Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Smile d300, d5100 czy coś jeszcze innego?

    Witajcie,
    Szukam lustrzanki do sesji plenerowych, krajobrazów, chrzcin, komunii. Interesuje mnie sprzęt nowy, do 5k z obiektywami - profesjonalny lub półprofesjonalny.
    Co sądzicie o d300/d5100? Na jakie korpusy jeszcze zwrócić uwagę (jakie proponujecie z dXXX)? Zależy mi na solidnym wykonaniu, szczelności, jak najlepszej matrycy, jakości zdjęć, nie bardzo na bajerach w stylu wifi czy gps.
    Bardziej skupiłabym się na korpusie na razie do 3k, żeby od czegoś zacząć, a za jakiś czas do 2k lub więcej obiektyw/y.

    Edit: Ech, tych lustrzanek już chyba nie da się kupić nowych. Więc co proponujecie nowego, a co będzie porządnym sprzętem? d5300?
    Ostatnio edytowane przez polarnaja ; 25-02-2018 o 21:35

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez polarnaja Zobacz posta
    Witajcie,
    Szukam lustrzanki do sesji plenerowych, krajobrazów, chrzcin, komunii.
    Czyli fotografia do kotleta: masz jakieś doświadczenie?

    Cytat Zamieszczone przez polarnaja Zobacz posta
    Witajcie,
    Interesuje mnie sprzęt nowy, do 5k z obiektywami - profesjonalny lub półprofesjonalny.
    Ha-Ha-Ha. Jak znajdziesz taki to daj cynk.

    Cytat Zamieszczone przez polarnaja Zobacz posta
    Witajcie,
    Co sądzicie o d300/d5100? Na jakie korpusy jeszcze zwrócić uwagę (jakie proponujecie z dXXX)? Zależy mi na solidnym wykonaniu, szczelności, jak najlepszej matrycy, jakości zdjęć, nie bardzo na bajerach w stylu wifi czy gps.
    Zależy na matrycy / jakości zdjęć / szczelności? Proszę: D7500 / D500 / D750 / D850 / D4 / D5.

    Cytat Zamieszczone przez polarnaja Zobacz posta
    Witajcie,
    Bardziej skupiłabym się na korpusie na razie do 3k, żeby od czegoś zacząć
    Pro / semi-pro za 3 tysie...

    Cytat Zamieszczone przez polarnaja Zobacz posta
    Witajcie,
    Interesuje mnie sprzęt nowy (...) a za jakiś czas do 2k lub więcej obiektyw/y.
    Słowo klucz: ,,lub więcej''.

    Cytat Zamieszczone przez polarnaja Zobacz posta
    Edit: Ech, tych lustrzanek już chyba nie da się kupić nowych. Więc co proponujecie nowego, a co będzie porządnym sprzętem? d5300?
    No faktycznie, teraz ciężko dorwać jakąś nową lustrzankę- nic tylko używki.


    A tak na poważnie: masz jakieś doświadczenie w komercyjnych reportażach? Czy po prostu w piątek po robocie wpadłeś na pomysł, że wystarczy kupić aparat z obiektywem- wykosztujesz się 5 tys. i zwróci się po 3 zleceniach? A gdzie komp do obróbki / monitor / lampy / karty / programy / kursy i jakiś sprawdzony lab do wydruków ?

    Widzę, że z Krakowa jesteś- podobnie jak ja i powiem wprost: rynek jest tak nasycony, że znalezienie na targach ślubnych fotografa ze sprzętem za >20 tys. który obskoczy ślub za 2 tys. to nie problem.

    Osobiście nigdy się nie zajmowałem reportażami i nie zamierzam, bo raz nie chce psuć rynku, na którym już trudno wyżyć, a dwa to nie moja bajka, ale oczywiście mogę się mylić i dobrze wstrzelisz się w rynek ze swoją usługą, czego serdecznie życzę.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  3. #3

    Domyślnie

    @Teu, ale to jest chyba kobieta

  4. #4

    Domyślnie

    Powiadasz, że kobieta ma jednak szanse na "sprzęt nowy, do 5k z obiektywami - profesjonalny lub półprofesjonalny." ??

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    "sprzęt nowy, do 5k z obiektywami - profesjonalny lub półprofesjonalny."
    Panowie, a czy gdzieś tu widzicie określenie waluty?
    Może koleżanka ma 5k€ do wydania. A to już ciut postać rzeczy zmienia.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Najtaniej nowy sprzęt to chyba D7200 + 35mm + 85mm lub używany D600 + takie same obiektywy.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Powiadasz, że kobieta ma jednak szanse na "sprzęt nowy, do 5k z obiektywami - profesjonalny lub półprofesjonalny." ??
    No tak ten świat jest zbudowany, że my, faceci, czasem ulegamy płci pięknej i jesteśmy bardziej skorzy do ustępstw
    A tak na poważnie to dziwnie czyta się gdy ktoś mówi "wpadłeś" do kobiety.

  8. #8

    Domyślnie

    Może faktycznie się ciulłem pisząc w rodzaju męskim- mój błąd i złe przyzwyczajenie.

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Panowie, a czy gdzieś tu widzicie określenie waluty?
    Może koleżanka ma 5k€ do wydania. A to już ciut postać rzeczy zmienia.
    Jeżeli 5k€ to zupełnie wykonalne. Nie bawiłbym się w półśrodki: D500 + Nikkor AF-S DX 17-55 mm f/2.8G IF-ED, a za resztę stacja robocza / monitor / lampy.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  9. #9

    Domyślnie

    Wczoraj się bardzo zakręciłam Chodziło o polskie złote oczywiście w domyśle.
    Po 5h czytania ciągiem zdecydowałam, że kupię d5300, a więcej będzie na obiektywy.

    Powiedzcie mi, czy kupując Sigmę czy Tamrona 70-300mm jak nałożę filtr UV to zlikwiduje on popularne odblaski, które pokazują się pod ostre świetło? Jakie jeszcze warte uwagi są obiektywy do 2000zł do krajobrazów?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez polarnaja Zobacz posta

    Powiedzcie mi, czy kupując Sigmę czy Tamrona 70-300mm
    Mówisz o tych tanich 70-300 do 1000? Lepiej sobie zostaw w skarbonce i zbieraj dalej na Tamrona 70-300 VC USD, o ile potrzebujesz takiego szkła... A najlepiej kup D5300 z 18-105 i się ucz...

    Cytat Zamieszczone przez polarnaja Zobacz posta
    jak nałożę filtr UV to zlikwiduje on popularne odblaski, które pokazują się pod ostre świetło?
    Takie cuda, to tylko na etykietach z pudełek filtrów są

    Cytat Zamieszczone przez polarnaja Zobacz posta
    Jakie jeszcze warte uwagi są obiektywy do 2000zł do krajobrazów?
    Nikkor 10-20, Nikkor 12-24, Sigma 10-20, przy odrobinie szczęścia Nikkor 10-24...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D5100 czy D3200, a może coś innego
    By maki888 in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-04-2013, 14:38
  2. D90 A700 czy jeszcze coś innego?
    By Aeon88 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 31-01-2010, 02:34
  3. Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 17-03-2009, 20:28
  4. Nowy obiektyw, lampa czy jeszcze cos innego???
    By majestickrk in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-07-2008, 20:37
  5. Nikrory 18-70,czy 24-85 f/3,5-4,5, czy jeszcze co innego?
    By Bzyk in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-03-2006, 13:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •