Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39
  1. #11
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    Białobiel
    Posty
    164

    Domyślnie

    Sony ma stopkę MultiInterface, bez problemu kupisz na nią Metzy działające w TTLu.
    Moja Żona bardzo lubi zestaw D750 i 50/1.8G. Taki edamski, mały i lekki. Może w tym kierunku iść? D610 i 50mm?

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FelTom Zobacz posta
    Zarówno z Canona jak i u4/3 zrezygnowałem wstępnie, ze względu na słabsze matryce
    Pieprzenie... Przepraszam Cię najmocniej FelTom, ale dokładnie takie są moje odczucia, co do opinii Nikoniarzy odnośnie matryc Canona. Mówimy o praktyce amatorskiej, nie o zastosowaniach profesjonalnych i ostrym ciągnięciu z rawów, gdzie matryce z innych sprzętów mogą okazać się trochę lepsze. APS-C Canona używają i chwalą miliony amatorów na całym świecie i wymieniają ewentualnie na nowsze Canony.

    Mam również taki zestaw na bazie 100D z kilkoma STM-ami, jako mały, lekki, wszechstronny, np. w zamian dla FF do samolotu. Jak będziesz chciał, to opowiem jak to wygląda z praktycznego punktu widzenia, ale jednym słowem - sprawdza się.

  3. #13
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Amatorskie canony mają w podobnych cenach lepsze amatorskie odpowiedniki w nikonie ( fakt pomijam 100D i 200D ), nie ma co czarować takie są realia, a że różnice w obrazku są pomijalne to inna sprawa, do tego dochodzi przywiązanie do marki, marketing, trendy, moda itp.

  4. #14

    Domyślnie

    Już pomijając trendy, czy modę - chodzi o to, że do malutkiego Canona naprawdę mam co podpiąć. Te nowe STM-y są rewelacyjne z obrazkiem, no i taniocha. Fakt, że przy pierwszym kontakcie z podłożem to się rozsypie i trzeba uważać, ale coś za coś. Nie muszę główkować, czy nowy obiektyw będzie akurat kompatybilny z moją puszką, jak obecnie w Nikonie.

  5. #15
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jest parę fajnych naleśników w canonie i to jest zaleta, także małe 100D/200D, co do obiektywów czy znasz w nikonie AF-P ?

  6. #16

    Domyślnie

    Coś mi się obiło o uszy, ale to było dawno i nieprawda...

  7. #17

    Domyślnie

    Od dłuższego czasu jestem fanem apsc i Sony alfą
    Ja mam model 5100 wraz z lupką do ekraniku...
    Myślę że 6300 wraz z 16-50 i potem dokupić 70-200 (używanlne do ok 170mm)

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Mam również taki zestaw na bazie 100D z kilkoma STM-ami, jako mały, lekki, wszechstronny, np. w zamian dla FF do samolotu. Jak będziesz chciał, to opowiem jak to wygląda z praktycznego punktu widzenia, ale jednym słowem - sprawdza się.
    Od kilku miesięcy chodzi mi po głowie EOS Rebel SL2 jako mały aparat do fotografii ulicznej.
    Z chęcią zobaczę jak 100D sprawdza się w praktyce

    P.S. @Ligo Jeżeli Cię interesuje wyjazd na cały dzień na fotografię uliczną do Kenosha Wisconsin to będę jechał 7 lub 8 lipca z północno-zachodnich przedmieść Chicago.
    Jedyny warunek to dobra pogoda.
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  9. #19
    GL
    Gość

    Domyślnie

    Aparat ma być dla osoby znajomej - kobiety. O jeszcze nie sprecyzowanych upodobaniach i przyzwyczajeniach fotograficznych. Niestety więc trochę szukanie po omacku.
    Więc jedynym sensownym rozwiązaniem jest kupić coś używanego i taniego, żeby sobie pofotografowała, sprecyzowała co jej pasuje, a co nie w tym co ma i dopiero wtedy będzie można coś kupić.


    Moim zdaniem obiektyw kończący się na 200-300 mm dla przeciętnej kobiety będzie wystarczający.
    A dla przeciętnego mężczyzny nie ? Co Ty tak z tą "kobietą"? Fotograf to fotograf.



    A tak w ogóle to myślę, że dobry kompakt byłby tu znacznie lepszym rozwiązaniem. Ludzie na siłę pchają sio w systemy, a przeważnie prościej i mniej sprawdza się lepiej.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Władca Pixeli Zobacz posta
    P.S. @Ligo Jeżeli Cię interesuje wyjazd na cały dzień na fotografię uliczną do Kenosha Wisconsin to będę jechał 7 lub 8 lipca z północno-zachodnich przedmieść Chicago.
    Jedyny warunek to dobra pogoda.
    Ciekawa propozycja, dzięki. Dam znać.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 28-03-2018, 15:45
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-07-2016, 02:05
  3. Bezlusterkowiec/Lustrzanka ze szkłem do 5000zł
    By explorexxx in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 04-04-2016, 13:54
  4. Pierwsza lustrzanka - d5200, d7100 a może bezlusterkowiec
    By Licketty in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 16-10-2015, 16:30
  5. lustrzanka z obiektywem do 1500zł
    By bazej in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 12-01-2010, 16:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •