Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 71
  1. #1

    Domyślnie Nikon d850 a Sony A7RIII

    Jest już wątek o Nikonie d750 i Sony A7III.
    Ja mam trochę inny dylemat.
    Tak się składa , że jestem w miejscu gdzie mogę kupić w atrakcyjnej cenie korzystając z promocji, Nikona D850 w zestawie ze szkłami lub Sony A7RIII na tych samych warunkach choć w trochę innej konfiguracji jeśli chodzi o obiektywy.
    Nie miałem do czynienia z żadnym z tych aparatów i ciężko mi się zdecydować. Mam w tej chwili D750 ale nie zainwestowałem na tyle ciężko w szkła aby stanowiło to jakąś większą przeszkodę.
    Nie ukrywam , że A7RIII kusi mnie najbardziej funkcją wykrywania oka , rozmiarami , EVF i chyba większymi możliwościami filmowymi. Wiem , że jak założy się obiektywy to obydwa są podobnych rozmiarów patrząc z góry. Jednak samo body jest mniejsze i łatwiejsze do upakowania w plecaku. Na wygodę trzymania nie powinienem narzekać bo body jest chyba nie aż tak dużo mniejsze od D750 , z którym nie mam problemu. Jeśli chodzi o D850 mam świadomość tego , że body jest lepiej uszczelnione i stoi za nim bardzo wiele lat doświadczeń firmy , która od dawien dawna produkuje fantastyczny sprzęt fotograficzny cechujący się dużą niezawodnością pomimo jakichś tam drobnych wpadek. Z tego co poczytałem obydwa aparaty są świetne. Być może ktoś na forum miał lub ma do czynienia z tymi aparatami i jest w stanie w bardziej lub mniej obiektywny sposób doradzić lub podzielić się opinią lub doświadczeniem. Byłbym dalece wdzięcznym

    Zestaw 1.

    Sony A7RIII
    Zeiss Batis 1.8/85 T OSS
    Sony 100mm f2.8 STF GM
    Sony FE 24-105/4G OSS

    Zestaw 2.

    Nikon D850
    Nikon AF-S 105/1.4E ED
    Nikon AF-S 70-200/2.8E FL ED VR

    Obydwa zestawy w profilu bardziej portretowym. Mam już Tamrona 24-70/2.8 więc przy opcji 2 nie brakowałoby mi takiego uniwersalnego zoom.
    Obydwa zestawy w bardzo podobnej, atrakcyjnej cenie ( różnica jakieś 150-200 USD , przy cenie całkowitej nie jest to dużo)

  2. #2

    Domyślnie

    http://cameradecision.com/compare/Ni...-Alpha-A7R-III
    Wątpię aby ktoś tutaj miał oba aparaty. Dla mnie Sony za mały, bo uchwyt tak na moje 2.5 palca, nawet Nikona muszę mieć z gripem, bo inaczej spada mi mały palec. Sony niewygodny z dużymi obiektywami, chociaż w zestawie 1 akurat jakieś olbrzymie nie są. Trochę nie rozumiem tego zestawu - 85 od 100 nie tak daleko, a do tego zoom pokrywający się. Śmiało można by sobie odpuścić tę setkę. Zestaw obiektywów w 2 jakby bardziej uniwersalny.
    W sumie jeśli chodzi o puszkę, to rzut monetą, tu mogą rządzić osobiste preferencje. Natomiast obiektywy lepsze w zestawie 2.

  3. #3

    Domyślnie

    Ktoś testował oba jednocześnie w akcji:
    https://nikonrumors.com/2018/05/29/n...omparison.aspx
    Tylko nie wiem czy i na ile to pomoże. Ciut inna kategoria.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    http://cameradecision.com/compare/Ni...-Alpha-A7R-III
    Wątpię aby ktoś tutaj miał oba aparaty. Dla mnie Sony za mały, bo uchwyt tak na moje 2.5 palca, nawet Nikona muszę mieć z gripem, bo inaczej spada mi mały palec. Sony niewygodny z dużymi obiektywami, chociaż w zestawie 1 akurat jakieś olbrzymie nie są. Trochę nie rozumiem tego zestawu - 85 od 100 nie tak daleko, a do tego zoom pokrywający się. Śmiało można by sobie odpuścić tę setkę. Zestaw obiektywów w 2 jakby bardziej uniwersalny.
    W sumie jeśli chodzi o puszkę, to rzut monetą, tu mogą rządzić osobiste preferencje. Natomiast obiektywy lepsze w zestawie 2.
    Cytat Zamieszczone przez markB Zobacz posta
    http://cameradecision.com/compare/Ni...-Alpha-A7R-III
    Wątpię aby ktoś tutaj miał oba aparaty. Dla mnie Sony za mały, bo uchwyt tak na moje 2.5 palca, nawet Nikona muszę mieć z gripem, bo inaczej spada mi mały palec. Sony niewygodny z dużymi obiektywami, chociaż w zestawie 1 akurat jakieś olbrzymie nie są. Trochę nie rozumiem tego zestawu - 85 od 100 nie tak daleko, a do tego zoom pokrywający się. Śmiało można by sobie odpuścić tę setkę. Zestaw obiektywów w 2 jakby bardziej uniwersalny.
    W sumie jeśli chodzi o puszkę, to rzut monetą, tu mogą rządzić osobiste preferencje. Natomiast obiektywy lepsze w zestawie 2.
    @markB
    Dzięki koledze za wpis i opinię. Poczytałem sobie o tych szkłach z pierwszego zestawu i wydaje mi się , że jest tu jakiś sens. 85 to typowa portretówka. 100 to też portrwtówka ale bardzo specyficzna. Robi czary mary z tłem . Widziałem zdjęcia - robią wrażenie. Wymaga więcej światła bo to 2.8 to tak jak 5.6. Jest opisana na blogu fatmana. Ciekawa sprawa. 24-105/4 to w miarę lekki, dobry zoom turystyczno- spacerowy. Nie wiem czy można sobie wybierać szkła w zestawie promocyjnym.

    Zestaw drugi również mnie interesuje. Obiektywy rzeczywiście ciekawe i też do portretów. Nawet zastanawiałem się czy nie dałoby się odciąć ich jednak od promocji i kupić bez aparatu , dobrać jeszcze jakieś szkła i pstrykać dalej D750.


    Ciężki wybór. Z bezluster doświadczyłem jedynie kompakta Sony RX100M4. Trochę chciałbym a trochę się boję Kusi ten cały eye focusing . Jeśli to rzeczywiście działa to pierwszorzędna sprawa dla mnie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    Ktoś testował oba jednocześnie w akcji:
    https://nikonrumors.com/2018/05/29/n...omparison.aspx
    Tylko nie wiem czy i na ile to pomoże. Ciut inna kategoria.
    Dzięki wielkie. Własnie czytam. Mam nadzieję , że pomoże dokonać wyboru.

  5. #5

    Domyślnie

    Do portretowania, zadaj sobie pytanie czy faktycznie potrzebujesz aż tylu mpx? Będziesz robił tak ogromne wydruki? Jeśli nie to może jednak A7iii bez R ?

  6. #6

    Domyślnie

    Jeżeli w profilu portretowym to godne rozważenia jest A7rII, w tej chwili z cashabckiem nowe wychodzi 8000 z kawałkiem, to jest bardzo dobra cena, więcej zostanie na szkła
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Do portretowania, zadaj sobie pytanie czy faktycznie potrzebujesz aż tylu mpx? Będziesz robił tak ogromne wydruki? Jeśli nie to może jednak A7iii bez R ?
    Hej. Dzięki za wpis. Tu nie chodzi tylko i wyłącznie o mpx. Jest różnica w wyświetlaczu i EVF. Mam wrażenie , że różnica w cenie nie jest bezpodstawna. A jeśli chodzi o mpx to pytanie sobie zadałem W moim przypadku lepiej mieć więcej niż narzekać nagle , że się ma za mało bo akurat chciałoby się zrobić ogromy wydruk portretu Heleny spod siódemki a mpx brak.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Xavier80 Zobacz posta
    Jeżeli w profilu portretowym to godne rozważenia jest A7rII, w tej chwili z cashabckiem nowe wychodzi 8000 z kawałkiem, to jest bardzo dobra cena, więcej zostanie na szkła
    Cześć. Biorąc pod uwagę obiektywy i cały pakiet promocyjny A7RIII wychodzi nie aż tak dużo więcej. Szczerze mówiąc najbardziej wciąga mnie w Sony EVF i eye tracking focus do portretu.

  8. #8

    Domyślnie

    To Helena musi być bardzo wyjątkowa, skoro dla niej 24 mpx nie wystarczy ������ cenowo A7iiiR wychodzi taniej o 2 klocki, zawsze to są jakieś dodatkowe akcesoria do przodu za tą kasę. Poszukaj sobie sklepu w którym są oba aparaty, pomacaj sobie sprzęt i może na tej podstawie wybierz coś. Zadales pytanie na forum Nikona, tutaj dużo fanbojow jest tej marki więc zapewne dużo osób będzie doradzać D850.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 30-05-2018 o 19:09

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JanekPawlak Zobacz posta
    Ani chwili bym się nie zastanawiał nad wyborem d850.
    Chciałbym być w podobnej sytuacji .
    Miałbym problem z głowy.
    Dzięki za sugestie.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    To Helena musi być bardzo wyjątkowa, skoro dla niej 24 mpx nie wystarczy ������ cenowo A7iii wychodzi taniej o 2 klocki, zawsze to są jakieś dodatkowe akcesoria do przodu za tą kasę. Poszukaj sobie sklepu w którym są oba aparaty, pomagaj sobie, ppwachaj sprzęt i może na tej podstawie wybierz coś.
    To prawda. Jest wyjątkowo olbrzymia . A7III nie biorę pod uwagę. Mam 24 mpx w D750. Chciałbym spróbować jak wygląda więcej.

  10. #10

    Domyślnie

    Chciałbyś spróbować, czy potrzebujesz ? Bo jeśli chcesz tylko spróbować to nie ma sensu dla próbowania, dużej ilosci megapixeli albo się potrzebuje, albo nie

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D850 oficjalnie
    By MstrG in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2074
    Ostatni post / autor: 18-04-2021, 14:58
  2. Bufor w Nikon D850 ( RAW )
    By pokos in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 09-03-2018, 09:38
  3. D810 VS D850 czy warto dopłacać do D850?
    By kurczeblade in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 05-01-2018, 21:18
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •