Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie NIKON D5100 - fotografia krajobrazu...

    Witam od jakiegoś czasu a dokładnie od roku zaczęłam swoją wymarzoną przygodę z fotografią. Posiadany aparat to NIKON D5100 z obiektywem AF-S DX NIKKOR 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR. Zaczęłam się teraz zastanawiać nad nowy obiektywem ale zupełnie nie wiem na co zwrócić uwagę przy jego kupnie i jaki obiektyw pasowałby do mojego nikona. Głównie chciałabym się skupić na fotografii krajobrazu, architektury ..

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AnnAnikó Zobacz posta
    Witam od jakiegoś czasu a dokładnie od roku zaczęłam swoją wymarzoną przygodę z fotografią. Posiadany aparat to NIKON D5100 z obiektywem AF-S DX NIKKOR 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR. Zaczęłam się teraz zastanawiać nad nowy obiektywem ale zupełnie nie wiem na co zwrócić uwagę przy jego kupnie i jaki obiektyw pasowałby do mojego nikona. Głównie chciałabym się skupić na fotografii krajobrazu, architektury ..
    Każdy obiektyw do Nikon z własnym silnikiem.

    A jaki obiektyw - jakich potrzebujesz ogniskowych (ma być szerzej, czy węziej niż 18-105) ??
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez AnnAnikó Zobacz posta
    Zaczęłam się teraz zastanawiać nad nowy obiektywem ale zupełnie nie wiem na co zwrócić uwagę
    Z Twojej wypowiedzi i posiadanego sprzętu wynika, że w tym momencie chcesz mieć po prostu nową zabawkę. Nie wiadomo do czego i po co, ale chcesz Czyli w zasadzie bez znaczenia, co kupisz.

    A jak chcesz, żeby miało znaczenie, to najpierw określ precyzyjnie, czego nie ma Twój zestaw, w czym Cię niby ogranicza przy zdjęciach architektury i krajobrazów.

    Swego czasu fotografowałem wyłącznie zoomem 18-70 (krajobraz i architektura, zdjęcia podróżnicze) i jedyne czego mi brakowało, to 35/1.8, którego wtedy jeszcze nie było na świecie. Jeśli więc masz 18-105, to tym bardziej niczego więcej nie potrzebujesz (chyba że 35/1.8 do fajnego rozmywania tła i zabawy z małą głębią ostrości).
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2013
    Miasto
    Bawaria/ Katowice
    Posty
    135

    Domyślnie

    Jak juz tu napisano, do twojego D5100 pasuje kazdy obiektyw do NIKON z silnikiem. Ale dokladnie trudno Ci doradzic, gdyz niezbyt precyzyjnie opisujesz Twoje potrzeby. To cos jakby tak: "chce kupic buty do chodzenia po miescie". Mozna chodzic w "adidasach", mozna w butach na niewysokim obcasie, mozna tez w "szpilkach".

    Architekture mozna pieknie fotografowac szerokokatnym, ale tez mozna standartowym, ale jest wiele pieknych fotek architektury zrobionych dlugoogniskowym, hmmm...

  5. #5

    Domyślnie

    Kup jakieś szerokie szkło UWA np. 8-16 ,10-20 , 10-24 , 11-16 . Każde z własnym silnikiem będzie pasowało do Twojego d5100. Odkryjesz nowy wymiar fotografii. Takie szkło zawsze warto mieć w swojej torbie. MZ to powinien być pierwszy zakup poza zestawem startowym.

  6. #6

    Domyślnie

    To ja w przeciwieństwie do moich przedmówców odpowiem konkretnie . Za pomocą 18-105 można fotografować krajobrazy, architekturę oraz "..". Nic nie kupuj
    Ostatnio edytowane przez petros ; 05-08-2013 o 00:31
    Sony Ericsson K800I z kartą flash 1GB.

  7. #7

    Domyślnie

    Aż się prosi, żeby po znudzeniu się kitowym obiektywem zakupić jakąś stałkę...

    P.S. Być może ten temat Cię zainteresuje.
    Ostatnio edytowane przez Andrzej1974 ; 05-08-2013 o 18:13
    Nikon

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez petros Zobacz posta
    Nic nie kupuj
    Też tak uważam. Ewentualnie 35/1.8. Inne szkła tak naprawdę bardzo niewiele Ci zmienią w temacie.
    Za jakiś czas będziesz widziała, co rzeczywiście warto kupić. Na przykład stwierdzisz, że 18mm to nadal za mało szeroki kąt. No to będziesz wiedziała, że musisz kupić coś szerszego. I wtedy Ci doradzimy np. Nikkora 10-22 czy coś podobnego. Na dziś - szkoda kasy, lepiej przeznaczyć kasę na fajną wycieczkę w ciekawe miejsce.

    Ja swego czasu stanąłem przed wyborem: kupno wypasionego sprzętu i siedzenie z nim w domu, albo wyjazd na Islandię jedynie z kitem 18-70mm, który już miałem. Wybrałem to drugie. www.islandia2005.pl - i pozamiatane. Brakowało mi właśnie 35/1.8, ale jego nie było jeszcze na rynku wtedy.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •