Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Tamron 70-300mm USD, czy inna inszość do sportu na świeżym powietrzu?

    Cześć i czołem.

    Zastanawiam się nad obiektywem do sportu - do psich sportów - do D5100.
    Pstrykam (bo jeszcze nie nazwę tego fotografowaniem) od bardzo niedawna i bardzo for fun, ale już czuję że brakuje mi ogniskowej w moim kitowym 18-105 - większość zdjęć mam na 'stopięć' a i to często muszę dokadrowywać.
    Jeśli palnę w opisie jakąś głupotę to proszę wybaczyć laikowi.
    Zaznaczę że czytałem wątek faniarose, ale tam chodziło o statyw+halę, więc zgaduję że werdykt może być nieco inny w moim przypadku.

    Czego wymagam od obiektywu:
    - szybki AF
    - zakres przynajmniej do 200mm choć wolałbym 300mm na wszelki wypadek
    - w miarę lekki/kompaktowy (większość zdjęć jest z ręki - wpadasz na tor, robisz zdjęcie, lub kilka i uciekasz z trasy psa)

    Z jasnością wiem że przy budżecie do powiedzmy 1800PLN nie poszaleję, więc muszę się pogodzić z podbijaniem ISO, acz ze względu na specyfikę zawodów, 99% zdjęć jest w świetle naturalnym. Nawet w bardzo pochmurny dzień nie przekraczałem jeszcze ISO 1200 z czym D5100 nawet nieźle sobie radzi.

    Z tego co czytałem Tamron wspomniany w tytule ma dobre opinie i szybki AF przy przystępnej cenie. Widzicie dla niego jakieś lepsze alternatywy?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rebelek Zobacz posta
    Cześć i czołem.

    Zastanawiam się nad obiektywem do sportu - do psich sportów - do D5100.
    Pstrykam (bo jeszcze nie nazwę tego fotografowaniem) od bardzo niedawna i bardzo for fun, ale już czuję że brakuje mi ogniskowej w moim kitowym 18-105 - większość zdjęć mam na 'stopięć' a i to często muszę dokadrowywać.
    Jeśli palnę w opisie jakąś głupotę to proszę wybaczyć laikowi.
    Zaznaczę że czytałem wątek faniarose, ale tam chodziło o statyw+halę, więc zgaduję że werdykt może być nieco inny w moim przypadku.

    Czego wymagam od obiektywu:
    - szybki AF
    - zakres przynajmniej do 200mm choć wolałbym 300mm na wszelki wypadek
    - w miarę lekki/kompaktowy (większość zdjęć jest z ręki - wpadasz na tor, robisz zdjęcie, lub kilka i uciekasz z trasy psa)

    Z jasnością wiem że przy budżecie do powiedzmy 1800PLN nie poszaleję, więc muszę się pogodzić z podbijaniem ISO, acz ze względu na specyfikę zawodów, 99% zdjęć jest w świetle naturalnym. Nawet w bardzo pochmurny dzień nie przekraczałem jeszcze ISO 1200 z czym D5100 nawet nieźle sobie radzi.

    Z tego co czytałem Tamron wspomniany w tytule ma dobre opinie i szybki AF przy przystępnej cenie. Widzicie dla niego jakieś lepsze alternatywy?
    Tamrona 70-300 VC USD nigdy nie miałem, miałem za to Nikkora 70-300VR - ponoć zbliżone optycznie. Spokojnie dasz radę zrobić ładne zdjęcia na świeżym powietrzu.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rebelek Zobacz posta
    ............ Widzicie dla niego jakieś lepsze alternatywy?
    W cenie do 1400 pln - NIE.
    W tandemie z D5100 ten Tamron będzie się bardzo dobrze spisywał.
    Za tą cenę nie ma lepszej opcji , no ..... ewentualnie używany N 70-300VR.

  4. #4

    Domyślnie

    Mam tego Tamrona z D5100 i powiem tak...ma on swoje zalety, np. stabilizacja, ktora jest naprawde wydajna, ale wad to on tez kilka ma ..po roku uzytkowania wysylam go wlasnie na kalibracje, bo mam jakies takie odczucia, ze stracił na ostrości i to zwlaszcza w zakresie 200-300 mm i do celnosci AF tez mam pewne zastrzeżenia. Obiektyw jest dość ciemny, robię sporo zdjęć w lesie i niestety żeby zrobić ostre zdjęcie trzeba go sporo przymykac, a wtedy iso rośnie i to drastycznie .... na otwartym terenie spisuje sie duzo lepiej , a w zimie praktycznie tych problemów nie ma. Oczywiście argumentem za jest cena , AF dziala szybko, ale jak mówie z celnoscią jest juz różnie. Dużo tez zależy od odleglości z jakiej fotografujemy, generalnie im bliżej tym lepiej, ale Ameryki tu nie odkryłem .
    Tu masz fotkę łabądka ostatnio strzeloną tym szkłem.. http://imageshack.us/photo/my-images/853/7s0x.jpg/

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Flik Zobacz posta
    AF dziala szybko, ale jak mówie z celnoscią jest juz różnie. Dużo tez zależy od odleglości z jakiej fotografujemy, generalnie im bliżej tym lepiej, ale Ameryki tu nie odkryłem .
    Hmm...
    Czyli jeśli dobrze rozumiem, w moim przypadku gdzie potrzebuje szybko i "dość blisko, ale ciasno" nie powinienem chyba za bardzo płakać

    Dzięki za dotychczasowe opinie.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Flik Zobacz posta
    Tu masz fotkę łabądka ostatnio strzeloną tym szkłem.. http://imageshack.us/photo/my-images/853/7s0x.jpg/
    czy to nie było przypadkiem na plfoto ostatio w najlepszych?
    sorki za off
    NIKON

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Damiankck Zobacz posta
    czy to nie było przypadkiem na plfoto ostatio w najlepszych?
    sorki za off
    Raczej nie ja ptaszydła nigdzie nie wstawiałem, a sorry wstawiłem go w swojej galerii na fb...ale na plfoto na pewno nie. Teraz sprawdziłem, fakt jest podobna fota, ale to zbieg okoliczności ....

  8. #8

    Domyślnie

    Nie przejmuj się zbytnio wywodami osób, które twierdzą, że obiektyw trzeba przymknąć do f8-f10, żeby była dobra jakość. Owszem będzie lepsza ale bez przesady.

    Jeżeli nie jesteś pikselolubem i nie drukujesz zdjęć na billboardy, to na pełnej dziurze jakość jest zupełnie wystarczająca. Masz tu 2 przykłady (z bardzo słonecznego dnia, wprawdzie nie psy ale ruchliwość też niezła):

    145mm, pełna dziura

    185mm, pełna dziura


    Oczywiście jak zaczyna światła brakować, to zaczyna się doceniać obiektywy f2.8
    D700 + MB-D10 | N16-35 f4 | N35 1.8G DX | N50 f1.8G | N55 f3.5 | N85 f1.8G | T70-300 f4.0-5.6 USD | N80-200 f2.8D ED | N300 f2.8D AF-S

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Daimon Zobacz posta
    Nie przejmuj się zbytnio wywodami osób, które twierdzą, że obiektyw trzeba przymknąć do f8-f10, żeby była dobra jakość. Owszem będzie lepsza ale bez przesady.
    Nikt tu nie prowadzi jakiś szczególnych wywodów Podalem przykład fotografowania w lesie przy dość slabym swietle. I nie chodzi tu o jakość zdjęć a raczej o ostrość, sfotografowanie np dość ruchliwego dzięcioła lub innego zwierza wymaga niestety wiekszej wartosci przeslony. Zdjęcia na boisku i dość dużych obiektów jakimi są ludzie, to całkiem inna bajka. Kolega chce fotografować psie zaprzęgi, a to latwe nie jest... zwlaszcza przy zdjęciach z przodu....dużo zdjęć wychodzi nieostrych i ustawianie przeslony w okolicach 10 znacznie pomaga, a przecież zawody tego typu odbywają sie często w terenach leśnych i nie tylko zimą. Moim zdaniem w tym obiektywie AF jest dość szybki i z D5100 działa dość dobrze, co tez pomaga.

  10. #10

    Domyślnie

    Jakieś kolega herezje wypisuje... większośc osób do sportu/ruchu używa obiektywów ze światłem f2.8 albo i jaśniejszych i bynajmniej nie przymyka ich ani troche bo najczęściej warunki na to nie pozwalają. f10 powiadasz? Czy ty fotografowałeś cokolwiek w ruchu przy f10?

    No chyba, że nia msz na mysli zamrażania ruchu tylko panoramowanie, to OK
    D700 + MB-D10 | N16-35 f4 | N35 1.8G DX | N50 f1.8G | N55 f3.5 | N85 f1.8G | T70-300 f4.0-5.6 USD | N80-200 f2.8D ED | N300 f2.8D AF-S

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •