Close

Strona 11 z 21 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 206
  1. #101

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lazik_s Zobacz posta
    Widzę, że nikt nie bardzo wie czy coś zostało poprawione. Mam di866 w testach z numerkiem 9B1454170 czyli zgodnie z info z zacytowanego z nowym softem.

    Trzeba pozbierać błędy i sprawdzić czy w nowym jest poprawione działanie lampy. Pierwsze błyski są optymistyczne.
    Sprawdź jak się spisuje w różnych konfigach w CLS/AWL, oraz tryb AutoFP (HSS) zdalnie.

    EDIT: Z maila do (i od) Nissina - źródło flickr

    Regarding to your questions, please see below:

    1)When flash set to Wireless Remote mode and I press the Pilot/Test button, the flash gives out a very loud buzz and flash turn on for long time like a flashlight and does not give out a test flash. This problem does not happen with other modes.

    Answer: This is “Modeling light” when press the Pilot button and the Di866 set to Wireless Remote Mode.

    2)In wireless remote mode, if the Di866 is in group B and group A is set on -- on D90 and I use my commander function on my D90, if I set +/- compensation on the Commander screen, the Di866 does not adjust flash power. If group A is set to TTL instead of -- on commander on D90 (even when no flash is on group A), the +/- compensation works. If Di866 is set on group A, the problem is not there. Another user has found the same problem.

    Answer: We’ve already found the problem and studying the download program for update. It needs several weeks to do. We will inform and release to our website once the firmware confirmed.

    3)When Di866 and SB-900 set to Group A on wireless remote mode, the SB-900 does not fire and sound an error tone. No problem when Di866 and SB-900 set to Group B. Using Nikon D90.

    Answer: This is caused by the pre-flash timing is different Di866 & SB-900. We suggest you may adjust the angles. And we will try to
    fix the problem.

    4)When using only Di866 in Group A and no other flash but set Group B to TTL in Commander D90 mode, the picture is overexposed badly. If Group B set to -- in Commander D90 mode, picture is OK. If Di866 in Group B but no flash in Group A and set to TTL or --, picture is OK.

    Answer: We’ve already found the problem and will try to fix it. Please off Group B (not using TTL) to avoid overexposed when there is no flash B on.
    Ostatnio edytowane przez adolfik9501 ; 11-02-2010 o 19:04
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  2. #102

    Domyślnie

    Nie chodziło chyba o wklejenie angielskiego tekstu Wiesz, że każdy zainteresowany potrafi to przeczytać
    Fotografuję w myśli wszystko, co widzę - czyli moje amatorskie "arcydzieła"

  3. #103

    Domyślnie

    ad1. nie widzę znaczącej różnicy w buzzie między trybami. Na wszystkich jest słyszalny ale nie bardzo głośny. Powiedziałbym nawet, że na wireless remote jest najcichszy.
    ad2. Nadal istnieje.
    ad3. Nie mam SB900 więc nie sprawdzę.
    ad4. Na moje oko jest OK

  4. #104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PopaY Zobacz posta
    Nie chodziło chyba o wklejenie angielskiego tekstu Wiesz, że każdy zainteresowany potrafi to przeczytać
    Chciał wiedzieć co ma sprawdzić, więc ma. Działanie w CLS które było do dupy, jak i czy pojawił się tryb AutoFP zdalnie.

    lazik_s czyli wynika, że nic nie poprawili. Sprawdź jeszcze synchro z krótkimi czasami w CLS/AWL.

    EDIT: pkt 3 dotyczy (chyba) pracy z różnymi lampami w CLS nie koniecznie SB900...
    Ostatnio edytowane przez adolfik9501 ; 11-02-2010 o 21:28
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adolfik9501 Zobacz posta
    lazik_s czyli wynika, że nic nie poprawili.
    Raczej ad1 i ad4 jest poprawione.

    Cytat Zamieszczone przez adolfik9501 Zobacz posta
    Sprawdź jeszcze synchro z krótkimi czasami w CLS/AWL.
    Obawiam się, że jestem jak na razie za cienki w uszach by to sprawdzić.

    Cytat Zamieszczone przez adolfik9501 Zobacz posta
    EDIT: pkt 3 dotyczy (chyba) pracy z różnymi lampami w CLS nie koniecznie SB900...
    Niestety nie mam innej lampy. To jest moja pierwsza i jedyna.

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lazik_s Zobacz posta
    (...)
    Obawiam się, że jestem jak na razie za cienki w uszach by to sprawdzić.
    (...)
    Skoro tak twierdzisz... ale powiedz w takim razie jak sprawdziłeś, że np. p4 jest OK skoroś w uszach cienki
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adolfik9501 Zobacz posta
    Skoro tak twierdzisz... ale powiedz w takim razie jak sprawdziłeś, że np. p4 jest OK skoroś w uszach cienki
    Ustawiłem aparat z lampą według opisu i cyknąłem fotkę. Oceniłem ją później organoleptycznie ze względu na "the picture is overexposed badly"

  8. #108

    Domyślnie

    To według opisu w instrukcji obsługi do body ustaw co trza i sprawdź czy AutoFP działa zdalnie
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adolfik9501 Zobacz posta
    To według opisu w instrukcji obsługi do body ustaw co trza i sprawdź czy AutoFP działa zdalnie
    Po raz kolejny powtórzę: Nissin to jest moja jedyna lampa a zgodnie z opisem producenta AutoFP nie działa z wbudowaną, więc czym mam niby wysterować błysk? Chyba że czegoś nie rozumiem.
    Dodatkowo według samego producenta Nissin współpracuje w HS tylko w trybach A i TTL, czyli opcja wireless odpada i pozostaje praca na sankach w tym trybie. W przypadku pracy lampy w trybie A według mnie HS nie działa. W TTLu wszystko wygląda OK.
    Ostatnio edytowane przez lazik_s ; 12-02-2010 o 09:27

  10. #110

    Domyślnie

    To ja zapytam.Czy to może być wina lampy,że w trudnych warunkach(pulsujące światła) na wspomaganie czekam dobre dwie sekundy od wciśnięcia spustu migawki>D5000 i di866.
    PO około 200 zdjęciach lampa się zacina.Nie to,ze sie łaDUJE DŁUŻEJ,TYLKO ZWYCZAJNIE ZAWIESZA,nie moge nawet resetować.
    Dodatkowy palnik dla mnie nieprzydatny,mocno przepala pierwszy plan,w zasadzie korzystam tylko z manuala,wyłączyła opcję obrotowego wyświetlacza,myślałam,że to jest przyczyna zawieszania się lampy-niestety nie.
    Nie polecam.Jest energooszczędna dość,to fakt.
    Aha,co znaczy napis na wyświetlaczu-overhead?Poluzowana głowica?
    Olga

Strona 11 z 21 PierwszyPierwszy ... 910111213 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •