Close

Strona 109 z 121 PierwszyPierwszy ... 95999107108109110111119 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 081 do 1 090 z 1206

Wątek: Sns-hdr

  1. #1081

    Domyślnie

    2016? Na gwiazdkę 2016 będzie już wersja na Mac

  2. #1082

    Domyślnie

    Założyłem bezpieczny bufor, bo wersja z akceleracją GPU miała być jakoś na gwiazdkę 2012
    duzy brzydki nikon i mala ladna sigma dp1

  3. #1083

    Domyślnie

    Udało mi się skompilować wersję SNS umożliwiającą przetestowanie nowych algorytmów mapowania tonów. Wersja ta nie jest jeszcze w pełni funkcjonalna ale mam nadzieję, że będzie stabilna. Wymaga systemu Windows Vista lub nowszego.
    [Plik instalacyjny 32/64-bit]

  4. #1084

    Domyślnie

    Muszę aż sobie zapisać tę datę w pamiętniczku

    Co do programu to widać przyspieszenie, ale mniejsze, niż bym się spodziewał. Wszystkie 8 wątków obciążone na 100%, a podczas mapowania tonów użycie GPU na poziomie 20% na początku i 60% przez resztę czasu. 36mpix rawy z D800 dalej mieli ponad minutę.

    Co do uwag:

    1. czym są nowe suwaki "black" ? O ile midtones black i shadows black jestem w stanie zrozumieć, o tyle highlights black już niekoniecznie
    2. Podział clarity na clarity dla cieni i świateł to świetny pomysł.
    3. Nie mogę wyodrębnić paneli | Basic | Advanced | Color | Other | jako osobne byty, trochę męczy ciągłę przełączanie między nimi
    4. Przydałoby się wyświetlanie obrazu na GPU, bo teraz jakiekolwiek zmiany czy zoomowanie nie są specjalnie płynne.
    5. Albo zniknęła historia operacji albo pogorszył mi się wzrok

    Zmiany na plus, czekam na dalesze poprawki.
    duzy brzydki nikon i mala ladna sigma dp1

  5. #1085

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez igsux3 Zobacz posta
    Co do programu to widać przyspieszenie, ale mniejsze, niż bym się spodziewał. Wszystkie 8 wątków obciążone na 100%, a podczas mapowania tonów użycie GPU na poziomie 20% na początku i 60% przez resztę czasu. 36mpix rawy z D800 dalej mieli ponad minutę.
    Aktualnie GPU jest wykorzystywane tylko w procesie mapowania tonów. Jeżeli łączy się więcej zdjęć w jeden obraz, to program dużo czasu poświęca na wyrównywanie obrazów i usuwaniu duchów, a te procesy nie są na razie wspierane przez GPU (zmienię to w kolejnych aktualizacjach). Trochę czasu zajmuje także dekodowanie obrazu przez dcraw.

    Cytat Zamieszczone przez igsux3 Zobacz posta
    1. czym są nowe suwaki "black" ? O ile midtones black i shadows black jestem w stanie zrozumieć, o tyle highlights black już niekoniecznie
    Te suwaki pozwalają regulować tony w środkowych zakresach. Jak działają najlepiej sprawdzić organoleptycznie.

    Cytat Zamieszczone przez igsux3 Zobacz posta
    2. Podział clarity na clarity dla cieni i świateł to świetny pomysł.
    A sprawdziłeś do czego służą przyciski [L] pod krzywymi?

    Cytat Zamieszczone przez igsux3 Zobacz posta
    3. Nie mogę wyodrębnić paneli | Basic | Advanced | Color | Other | jako osobne byty, trochę męczy ciągłę przełączanie między nimi
    Nie da się tych zakładek wyodrębnić, umieściłem je na stałe. Dla ułatwienia nawigowania sprawiłem, że nie trzeba w nie klikać, wystarczy najechać na zakładki myszką.

    Cytat Zamieszczone przez igsux3 Zobacz posta
    4. Przydałoby się wyświetlanie obrazu na GPU, bo teraz jakiekolwiek zmiany czy zoomowanie nie są specjalnie płynne.
    To jest akurat trudny temat, gdyż wąskim gardłem jest przepustowość pamięci CPU<=>GPU. Będę o tym myślał.

    Cytat Zamieszczone przez igsux3 Zobacz posta
    5. Albo zniknęła historia operacji albo pogorszył mi się wzrok
    Nie ma historii a także kilku innych funkcji, ale to tylko stan przejściowy.

  6. #1086

    Domyślnie

    A sprawdziłeś do czego służą przyciski [L] pod krzywymi?
    Oczywiście, świetny pomysł i wzorowe wykonanie. Chociaż już dawno wspominałem, że bardzo by się przydała możliwość rozszerzenia w poziomie tych zasobników, bo pola do operowania na krzywych są maciupcie i ciężko czasem dokonać precyzyjnego ustawienia

    Nie da się tych zakładek wyodrębnić, umieściłem je na stałe. Dla ułatwienia nawigowania sprawiłem, że nie trzeba w nie klikać, wystarczy najechać na zakładki myszką.
    Fajne jako rozwiązanie tymczasowe. Tak czy siak warto pomyśleć nad wyżej wspomnianą możliwością rozszerzenia paneli, bo tyle miejsca na drugim i trzecim ekranie pozostaje nieużywane... Fajnie, że można rozciągać okienka presetów, masek i historii, ale przydałoby się to do wszystkich paneli no i jeszcze żeby można je w poziomie to już w ogóle by było

    To jest akurat trudny temat, gdyż wąskim gardłem jest przepustowość pamięci CPU<=>GPU. Będę o tym myślał.
    HBM na horyzoncie, ale nawet na dzisiejszej architekturze jakoś to działa. Nie mówię o wykonywaniu operacji, a samym wyświetlaniu/przybliżaniu, tak jak to działa w Photoshopie. Tam cały obraz leci do VRAMU i nie zatyka się nawet przy kolosalnych rozdzielczościach, więc rozwiązanie wydaje się być ok. No ale to już bardziej luksus niż niezbędnik, więc poczekam cierpliwie.


    Czekam niecierpliwie na kolejne wersje, aż mi wrócił nieco zapał do obrabiania zdjęć z wakacji. Fajnie gdyby w stanie przejściowym wrócił suwak sharpness, bo pewnie domyślnie jest na ileś procent. Przed jakąkolwiek dalszą obróbką ustawiam go na minimum, żeby nie narazić się na obwódki.

    Jakby coś trzeba przetestować to mów śmiało, mam górę rawów z D3 i D800, które czekają, żeby je przemielić SNSem

    Rezultaty jak zwykle oglądam z uśmiechem na twarzy
    Ostatnio edytowane przez igsux3 ; 08-01-2015 o 02:35
    duzy brzydki nikon i mala ladna sigma dp1

  7. #1087

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez igsux3 Zobacz posta
    Oczywiście, świetny pomysł i wzorowe wykonanie. Chociaż już dawno wspominałem, że bardzo by się przydała możliwość rozszerzenia w poziomie tych zasobników, bo pola do operowania na krzywych są maciupcie i ciężko czasem dokonać precyzyjnego ustawienia
    Rozumiem potrzebę, ale staram się w pierwszej kolejności optymalizować kontrolki pod jeden, niekoniecznie duży monitor

    Cytat Zamieszczone przez igsux3 Zobacz posta
    Fajnie gdyby w stanie przejściowym wrócił suwak sharpness, bo pewnie domyślnie jest na ileś procent. Przed jakąkolwiek dalszą obróbką ustawiam go na minimum, żeby nie narazić się na obwódki.
    Obecnie wyostrzanie jest wyłączone a suwak, podobnie jak kilka innych, ukryty. Jednak na pewno powróci i to w poprawionej formie.

    Cytat Zamieszczone przez igsux3 Zobacz posta
    Jakby coś trzeba przetestować to mów śmiało, mam górę rawów z D3 i D800, które czekają, żeby je przemielić SNSem
    Testuj i dziel się spostrzeżeniami, ta wersja programu będzie często uaktualniana.

  8. #1088

    Domyślnie

    Po instalacji wyskakuje mi okienko z komunikatem:
    This version is only for registered users.
    Klikam ok i program wyłącza się

    Mam zainstalowaną wersję SNSHDR Pro demo w wersji 1.4.22 - może to przeszkadza?
    D810+N24-70/2.8+T17-50/2.8+N50/1.8+N70-210/4+SB800+...

  9. #1089

    Domyślnie

    Aby móc testować tę wersję trzeba posiadać licencję SNS-HDR Pro/Home.

  10. #1090

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pebal Zobacz posta
    Obecnie wyostrzanie jest wyłączone
    Możliwość wyostrzania jest wyłączona czy samo wyostrzanie? Jeśli wybiorę jakiś swój zapisany preset, to mi zignoruje zapisaną w nim wartość wyostrzenia?

Strona 109 z 121 PierwszyPierwszy ... 95999107108109110111119 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •