Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie MH-18a, szybko migająca dioda LED

    Dziś zauważyłem że przy ładowaniu aku EN-EL3e (oryginał) dioda LED w ładowarce MH-18a zaczęła migać ok 2-3x szybciej niż normalnie.

    Znalazłem posty anglojęzyczne mówiące o tym, że ma to związek albo z przegrzaniem aku przy ładowaniu albo ze schyłkiem żywota tegoż aku.

    Miał ktoś z Was taki motyw? Zastanawiam się czy wkładać jeszcze to ogniwo do aparatu, czy też raczej sprawdzić jak ono wygląda w środku a potem wywalić w diabły.

    Zajawka tyczy się oryginalnego aku z napisem najkon... Bardziej niż ilość cykli może tej baterii doskwierać wiek.

  2. #2

    Domyślnie

    Jaki stan zużycia wskazuje aparat?
    FUJIFILM X-T1 + FUJINON 18-55 F2.8-4 R LM OIS

  3. #3

    Domyślnie

    We wszystkich aku mam wskazanie 0, zakładam że przy tym też tak było... Mogę sprawdzić po naładowaniu, ale nie wiem czy warto toto wsuwać do aparatu - stąd pytanie na forum.

  4. #4

    Domyślnie

    Sprawdź dokładnie styki baterii i ładowarki. Czasami coś może nie stykać i tak się będzie zachowywać.
    Jak styki są czyste, to znaczy, że aku padnięte. Czy to sama elektronika, czy ogniwa - już nie określisz.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #5

    Domyślnie

    Tak jak GonzoG mówi, sprawdź czy ładowarka jest podłączona do gniazda. Nie nabijam się. Ostatnio wrzuciłem swoją do ładowania, a tam dioda mruga jak szalona. Po 3 minutach okazało się, że kabel nie stykał

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za wskazówki, chłopaki...

    Co jeszcze - w czasie kiedy zaczęło tak mrygać, ładowarka i aku były cieplejsze niż zwykle przy ładowaniu. Mogłoby to wskazywać na ogniwo...

  7. #7

    Domyślnie

    Za instrukcją obsługi:
    Miga szybko
    •  Temperatura pracy poza dopuszczalnym zakresem: należy użyć ładowarki w miejscu, w którym temperatura nie przekracza dopuszczalnego zakresu (0 do 40 °C).
    •  Uszkodzenie akumulatora: należy natychmiast przerwać ładowanie, odłączyć ładowarkę od sieci elektrycznej i przekazać ją do sprzedawcy lub serwisu firmy Nikon.
    Pewnie gdzieś brakło styku i bateria się przegrzała (co zresztą sam zauważyłeś) i zadziałało zabezpieczenie termiczne.

    pozdr,
    kris

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •