Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24
  1. #11

    Domyślnie

    Przed chwilą zmierzyłem i z 50mm na DX całą postać od stóp do głowy (178cm) złapiesz z 5,4 metra, tak na styk.
    Zainteresuj się raczej 24mm lub 35mm.

  2. #12
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    wysoka modelka na baczność to mało ciekawy kadr. Ale możliwe, że 50 mm będzie mu za dużo.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    wysoka modelka na baczność to mało ciekawy kadr. Ale możliwe, że 50 mm będzie mu za dużo.
    Nie wątpie Jacku, tylko odpisuje na pytanie czy 3-4 metrów można złapać całą postać. Miałem wątpliwości wiec sięgnąłem po metrówke i wyszło że NIE.

  4. #14
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    OK, zauważ, że to ja napisałem o 3 m i o całym człowieku, on tego nie wymagał, nie wiemy jakie autor ma warunki do focenia.
    Ja radze uciekac od krótkich ogniskowych, bo to się kończy tak, że się podchodzi do modelki i sa przerysowania. Proponuje dłuższa ogniskową i być max daleko. Modelki często siedzą, kucają itd, w dodatku często się nie pokazuje całych postaci, a tnie po nogach itd. Dlatego te 50 mm do mieszkania to ogniskowa całkiem OK, nawet na DX.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #15

    Domyślnie

    Rozumiem, właściwie automatyczny pomiar światła nie będzie mi potrzebny, bo robiąc na nim zdjęcia będę miał dużo czasu na manualne dostrojenie aparatu do światła. Dzięki
    All we are saying is give peace a chance...

  6. #16

    Domyślnie

    Ale pamiętaj, że z obiektywem bez elektroniki nie będziesz miał ŻADNEGO pomiaru światła w aparacie - nawet w trybie ręcznym. Pozostaje światłomierz ręczny albo zdjęcia metodą prób i błędów.
    Hemingway: Great pictures. What camera do you use?
    Irving Penn: Great story. What typewriter do you use?

    NikoSam/SamsuNik (aka Maciej)

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    Pozostaje światłomierz ręczny albo zdjęcia metodą prób i błędów.
    Właśnie tą drugą opcje wybrałem, mam w sumie 2 obiektywy na m42 i lubię kombinować, fakt w ogóle one nie są przydatne na zdjęcia 'znienacka' czy takie gdzie ma się określony czas itp, ale jak dla domowych warunków to będzie okej, oby tylko zbyt wysoko cena nie podskoczyła heh
    All we are saying is give peace a chance...

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez magicduh Zobacz posta
    czy jakaś nowsza jego wersja..?
    Tak, jest nowsza wersja http://www.dpreview.com/news/0809/08...m_1_4glens.asp

  9. #19

    Domyślnie

    o kurcze tą wersję widziałem :P jest najnowsza hah, a ja o nowszą pisałem od tej starej ale już znalazłem jest to po prostu nikkor AF (bez S jak psiku... z tego filmu) 50/1.4
    All we are saying is give peace a chance...

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    Ale pamiętaj, że z obiektywem bez elektroniki nie będziesz miał ŻADNEGO pomiaru światła
    "potrzebuje go do zdjęć studyjnych" - pomiar swiatla z puszki w studiu ?

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •