Close

Strona 13 z 13 PierwszyPierwszy ... 3111213
Pokaż wyniki od 121 do 126 z 126
  1. #121

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    Nic innego nie ma szansy. Oglądany raz w roku Luwr, nawet i z wewnątrz, nie zostanie w głowie jak słuchane 20 razy dziennie w radiu reklamy środków na pieczenie i upławy.
    a to przepraszam

  2. #122

    Domyślnie

    Donkiszot właśnie taki jest Akt w mojej opinii. W zależności w jakich ramach się poruszamy. Nikogo nie wykluczam osobiście ale poruszając się w ramach definicji, w zależności jaka ona będzie można wiele wykluczyć jak i wiele zaakceptować.
    Fafniak ja się nie pogubiłem. Podsumowanie absolutne nie istnieje. Chciałem pokazać, że z mojej strony określenie Aktu bez choćby minimalnej próby określenia "ram" jest zadaniem niewykonalnym. Piszesz: "Co z rozwojem wyobraźni,postrzegania,wrażliwości ?"
    Akt jak każdy obraz, jeśli trafi do odpowiedniego adresata wzbogaci to o co pytasz. Przykładem są Twoje fotografie. Jednym się podobają innym nie. Pytanie tylko czy jedna i druga grupa "przystanie" i się zreflektuje a może nie zawiesi oka dłużej niż sekunda twierdząc "ooo kolejne dobre/kolejne słabe zdjęcie jakich miliony wokół".
    Erotyczne obrazki, których mnogość wokół, wręcz wychowują-szczególnie młode pokolenie. Jak ja zaczynałem fotografować (Fied 5), później eos 5, Eos 3(modele aparatów pomagają w ramach czasowych) akt był obecny bardziej jako tabu, przede wszystkim ze względu na mój wiek czy ograniczenia dostępu. Teraz Nastolatek w sieci, ba we wszystkich środkach masowego przekazu jest bombardowany przekazem erotycznym, który rozwija ale także ma destrukcyjny wpływ. Piszę przede wszystkim w kontekście młodego pokolenia bo 40-50 latek zna granice "dobra i zła", dobrego smaku i zgniłego jaja.

    Araki... jego prace, tak kontrowersyjne (nie wszystkie) musiałbym jednak interpretować przez pryzmat kulturowy. To Japończyk gdzie prawo znacznie różni się od europejskiego w dyskutowanym temacie, prawo japońskie do niedawna zakazywało rozpowszechniania wizerunków włosów łonowych (paradoksalnie, wydepilowane genitalia można było pokazać). Podobnie jak sceny wiązania, w naszej kulturze nie są powszechne. Z pewnością wzrok przykuwają jego prace, zmuszają do refleksji...
    Ostatnio edytowane przez minorek ; 28-11-2014 o 10:07

  3. #123

    Domyślnie

    Jednakowoż z Twojej wypowiedzi wynika, że czasem wykluczasz, chwilę potem jednak wszystko zaliczasz, ale to nie zmienia faktu, że wcześniej wykluczasz.
    Poza tym, nadal nie odpowiedziałeś na pytanie: dlaczego prace Pana Wantucha nie kwalifikują się do miana dorobku kulturowego?
    Chyba, że tego też nie napisałeś? A napisałeś jedynie dlatego aby podkreślić, że nie napisałeś? A podobno wszystko napisałeś w pierwszej wypowiedzi swojej.


    Moim zdaniem określenie aktu z całkiem maksymalną próbą określenia przez Ciebie ram jest zadaniem równie niewykonalnym.
    Najpierw oparłeś się na założeniach (błędnych skądinąd, a zatem wszystko jest nieprawdą i to jedyne co się zgadza), potem rzuciłeś wątpliwe fundamenty wikipedii, aby następnie zbudować na tym paradoksalny obraz aktu -- w zależności od tego czy akurat chcesz coś wykluczyć czy zaakceptować -- który jawi się jako naga sztuka, niedostępna dla pospołu, ale uprawiana przez wszystkich.

    Jeśli o mnie chodzi, to mi wystarczy.



    PS
    Tak tak, drogi Wpkxie, znów się nudziłem.
    To, co widzisz, nie jest tym co widzisz.

  4. #124

    Domyślnie

    Mateusz, nudząc się, znakomicie generujesz zajęcie...

    Panowie, możecie jeszcze i 1001 stron wygenerować goniąc swój... ogon...
    A nie pogodzicie się, gdyż wszyscy macie rację.

    Bo czym jest akt? Akt jest wyznaniem wiary.

    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  5. #125
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2004
    Miasto
    Imielin. Śląsk
    Posty
    100

    Domyślnie

    Co do Arakiego, to uzupełnieniem w Leica Galery jest wystawa Pawła Jaszczuka. I to jest świetne posunięcie. Jaszczuk b.dobrze tłumaczy dlaczego Araki jest inaczej postrzegany w naszej kulturze. Dzięki Jaszczukowi zrozumiałem jak może być odbierany akt w wykonaniu Arakiego. Mogę się z tym nie zgadzać, nierozumieć do końca, ale Paweł J. Przybliżył mi tamtą kulturę. Małym szokiem są jego zdjęcia z klubów wiązania. To wiele wyjaśnia.
    Pozdrawiam

  6. #126

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    [...]
    A nie pogodzicie się, gdyż wszyscy macie rację.[...]
    Czyż nie na tym polega piękno dyskusji w ogóle?
    To, co widzisz, nie jest tym co widzisz.

Strona 13 z 13 PierwszyPierwszy ... 3111213

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •