Close

Strona 209 z 293 PierwszyPierwszy ... 109159199207208209210211219259 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 081 do 2 090 z 2925
  1. #2081

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Władca Pixeli Zobacz posta
    Nie ma co ukrywać i udawać, ale widać że ostatnio na forum pojawili się pracownicy Nikona i różnych firm robiących marketing aby poprawić wizerunek firmy.
    myslalem, ze tylko ja mam takie wrazenie. Zreszta juz jakis czas temu pisalem o tym, ze takie praktyki sa, ale nie chcialo mi sie wierzyc zeby NP by cos takiego robil na naszym malym rynku.

    Przykre jest to, ze niektorzy moderatorzy dali sie w to wciagnac i tak mocno trzymaja strone wychwalaczom D600.
    No chyba, ze tez maja interes w poprawie wizerunku D600. No to wtedy wszystko zrozumiale.

    Idealna strategia: zepchnac temat kurzu (a wlasciwie wiadomej wady jaka wystepuje nagminnie w modelach D600) gdzies na bok, najlepiej do Hydepraku (pewien uzytkownik forum to proponowal) gdzie malo kto zaglada. Utworzyc watek w ktorym "legalnie" bedzie mozna usuwac niepochlebne opinie o D600, a w szczegolnosci opinie o tej przykrej kurzowej wadzie. No i w niedlugim czasie, ktos kto chce wejsc w swiat fotografii, wchodzi na forum nikoniarze, chce zasiegnac opinii o D600 bo widzi fajne promocje, no i na forum same zachwyty. A o wyzej wspomnianej wadzie cisza. Idealnie.

    A teraz pewnie poleca gromy, ze jestem schizofrenik, ze to sie leczy, ze nie mam aparatu D600 i sie na jego temat wypowiadam itp itd.

    Forum mialo byc obiektywne. Jakby nie bylo tej wady kurzowej to by nikt o niej nie pisal. A Nikon by nie wprowadzal D610. A jak sa jakies wady to niech ludze o nich na forach pisza. W D800 lewy AF byl to pisali, i dobrze. Dzieki temu wiele osob wie, ze przy zakupie D800 czy to nowego czy uzywanego warto zwrocic uwage na 2 pierwsze cyferki numeru seryjnego. Nie kazdy jest zawodowcem,nie kazdy tez dostaje w bonusie aparat do uzytku za free. Sa tacy co sobie musza sami kupic i im zalezy zeby sprzecior mial jak najmniej wad i posluzyl jak najdluzej.

  2. #2082

    Domyślnie

    Tylko, że temat kurzu osiągnął już poziom jakiejś paranoi. I to jest problem. Ludzie piszą, że kurz jest , jak sobie z nim radzą, że da się z tym żyć ( choć nie powinno tak być). I o tym powinni czytać przyszli użytkownicy, a nie o tym , ze to totalny bubel o czym niestety piszą często ludzie nie mający aparatu w reku.
    Z drugiej strony jest tak wielki atak na ten model, że można odnieść wrażenie, że konkurencja założyła sobie konto na tym forum, żeby oczerniać ten model.
    Doszliśmy już chyba do poziomu paranoi.
    Ostatnio edytowane przez digit ; 07-12-2013 o 12:55

  3. #2083

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LakiTester Zobacz posta
    No chyba, ze tez maja interes w poprawie wizerunku D600. No to wtedy wszystko zrozumiale.
    Tak Nikon nam dorzuca co miesiąc kieszonkowe

    Cytat Zamieszczone przez LakiTester Zobacz posta
    Idealna strategia: zepchnac temat kurzu (a wlasciwie wiadomej wady jaka wystepuje nagminnie w modelach D600) gdzies na bok, najlepiej do Hydepraku (pewien uzytkownik forum to proponowal) gdzie malo kto zaglada. Utworzyc watek w ktorym "legalnie" bedzie mozna usuwac niepochlebne opinie o D600, a w szczegolnosci opinie o tej przykrej kurzowej wadzie. No i w niedlugim czasie, ktos kto chce wejsc w swiat fotografii, wchodzi na forum nikoniarze, chce zasiegnac opinii o D600 bo widzi fajne promocje, no i
    Napisano o tym ponad 5 tys postów http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...14860&page=577

    Cytat Zamieszczone przez LakiTester Zobacz posta
    A teraz pewnie poleca gromy, ze jestem schizofrenik, ze to sie leczy, ze nie mam aparatu D600 i sie na jego temat wypowiadam itp itd.
    I właśnie to jest głównym problemem, że w wątku "D600 w praktyce" wypowiadają się o nim ludzie, którzy nie mieli go w ręce nie mówiąc o użytkowaniu. Powiedz mi jak taka osoba może wypowiadać się o walorach użytkowych jakiegokolwiek sprzętu nie użytkując go?
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  4. #2084

    Domyślnie

    Chyba jako tako nikt nie pisal, ze aparat to totalny gniot i do niczego sie nie nadaje.
    Ludzie pisali, ze kurzy, fakt, dosyc czesto to wspominali.
    Ale inni pisali, ze dmuchaja grucha i dalej robia zdjecia i sobie z tym radza i da sie zyc. I rownowaga byla i OK.
    Problem jest ale mozna sobie radzic.
    Ale pewne osoby (wiadomo kto kurcze ) bardzo dosadnie odrazu ucieraly (i nadal to robia) nosa tym co wspomnieli o kurzu. Jakby te D600 to bylo ich jedyne dziecko albo mieli jakis w tym interes. I te zachowania tych wlasnie osob tak bardzo drazni reszte i dzieli ludzi na dwa obozy.

    PS. Jesli wyzej wspomniane osoby nie maja zadnego interesu w takiej niezdrowej obronie D600 to hmmm... zachowanie dziwne.

  5. #2085

    Domyślnie

    @Borat1979:

    1. Zrobic filtrowanie na calym forum po wszystkich postach w kierunku wyrazen: kurz, kurzy, kurzyc...
    Jesli cos zostanie znalezione skasowac. Przeciez wszyscy maja dosc kurzu i o nim wiedza.
    2. W watku "D600 w praktyce" zrobic jakies uprawnienia tylko tym co moga poswiadczyc posiadanie D600.
    A tego co zapyta "co z kurzem?" BAN.
    3. Zrobic jednak w HyderParku watek dla tych co nie maja D600 i tam beda mogli napisac posta.

    Nie mam D600, ale nigdy nie napisalem, ze to bubel, ze nie da sie nim robic fot. Nawet rozwazam zakup D600.
    Ale zbieram o nim wszelkie info. Bo poza ta wada reszta mi pasuje. Ciasny AF tez mi nie przeszkadza w D600/D610
    Strasznie tylko drazni atakowanie argumentem, ze jak ktos nie ma D600 to sie nie moze wypowiedziec.
    Natomiast Ciebie draznia wypowiedzi o kurzu. Ale tak naprawde to nie sa wypowiedzi tylko przypominanie o tym fakcie.
    I tyle. Jak ktos o tym po raz setny przypomina to olewasz to. Alebo ktos odpisuje: mam gruche, dmuchne i robie dalej foty.
    I nowy zielony uzytkownik forum, co dopiero zaczyna przygode, wie ze problem jest ale mozna sobie poradzic.

  6. #2086

    Domyślnie

    LakiTester trzeba bronić D600 jak się go użytkuje i jest zadowolony ,
    zachowanie dziwne to jest tych co po 1000x wypisują o tym samym nie mając nawet w reku nigdy D600 ,
    Forum Nikon to użytkownik może być stronniczy chyba i nie jest to objaw sponsoringu a przywiązanie do marki ,
    LakiTester w temacie o kurzu zmieszano D600 z błotem więc nie dziwne że co niektórzy bronią tego aparatu .

  7. #2087

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LakiTester Zobacz posta
    @Borat1979:

    1. Zrobic filtrowanie na calym forum po wszystkich postach w kierunku wyrazen: kurz, kurzy, kurzyc...
    Jesli cos zostanie znalezione skasowac. Przeciez wszyscy maja dosc kurzu i o nim wiedza.
    2. W watku "D600 w praktyce" zrobic jakies uprawnienia tylko tym co moga poswiadczyc posiadanie D600.
    A tego co zapyta "co z kurzem?" BAN.
    3. Zrobic jednak w HyderParku watek dla tych co nie maja D600 i tam beda mogli napisac posta.

    Nie mam D600, ale nigdy nie napisalem, ze to bubel, ze nie da sie nim robic fot. Nawet rozwazam zakup D600.
    Ale zbieram o nim wszelkie info. Bo poza ta wada reszta mi pasuje. Ciasny AF tez mi nie przeszkadza w D600/D610
    Strasznie tylko drazni atakowanie argumentem, ze jak ktos nie ma D600 to sie nie moze wypowiedziec.
    Natomiast Ciebie draznia wypowiedzi o kurzu. Ale tak naprawde to nie sa wypowiedzi tylko przypominanie o tym fakcie.
    I tyle. Jak ktos o tym po raz setny przypomina to olewasz to. Alebo ktos odpisuje: mam gruche, dmuchne i robie dalej foty.
    I nowy zielony uzytkownik forum, co dopiero zaczyna przygode, wie ze problem jest ale mozna sobie poradzic.
    Drażni mnie jak ktoś przepisuje w kółko coś czego sam nawet nie sprawdził.

    Kupiłem D600 w styczniu, na początku kurzył dosyć mocno. Wyczyściłem po ok 2500 zdjęć na mokro zestawem do czyszczenia. Obecnie mam na liczniku ok 15 tyś zdjęć i kurzenie nie jest większe niż w innych aparatach, których do tej pory używałem. Tyle z mojej strony w temacie kurzu.

    Tu masz kilka fotek




    A tutaj możesz sobie obejżeć te tony kurzu na zdjęciu 1:1

    fotka 1

    fotka 2

    fotka 3

    Dla porównania 5D Mark II

    fotka 4
    Ostatnio edytowane przez Borat1979 ; 07-12-2013 o 13:46
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  8. #2088

    Domyślnie

    Coś mi zdjeci zniknęły a nie mogę już edytować więc dodaje jeszcze raz.


    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  9. #2089
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2010
    Miasto
    Sosnow/Tilburg
    Posty
    121

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Davit Zobacz posta
    ciekawi mnie fakt, czy można oddać d600 na niezgodność towaru z umową lub na inny paragraf w związku z wadą jaka występuje w korpusie?
    Po 4 próbach serwisowania w związku z nietrafiającym AF wczoraj zaniosłem do sklepu oficjalną reklamację na piśmie o niezgodność towaru z umową ze względu na kurz oraz wadliwy AF, do 14 dni okaże się co z tego wyjdzie. Sklep z góry założył, że najprawdopodobniej mogę liczyć na wymianę na nowe D600. Ponieważ testowaliśmy w sklepie jeszcze dwie nówki sztuki D600 i one również wykazywały problemy z trafianiem na bocznych punktach (jedną z nich testował fotograf z 30 letnim doświadczeniem, facet jako posiadacz D800 i D700 a zarazem sprzedawca który sprzedał mi mój aparat złapał się za głowę gdy zobaczył jak regularny jest AF w D600) w piśmie poprosiłem w pierwszej kolejności o zwrot pieniędzy lub wymianę na D800. Dam znać co z tego wyniknie.

    Cytat Zamieszczone przez LakiTester Zobacz posta
    W D800 lewy AF byl to pisali, i dobrze. Dzieki temu wiele osob wie, ze przy zakupie D800 czy to nowego czy uzywanego warto zwrocic uwage na 2 pierwsze cyferki numeru seryjnego.
    Czytałem o tej usterce D800. Czy faktycznie została ona wyeliminowana w nowszych seriach? Jeśli tak, to w razie wymiany na ten model które serie są wolne od tej wady?
    D600,D80 + kilka szkieł

  10. #2090

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Davit Zobacz posta
    ciekawi mnie fakt, czy można oddać d600 na niezgodność towaru z umową lub na inny paragraf w związku z wadą jaka występuje w korpusie?
    ...jak najbardziej można, tym bardziej że Nikon "przyznał" się do wpadki D600 wypuszczając ... D610.
    Dla mnie było to najgorsze posuniecie Nikona, pokazujący że ma w d... tych co kupili D600 bo serwis jest w stanie tylko wyczyścić matrycę zamiast wymienić wadliwy element.
    Dzięki min. takiemu "podejściu" zaufanie do Nikona i lustrzanek mocno ucierpiało, sprzedaż firmy i akcje ostro lecą w dół. ŻRÓDŁO

    Raczej wątpię jakoby pracownicy NP próbowali na forum zareklamować D600 , bardziej robią to sklepy, sklepiki, pojedyncze osobo/firmy itp bo po prostu ze sprzedażą D600 jest bardzo słabo.

Strona 209 z 293 PierwszyPierwszy ... 109159199207208209210211219259 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •