprzęt ma być nowy, wiec pełnej klatki nie sugeruje.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    D7500 ma lepsze materiały na body, wreszcie zastosowano tworzywo zamiast gumy, a szkielet jest chyba węglowy? zamiast magnezowy?
    Mimo wszystko magnez jest ciągle lepszym materiałem. Nie bez powodu topowe korpusy są ciągle magnezowe. Nie sądzę, by używali w nich "gorszych" materiałów.

  5. #5

    Domyślnie

    Z drugiej strony D610 staje się łakomym kąskiem. Do wymienionych zastosowań jak znalazł i portfela nie drenuje znacząco, a jak nie, D7200 najlepszym wyborem.
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  6. #6

    Domyślnie

    D750 także można kupić w dobrej cenie. Apropo d7500 vs d7200 moim zdaniem przy aktualnych cenach d7500 jest bardziej łakomym kąskiem od d7200. Korpus poręczniejszy i do amatorskiego foto w sam raz. Ponadto bardziej przemawia mi odwzorowanie kolorów w d7500. Dodatkowo jest lepiej uszczelniony. Plastik też mi nie przeszkadza. Dwie płytki magnezu w d7200 przy amatorskim pstrykaniu nie robi różnicy.

  7. #7

    Domyślnie

    Też miałem ten problem , przesiadka z d5300 na .. i wybrałem D7500 w cenie ok 4700 zł. Nowszy , lepszy pomiar światła , matryca i dla mnie ergonomia
    Z6 II+N 28-75+N 17-28 +N 70-300 AF-P +FTZ II

  8. #8

    Domyślnie

    Najlepiej wziąć do rączki, pomacać, poczytać testy i dokonać samemu wyboru. Z 80 % rad zwykle jest od kogoś kto nie miał konkretnego body w ręce. Generalnie zawsze co weźmiesz będziesz miał niedosyt opierając się wyłącznie na komentarzach. Na forum są opinie użytkowników d7500 i nie słyszałem aby narzekali.

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wszystko psują nasze lokalne ceny, nadal podtrzymuję zdanie że nasze sieciówki foto powinny w logo sobie dać poroże jelenia zwłaszcza jak się zerknie na częste promocje amazon ( nie te lewizny od firm trzecich tylko amazon ) lub czasami lokalne sklepy w UK/FR/DE ( też nie jakieś przemyty z azji ).

  10. #10

    Domyślnie

    Powiedzmy że budżet jest lekko rozciągliwy , pytanie tylko o sens takiego rozciągania. Głownie chodzi mi o te wydruki. Jeśli dużo lepiej będzie fx to jestem skłonny kupić d610 lub nawet d750. Plus 1 obiektyw, np sigma 24-70 f/2.8. Przy d610 nawet zmieściłbym się w okolicach 10tys . Sprzęt jak najbardziej nowy.

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 11-08-2018, 10:35
  2. co zyskuje kupiując D7500 zamiast D7200
    By damiok in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 27-05-2018, 20:25
  3. D5600 czy d7500
    By JeK in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 16-02-2018, 00:02
  4. D7500 a bezlusterkowiec
    By Bouli in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 31-12-2017, 11:47
  5. Następca D90 - D7100, D7200 czy D7500?
    By Axinus in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-07-2017, 22:31

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •