Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34
  1. #1

    Domyślnie Tamron SP 150-600 mm G2 czy Nikkor AF-S 200-500 mm f/5.6E ED VR

    Tamron SP 150-600 mm F/5-6.3 Di VC USD G2 czy może
    Nikkor AF-S 200-500 mm f/5.6E ED VR który wybrać ?

    Mam dylemat co do wyboru długiego tele. Będę zmieniał w niedługim czasie system, obecnie posiadam Canona 5IId i ob 100-400L i prawdopodobnie chciałbym przesiąść się na używany d750 i najlepiej jak najdłuższe tele .W Canonie brakowało mi czasem dłuższej ogniskowej najczęściej przy fotografii przyrody czy nawet i zdjęć lotniczych na pokazach.Głownie fotografuje krajobraz i tutaj 400 na końcu wystarcza mi ale zdjęcia przyrody np ptaki z podchodu czy imprezy lotnicze i wielokrotnie brakowało mi dłuższej ogniskowej.

    Najbardziej blisko jest mi do Tamrona 150-600 ze względu na dłuższą ogniskową i cenę ,ponoć lepiej dołożyć do nowej wersji Tamrona jak kupować starszą .

    Jak wygląda porównanie czy może ktoś miał lub testował Tamrona 150-600 i Nikona 200-500 który obiektyw jest bardziej ostry , który ma bardziej skuteczna stabilizacje i czy jest duży rozrzut jakościowy w Tamronach ? chodzi mi o ostrość obiektywu.

  2. #2

    Domyślnie

    W temacie 200-500 pisz do @grafo, @raftik, @wilk325.
    W sprawie tamrona np @krunz.
    Bedziesz miał pełen obraz sytuacji.

  3. #3

    Domyślnie

    O tych obiektywach napisano bardzo dużo na forum. Nie wiem co można jeszcze dodać.
    Wildlife Photography
    Nikon/Nikkor
    https://tompit.flog.pl/

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Reglas Zobacz posta
    O tych obiektywach napisano bardzo dużo na forum. Nie wiem co można jeszcze dodać.
    Przeszukałem różne fora i aż tak wiele informacji nie znalazłem , owszem są opinie co do jednego czy drugiego obiektywu ale jako takiego porównania z Nikonem jest niewiele informacji .
    Co do Tamrona to często dyskusja dotyczyła porównania z poprzednią wersją bądź z Sigma 150-600 tyle że Tamron G2 to nowsza konstrukcja z ponoć bardziej wydajną stabilizacją jak w wersji Sigmy C. Przeglądałem trochę zdjęć z Tamrona 150-600 i tutaj również zaskoczenie niektóre są bardzo dobre niektóre takie sobie wiec czy nie jest tak że trzeba dobrze szukać aby trafić ostry egzemplarz ?

  5. #5

    Domyślnie

    Tamron w wersji G2 możesz dostosować do swoich potrzeb, mówiąc inaczej wyjustować, korzystając z Tap-in Console za pomocą którego łączysz go z komputerem. Firmowy program, odrobina wiedzy oraz cierpliwości i twój egzemplarz zmienia się nie do poznania
    Porównanie N200-500 z innymi szkłami, w tym starszą wersja T150-600 widziałem u Ken'a Rockwell na jego stronie.
    http://www.kenrockwell.com/nikon/200-500mm.htm
    Ile jest warta , oceń sam.
    Dopóki sam nie weźmiesz korpusu do ręki, nie sprawdzisz jednego czy drugiego szkła, to nie wiesz które bardziej Ci odpowiada.
    Na pewno N200-500 i T150-600 to czołówka szkieł w swojej klasie. Osobiście jestem zwolennikiem stosowania natywnych szkieł, jednak sakiewka ogranicza me zapędy

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez merkator Zobacz posta
    Tamron w wersji G2 możesz dostosować do swoich potrzeb, mówiąc inaczej wyjustować, korzystając z Tap-in Console za pomocą którego łączysz go z komputerem. Firmowy program, odrobina wiedzy oraz cierpliwości i twój egzemplarz zmienia się nie do poznania
    Porównanie N200-500 z innymi szkłami, w tym starszą wersja T150-600 widziałem u Ken'a Rockwell na jego stronie.
    http://www.kenrockwell.com/nikon/200-500mm.htm
    Ile jest warta , oceń sam.
    Dopóki sam nie weźmiesz korpusu do ręki, nie sprawdzisz jednego czy drugiego szkła, to nie wiesz które bardziej Ci odpowiada.
    Na pewno N200-500 i T150-600 to czołówka szkieł w swojej klasie. Osobiście jestem zwolennikiem stosowania natywnych szkieł, jednak sakiewka ogranicza me zapędy
    Z Tap-in Console nigdy nie miałem doświadczenia , będę musiał się z tym zapoznać , dziękuje za informacje.

    Opinie na temat Tamrona są większości pozytywne a nawet jest często bardzo dobrze oceniany, tyle że duża cześć z tych opinii które czytałem to opinie osób którym wypożyczyły sklepy na przetestowanie i napisanie artykułu wiec ich ocena może niekiedy nie być dokładnie taka jakbyśmy to chcieli .

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tandori Zobacz posta
    ....

    Opinie na temat Tamrona są większości pozytywne a nawet jest często bardzo dobrze oceniany, tyle że duża cześć z tych opinii które czytałem to opinie osób którym wypożyczyły sklepy na przetestowanie i napisanie artykułu wiec ich ocena może niekiedy nie być dokładnie taka jakbyśmy to chcieli .
    Dla równowagi, sąsiedni wątek z naszego forum http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=279695 prawdopodobnie przegapiłem gdzieś podobny o Tamronie Popatrz kto tam publikuje i zapytaj dlaczego wybrali to szkło ! Sugestia @Frodo ma swoje uzasadnienie.

  8. #8

    Domyślnie

    Orientuje sie ktoś, od jakiej ogniskowej T150-600 "wskakuje" na f/6.3?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Orientuje sie ktoś, od jakiej ogniskowej T150-600 "wskakuje" na f/6.3?
    Od 428 (http://www.the-digital-picture.com/R...D-G2-Lens.aspx)
    D610 + Irix 15/2.4 + S24/1.4 Art + S35/1.4 Art + N85/1.8G + S70-200/2.8 OS + N200-400/4 VR + SB900 + trochę pomniejszych klamotów

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tandori Zobacz posta
    Tamron SP 150-600 mm F/5-6.3 Di VC USD G2 czy może
    Nikkor AF-S 200-500 mm f/5.6E ED VR który wybrać ?

    Mam dylemat co do wyboru długiego tele. Będę zmieniał w niedługim czasie system, obecnie posiadam Canona 5IId i ob 100-400L i prawdopodobnie chciałbym przesiąść się na używany d750 i najlepiej jak najdłuższe tele .W Canonie brakowało mi czasem dłuższej ogniskowej najczęściej przy fotografii przyrody czy nawet i zdjęć lotniczych na pokazach.Głownie fotografuje krajobraz i tutaj 400 na końcu wystarcza mi ale zdjęcia przyrody np ptaki z podchodu czy imprezy lotnicze i wielokrotnie brakowało mi dłuższej ogniskowej.

    Najbardziej blisko jest mi do Tamrona 150-600 ze względu na dłuższą ogniskową i cenę ,ponoć lepiej dołożyć do nowej wersji Tamrona jak kupować starszą .

    Jak wygląda porównanie czy może ktoś miał lub testował Tamrona 150-600 i Nikona 200-500 który obiektyw jest bardziej ostry , który ma bardziej skuteczna stabilizacje i czy jest duży rozrzut jakościowy w Tamronach ? chodzi mi o ostrość obiektywu.


    Może to ci chociaż troszkę pomoże w wyborze: http://rafalszozda.wixsite.com/przyr...f-5-6-3-di-vc-

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-02-2014, 19:01
  2. Tamron 17-50 VC f2,8 czy Nikkor 18-105 kit czy Nikkor 16-85 f3,5-5,6
    By marcin_03 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-03-2011, 20:55
  3. Nikkor AF-S DX Micro Nikkor 85mm vs. Tamron SP 90
    By tomlud in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-05-2010, 11:43
  4. Nikkor 35-70 2,8 czy Tamron 17-50 2,8 czy Tamron 28-75 2,8
    By Tomas_ok in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 23-11-2007, 22:52
  5. Tamron 28-75 vs Tamron 17-35 + Nikkor 50 1.8? - dylemat
    By Stilnox in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 23-04-2007, 12:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •