Close

Strona 104 z 112 PierwszyPierwszy ... 45494102103104105106 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 031 do 1 040 z 1115
  1. #1031

    Domyślnie

    Może D5 po prostu lepiej sobie radzi z AF w sigmach ART ?
    Ja nie mam problemu z AFem na tańczących ludziach -w trybie AF-C Auto na D4 w kiepskim świetle, ale na szkłach nikona.
    No i być może AF w słabym świetle w D4s jest słabszy niż w d4 (to też jest możliwe, w obu AF pracuje inaczej).
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  2. #1032

    Domyślnie

    Ok, panowie, sprawdźmy wasze doświadczenie, powiedzcie mi nazwy klubów w których fociliście, ja sprawdzę warunki tam panujące. @Pawel Pawlak @Jacek_Z @karolt
    krótka piłka i konkretna

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    Może D5 po prostu lepiej sobie radzi z AF w sigmach ART ?
    Ja nie mam problemu z AFem na tańczących ludziach -w trybie AF-C Auto na D4 w kiepskim świetle, ale na szkłach nikona.
    No i być może AF w słabym świetle w D4s jest słabszy niż w d4 (to też jest możliwe, w obu AF pracuje inaczej).
    Nikory: 35, 85, 24-70, arty 35, 85

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    I strzelisz focha czy po męsku przymkniesz oko na durne opinie?
    Nie, wpadł do ignora.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Kluby które mają takie warunki np. jak na foto:


  3. #1033

    Domyślnie

    Jakie parametry tego ostatniego zdjęcia ? Tak z ciekawości.

  4. #1034

    Domyślnie

    Bez parametrów nic to zdjęcie nie mówi, bo może to jest np. ISO 200, 1/125, f/8 (nie zaglądałem do EXIF, jakbyś mógł, to pisz przy zdjęciu od razu parametry).
    Jeśli to jest natomiast ISO >= 3200 i f/1.4 (1/125s), to tak, D3s w moich rękach radzi sobie ze śledzeniem bez większych problemów z takimi warunkami.
    Tyle że zdjęcia doświetlam oczywiście lampą lub lampami w takiej sytuacji. Ale AF pracuje zanim lampa błyśnie i bez żadnych wspomagaczy.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  5. #1035

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dariusz Breś Zobacz posta
    Kluby które mają takie warunki np. jak na foto:
    A co to foto niby mówi? Że zapomniałeś przełączyć z ISO 100 na 1600?
    Stary, taki doświadczony jesteś, a ilustrujesz warunki zdjęciem bez podania parametrów? Nie rób sobie jaj.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  6. #1036
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2017
    Miasto
    mazowieckie
    Posty
    96

    Domyślnie

    Niemal każda osoba z którą rozmawiałem, mająca styczność z Nikonem D5 jest zachwycona, albo przynajmniej zadowolona a jego AF.

    Panowie, dlaczego tak bronicie się i negujecie postęp w nowych korpusach? Czasami spoglądam na to jaki sprzęt deklarujecie w stopkach, zazwyczaj są to stare topowe modele, a jeżeli jest coś nowego to klasę niżej. Na dobre opinie o nowościach, często może zbyt entuzjastyczne, reagujecie tak, jakby to Was atakowano. Podobna sytuacja co jakiś czas pojawia się podczas dyskusji o supertele. Czym tu się przejmować, przecież dzisiejsze nowości w ciągu 2-3 lat staną się dostępne na rynku wtórnym w przystępnych cenach, wówczas może i Wy zdecydujecie się na odświeżenie sprzętu. A czy do takich lub innych zadań fotograficznych używany obecnie sprzęt wystarcza, to inna sprawa. Wystarczy jednak przez dłuższą chwilę (parę dni nie minut) poużywać tych nowości, a w głowie zacznie pomału rodzić się przeświadczenie, że jednak przyszedł czas na zmiany.

    Nie traktujcie mojej wypowiedzi jako ataku, to tylko takie luźne przemyślenia.

  7. #1037

    Domyślnie

    @Dariusz Breś; nie sądzę żebyś znał lokale w których robiłem zdjęcia mojej okolicy Ale możesz mi wierzyć, że przeciętny lokal małomiasteczkowy albo wiejski ma gorsze walory świetlne niż kluby w których fotografujesz
    Wiem że d5 ma lepszy AF niż cokolwiek innego nikona - pisałem o tym wiele razy. Ale to nie jest tak że wszystko inne nie nadaje się do pracy - kilka postów wcześniej piszesz że nigdy nie używasz AF-C a teraz czytam że AF-C w D5 lata świetlne wyprzedza D4s - skąd możesz to wiedzieć, jeśli nigdy nie korzystałeś z AF-C ? Ja się nigdy nie wypowiadam o AF-S bo nie pracuję w tym trybie prawie wcale. D4 (podejrzewam że D4s tak samo) ustawia ostrość i śledzi na AF-C przy parametrach ekspozycji 1/20s, f2.8 i iso20.000, albo 1/3s, iso8000 i f2.8, nawet na ultra mało kontrastowych obiektach i miękkim świetle. Oczywiście że nie zawsze, ale AF w D5 też nie jest ostatecznym systemem, którego już nie można poprawić i też są sytuacje które go przerastają.
    Ja nie zakładam że nie masz doświadczenia i praktyki, tylko trochę emocjonalnie podchodzisz do korzyści które zapewne niesie za sobą przesiadka na D5 (co rozumiem) a w wypowiedziach traktujesz wszystkich jakby nie mieli tysięcznej części Twojego doświadczenia a fotografię znali tylko z oglądania. Przykłady które w wielu wątkach podajesz są delikatnie mówiąc tendencyjne, dobrane tak żeby udowodnić postawione tezy, ale nie koniecznie oddające praktyczne różnice. Zdjęcie które zamieściłeś powyżej - to jeden z takich przykładów - niedoświetlone, bez parametrów ekspozycji; porównania szumów D3x i D4 na jasnym tle; wykazanie że D5 nie jest gorszy niż d4s na niskich iso - pokazując cropy z iso 1600 jako niskie iso. No proszę Cię... traktuj innych tak, jakbyś chciał żeby Ciebie traktowano.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  8. #1038

    Domyślnie

    Rzeczone zdjęcie to f/1.6, 1/100s, ISO 1250, 85 mm... mi w gorszych warunkach i D750 i D4 trafiają bezproblemowo.

  9. #1039

    Domyślnie

    W przypadku klubów nocnych dużo zależy od preferencji, sprzętu, świateł...
    Od lat robię co weekend zdjęcia w klubie, który posiada 4 sale z warunkami od ISO 2500 1/50s do 6400 1/20s na f2.8 i flash na 1/128 mocy. Fotografowałem tam na D700, D3, D3x, D3s, D800, Teraz na D810.
    Żaden nie miał problemów z AF.
    Najwięcej problemów sprawiają nieprzewidywalne strumienie światła, które czasami psują zdjęcia.
    Zdecydowanie inaczej wyglądała sprawa na wyścigach kolarskich, gdzie siedząc na motorze tyłem do kierunku jazdy D3, D3x, D3s były bez porównania lepsze w śledzenia w porównaniu z resztą wymienionych aparatów..
    Wracając do tematu to Dariusz jest chyba jedynym fotografem, który idzie na "klubówki" bez flasha albo chociaż video light i niedoświetla o - 2EV sorry za sarkazm ale tak to wygląda jakby oceniać po tym jednym (najlepszym?) zdjęciu do którego mają odnieść się inni..
    W mojej opinii klub nocny to nie jest wyzwanie dla D5.
    Może nim być dla takiego Fuji Xt 10 którego raz zabrałem i nie zrobiłem żadnego zdjęcia bo nie chciał ostrości złapać

  10. #1040

    Domyślnie

    Jeśli tak, to nie łatwy temat do ostrzenia dla d4 na liniowych polach, bo twarz w cieniu (słabe kontrasty), niedoświetlona srogo - w zależności od oczekiwanego efektu może nawet 4EV (no bo zakładam że to nie jest oczekiwana ekspozycja ?) Ale crossy powinny dawać radę bez problemu.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

Strona 104 z 112 PierwszyPierwszy ... 45494102103104105106 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  2. Nikon D5200 (oficjalnie)
    By johny_85 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 148
    Ostatni post / autor: 04-05-2016, 01:03
  3. Nikon D810A oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 22-03-2016, 23:22
  4. Nikon D5
    By rul3z in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-06-2015, 15:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •