Close

Strona 334 z 348 PierwszyPierwszy ... 234284324332333334335336344 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 331 do 3 340 z 3471

Wątek: Nikon D4

  1. #3331

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    No właśnie kłopot polega na tym, że mam i D600 i D4 i ten pierwszy daje w tych samych warunkach skuteczność na poziomie 15%, a drugi 85%. A różnica w samej reakcji spustu wynosi 0,1s? Ten sam operator, te same obiektywy, kilkanaście lat doświadczenia w fotografowaniu flamenco, 25 lat pracy jako fotograf. Oczywiście inny sensor AF. O to chodzi, że te ledwo mierzalne, wydawało by się wydumane różnice maja znaczenie.
    Ale ja Ci wierze. Tylko, że widzisz różnicę nie oznacza, że jej powód dobrze identyfikujesz.

    Masz doświadczenie masz umiejętności. Masz też konkretne wymagania, które nowe rozwiązanie wydaje Ci się spełniać (cisza). Weź a9 albo a7III i przetestuj w warunkach bojowych (po wczesiejszym opanowaniu ustawień), soidnie, z sercem. Porównaj z nikonem. Przecież to kapitalny materiał na artykuł.

  2. #3332

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    Kurcze, a nie postawiłem?
    Zdjęcie dynamicznej akcji, sfotografowane sony A9, którego parametry odpowiadają ilości światła sztucznego, dającego możliwość prawidłowego (lub max minus 1EV) naświetlenia klatki przy parametrach ISO 6400, czasie 1/125 i przysłonie 2,8. Naprawdę nie wiem, jak to precyzyjniej określić.
    W podanych przykładach przy ISO 6400 jest 1/400 i f4.0 (ze sporym niedoświetleniem), co daje 3-4 krotnie jaśniejszą scenę. Dla działania AF to jest przepaść.
    warunki jakie podales odpowiadaja iluminacji = 4 ev

    wedlug specyfikacji af w a9 ma czulosc - 3EV , a wiec mamy 7 ev ponad warunki progowe - to jest sporo. Zapas jest duzy.

    co do jakosci ostrzenia - to zalezec bedzie ona od motywu -jego kontrastu , szybkosci poruszania sie .

    z pewnoscia w tych warunkach da sie zrobic zdjecia zarowno ostre jak i nieostre.


    Nie sugerowalbym sie w ogole ssamplami , gdyz wiadomo ze kazdy wybiera ostre , ile bylo nieudanych tego nie wiemy.
    Jesli szukasz odpowiedzi obiektywnej - jaki uklad AF jest najlepszy , albo gorszy / lepszy - to trzeba zrobic odpowiednie testy i pomiary - zbadac statystyke.

    sample nic na ten temat nie mowia - wynik zalezec bedzie nie tylko od mozliwosci AF ale takze od samego motywu jak i umiejetnosci obslugi aparatu przez fotografa.

  3. #3333

    Domyślnie

    Ależ ja naprawdę jestem bardzo chętny i otwarty na nowe możliwości. Nie mam w tej chwili możliwości sprawdzenia w taki sposób sony (chętnie skorzystam - 23-24 marca będzie u nas "szybka" tancerka na kiepskiej oświetleniowo scenie). Po prostu chciałbym zobaczyć, jak ktoś inny takim sprzętem sobie radzi w podobnych warunkach. Wśród fotografów flamenco (nie jest ich wielu, więc znam dorobek zdecydowanej większości, łącznie z Japończykami) nie ma nikogo, kto przesiadł by się na sony. Nie jest to zmiana całego systemu, ponieważ praktycznie używa się 70-200 i 300mm, więc nie zmienia się całej stajni.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Nican Zobacz posta
    wedlug specyfikacji af w a9 ma czulosc - 3EV , a wiec mamy 7 ev ponad warunki progowe - to jest sporo. Zapas jest duzy.

    co do jakosci ostrzenia - to zalezec bedzie ona od motywu -jego kontrastu , szybkosci poruszania sie .

    z pewnoscia w tych warunkach da sie zrobic zdjecia zarowno ostre jak i nieostre.
    Właśnie. Będzie ostre lub nieostre. Jak w D600. W przypadku D4, jeśli zdjęcie jest nieostre, wynika to z mojego błędu. Nie doświadczyłem jeszcze sytuacji, żeby D4 nie nadążył z AF. A przecież w zapasie mamy jeszcze lepszy fokus w D5.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  4. #3334

    Domyślnie

    Spinka trwa, a kto z was miał A9 w rękach?
    Ja miałem i w sklepie z podłączonym 35mm 1.4 mydlił w warunkach iso 5000 i 1/125s jak próbowałem zrobić zdjęcie stojacemu kumplowi.. Chciał wymienić swoje A99II i A99 i wszystkie obiektywy a wyszedł zniesmaczony. Po powrocie dałem mu mój D4 z Sigma 35mm to nie wierzył, że tak dobrze to działa, a przecież Sigma to żaden demon szybkości ani celności.
    Napadacie na "chłopaka" ale żaden nie mówi ze swojego doświadczenie tylko wypowiada się na podstawie opinii wyrobionej po obejrzeniu czy przeczytaniu testów w sieci (często opłaconych).
    Trochę dystansu..

  5. #3335

    Domyślnie

    A ja jestem ciekaw ilu z tych wypowiadających się "teoretyków od sony" tak chętnie jak to wypisują zmieniło by "podstawowy" system w cenie około 40 tys. zł... Podstawowy czyli korpus i dwa obiektywy: 24-70 oraz 70-200. Jeśli ktoś potrzebuje więcej szkieł to kwota nam rośnie do 50, 60 czy więcej... Ile osób tak chętnie by weszło w mimo wszystko dziurawy system inwestując takie pieniądze. Będąc w Nikonie ma dostęp do "każdej" optyki- chce 200/2 to idzie i kupuje, chce 300/2.8 to kupuje, chce 500, 600, 800- kupuje. Ja wiem, to dla niektórych skrajność. Ale dla mnie większą skrajnością jest wywalać grubą kasę w system gdzie nie ma pewnych obiektywów i nie wiadomo kiedy i czy w ogóle się pojawią. Owszem, zyska na "cichości" ale straci w innych kwestiach. System ciągle raczkuje i minie wiele lat zanim utrze się opinia, że warto w niego wchodzić. Jeśli w ogóle się utrze...

  6. #3336

    Domyślnie

    Ale tu ani słowa nie było o sensowności wejścia w system, dostępnej szklarni itd., tylko o zastosowanie w konkretnych warunkach.

    wręcz przeciwnie jak już coś padło w tym temacie to

    Nie jest to zmiana całego systemu, ponieważ praktycznie używa się 70-200 i 300mm, więc nie zmienia się całej stajni.
    To, ze system, jako system raczkuje, to nie znaczy, że w specyficznych zastosowaniach może dać istotną przewagę nad konkurencją (vide video, cicha migawka) i cała szklarnia i bogactwo n i c tego nie zmienią.

  7. #3337

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta



    Właśnie. Będzie ostre lub nieostre. Jak w D600. W przypadku D4, jeśli zdjęcie jest nieostre, wynika to z mojego błędu. Nie doświadczyłem jeszcze sytuacji, żeby D4 nie nadążył z AF. A przecież w zapasie mamy jeszcze lepszy fokus w D5.
    ale tak jest w kazdym systemie. kazdy aparat ma Jakis zakres stosowalnosci , poza ktorym przestaje funkcjonowac , tak jak bysmy sobie zyczyli.
    to samo dotyczy d4 , d5 .

    chce tylko powiedziec , ze jesli pytasz o sample z a9 - to nie jest to metoda , ktora w ogole jest w stanie dac odpowiedz jak pracuje af w A9.
    wiadomo, ze ludzie pokaza te sample akurat ostre.
    to nie jest "metoda badawcza", ktora w ogole jest w stanie dac jakiekolwiek informacje n.t. AF.
    podobnie wypowiedzi na podstawie testow w sklepie. Wiadomo , ze tego nie bierze sie pod uwage w ogole.
    Rownie dobrze mozna wnosic n.t. pracy af na podstawie informacji o najlepiej sprzedajacej sie marce samochodow.

    Nie wypowiadam sie na temat pracy af w A9 , chce tylko zworcic uwage ze sample nie moga dac jakiejkolwiek informacji.

    jesli robisz sceny dynamiczne na czasie 1/120 sek , to w takich warunkach najprawdopodobniej i moja 15 letnia hybryda tez wyrobi pod wzgledem AF.


    w dslr w 99% problemy z brakiem powtarzalnosci AF wynikaja ze zlego dostrojenia pary obiektyw / aparat.
    Jesli tego sie nie przeprowadzi rzeczywiscie bardzo starannie , nie odwazylbym sie wypowiedziec jakiejkolwiek opini na temat pracy AF.
    w moim starym 10 letnim FF AF dziala bezblednie , mimo ze wedlug opini w sieci nie ma prawa dzialac.
    Zawody zuzlowe obiektyw 200 mm z odl ok 20 - 30 m , niemal 100 % trafien - a prawa nie ma byc.
    podstawa jest zawsze dokladna kalibracja. Jesli narzekasz na af w d600 to pierweszy pytanie - czy zostala przeprowadzano dokladna kalibracja?


    a9 - na Amazon jest 30 opini na temat tego aparatu - przegladnij - fotografowie zawodowi- jak pisza - sa zachwyceni.

    czy zmieniac d4 na a9? kazdy musi sam zadecydowac - ja nie widze powodow , mysle ze jesli sie chce koniecznie to mozna wydac pieniadze rozsadniej.
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 09-03-2018 o 14:23

  8. #3338

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Ale tu ani słowa nie było o sensowności wejścia w system, dostępnej szklarni itd., tylko o zastosowanie w konkretnych warunkach.

    wręcz przeciwnie jak już coś padło w tym temacie to
    To, ze system, jako system raczkuje, to nie znaczy, że w specyficznych zastosowaniach może dać istotną przewagę nad konkurencją (vide video, cicha migawka) i cała szklarnia i bogactwo n i c tego nie zmienią.
    Ale przecież to wszystko powinno iść w parze, prawda? Poza tym mowa o 300 mm, jest 300/2.8 w Sony? Domniemam, że raczej nie chodzi o f/4 pytającemu Pomimo tylko dwóch obiektywów i tak mowa kosztach na poziomie ponad 35 tys zł za samą optykę.
    Jednego można być pewnym- Sony da "cichość". Ale wcale się nie dziwię, że autor ma wątpliwości jak będzie z celnością, wydajnością, pewnością... Za to dziwię się tym którzy twierdzą, z uporem, że będzie okej a nie mieli okazji przetestować, porównać...
    Ostatnio edytowane przez nikoniarz ; 09-03-2018 o 14:25

  9. #3339

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nican Zobacz posta
    podobnie wypowiedzi na podstawie testow w sklepie. Wiadomo , ze tego nie bierze sie pod uwage w ogole.


    a9 - na Amazon jest 30 opini na temat tego aparatu - przegladnij - fotografowie zawodowi- jak pisza - sa zachwyceni.
    .
    To ciekawe!
    Negujesz namacalny test w sklepie, kiedy trzymałem sprzęt we własnych rękach.
    Kolega porównywał ze swoimi aparatami i nie zdecydował się na zmianę.
    A odsyłasz do opinii "zawodowców" z Amazona?!
    Nie wiem czy śmiać się czy płakać

  10. #3340

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nican Zobacz posta
    jesli robisz sceny dynamiczne na czasie 1/120 sek , to w takich warunkach najprawdopodobniej i moja 15 letnia hybryda tez wyrobi pod wzgledem AF.
    Przepraszam, ale nie rozumiem związku. Jeżeli fotografuję jakąś scenę i licze na AF, to przecież nie ma znaczenia, jakiego czasu ekspozycji używam. Jeśli AF ustawił ostrość, to jest ostro. Oczywiście, jeśli przy dynamicznym ruchu ustawię 1/30, to będzie nieostre. Jeśli jednak wiem (z 25. letniego doświadczenia) ze w danej sytuacji 1/120 daje mi ostry obraz, to sprawnie działający AF mi go zapewni. W przypadku tańca sytuacja wygląda tak, że pilnujemy, aby twarz była ostra, a reszta ciała (różnie) poruszona. To nadaje zdjęciu dynamiki. Zdjęcie tancerza przy 1/2000, kiedy wszystko jest ostre to do kosza możemy wyrzucić. Tak więc nie rozumiem tej zależności - czas migawki a AF.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

Strona 334 z 348 PierwszyPierwszy ... 234284324332333334335336344 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •