Close

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 46 z 46
  1. #41

    Domyślnie

    ciekawy wątek
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  2. #42

    Domyślnie

    Jest tyle opcji kombinacji z nawet mniej zaawansowanym body że się w głowie nie mieści. Ustawianie przysłony czy czasu to podstawa która na przyszłość wskazuje kierunek w którym iść jak już załapiemy o co chodzi. Ostatnio bawiłem się synchronizacją lampy na drugą kurtynę migawki i taki prezent zrobiłem kobiecie że kazałem jej w kompletnej ciemności nacisnąć spust migawki, czas ustawiłem na ileś tam sekund, latarką wykonałem odpowiedni napis, po czym złapałem do ręki różę (czy tam jakieś inne zielsko) i czekałem aż lampa wyzwoli się na koniec naświetlania i voila, dodatkowy prezent tani i efektowny Więc wszystko zależnie od sytuacji i przede wszystkim zrozumienia działania aparatu fotograficznego. Jak będziesz wiedział co jak działa i do czego służy to zbliżenie się do osiągnięcia zamierzonego efektu będzie znacznie łatwiejsze.
    Ostatnio edytowane przez mbodniak ; 22-09-2014 o 21:50
    FUJIFILM X-T1 + FUJINON 18-55 F2.8-4 R LM OIS

  3. #43

    Domyślnie

    Z zamieszczonych pierwszego postu jasno wynika, że autorowi chodzi o ustawienia aparatu a nie ustawienia ekspozycji. Wnioskowanie na tej podstawie, że ma nikłe pojęcie o tej drugiej jest w mojej opinii nieadekwatne do sytuacji Ja pytanie autora zrozumiałem, ze szuka jak optymalnie ustawić dodatkowe funkcje, wyświetlacz, zoptymalizować menu, a nie jak ustawić ekspozycję dla danego kadru. Złotego środka oczywiście nie ma, ale utor liczył chyba na jakieś propozycje.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  4. #44

    Domyślnie

    I tak odpowiedzią będzie - stosownie do swoich wymogów i potrzeb sytuacji.
    FUJIFILM X-T1 + FUJINON 18-55 F2.8-4 R LM OIS

  5. #45

    Domyślnie

    rób w raw, nie będą potrzebne jakieś ustawienia, każdy ma swoje potrzeby i np ustawienie samego AF jest kwestią osobistą, a tych kombinacji w 7100 jest dośc troszkę. Ponadto robiąc w raw nie musisz się przejmować jak masz ustawionmy np picture control, możliwości jest bardzo dużo. jak zależy na szybkostrzelności to powyłączaj wszystkie ulepszacze wraz z redukcją szumu.
    Ostatnio edytowane przez fader_audio ; 23-09-2014 o 12:12
    Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Seawolf_ Zobacz posta
    Jestem tutaj nowym użytkownikiem więc miejcie wyrozumiałość wcześniej robiłem fotki na puszkach Olympusa i trochę Canona obecnie przesiadłem sie na nikona D7100. Ustawiłem swoją puszkę na zasadzie kilkukrotnego czytania instrukcji ale chciałem was zapytać na jakie rzeczy najlepiej zwrócić uwagę oraz czy jest gdzieś link do "optymalnych" ustawień. Domyślam się że każdy preferuje swoje własne ale kilka uniwersalnych porad co włączyć a co nie by sie przydało.

    I tymi słowy serdecznie sie witam na forum



    Sent from my iPad using Tapatalk
    http://gwegner.de/know-how/nikon-d71...en-der-kamera/

    Mieszkasz w Wiedniu więc niemiecki to chyba nie problem. Na powyższej stronie gość przystępnie wyjaśnia nie tylko jakich ustawień menu używa, ale również dlaczego używa takich a nie innych.
    Pozdrawiam

Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •