Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie jak inaczej naładować akumulator??

    Witam, mam głupi problem wynikający z mojego roztrzepania niestety, mianowicie, pakowałam sie 5 minut przed wyjazdem, i zapomniałam ładowarki do akumulatora do Nikona D80, dziś sprawdzam a ładowarki brak,
    czy mogę jakoś inaczej naładować? nie wiem może przez USB???? nie wiem już wymyślam...
    Przepraszam że z tak durnym pytaniem, ale jutro miałam znajomej kilka zdjęć porobić a tu jedna kreska :/

  2. #2

    Domyślnie

    człowieku, poszukaj w necie zanim zadasz kolejne pytanie z kategorii "bez sensu"
    jeśli na szybko, to: http://www.allegro.pl/item512010190_...0_d70s_s5.html
    (ale nie testowałem), po prostu poszukaj w najbliższym MM lub FJ
    D700, N35/1.8, N50/1.8, S24-70/2.8, N85/1.8, T70-200/2.8, SB900

  3. #3

    Domyślnie

    szukałam. Tak wiem że można coś takiego kupić, tylko dziś to już nie jest możliwe a rano foty, chodziło mi czy tak jak mp3, mp4 przez usb sie da....

    ale dzięki

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nafi Zobacz posta
    szukałam. Tak wiem że można coś takiego kupić, tylko dziś to już nie jest możliwe a rano foty, chodziło mi czy tak jak mp3, mp4 przez usb sie da....

    ale dzięki
    A może zobacz kto z forum jest z tamtych okolic i może Ci rano pożyczy ładowarkę albo aku.

  5. #5
    Oszczędny w słowach Awatar korzen121
    Dołączył
    12 2008
    Miasto
    Chwaliszów|Wrocław
    Posty
    16

    Domyślnie

    popieram wilk('a)325 przecież ludzie życzliwi są w naszym groniealbo mi się tylko wydaje-ja bym pożyczył na pewno tylko napisz, gdzie jesteś dokładnie, na pewno ktoś się znadzie
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 17-01-2009 o 18:47 Powód: pis. ("napewno")
    d90 | nikkor 18-105 | nikkor 60 Micro | SanDisk Extreme III SDHC | LowePro Compu Rover |

  6. #6

    Domyślnie

    Ja jedynie dodam (dla potomnych), ze nie działa ładowanie przez USB coś a'la mp3, a wręcz odwrotnie, rzadko kiedy ale jednak, jak zdarzy się mi zostawić podłączony aparat pod USB w kompie to na drugi dzień bateria jest zazwyczaj wyczerpana.
    NIKON D800 | N24-70mm 2.8| N50mm 1.8D| N85mm 1.8G| N70-200VR| SB-900

  7. #7

    Domyślnie

    O ile samo problem autora tematu jest już nieaktualny, to z pewnych istotnych względów dopiszę kilka zdań.

    Panowie Nafi, a przede wszystkim remos - akumulatory, które są źródłem zasilania dla naszych lustrzanek, to ogniwa Li-Ion /litowo-jonowe/, które wymagają bardzo szczególnego traktowania /ładowania/.
    Jest o tym co nie co w dziale "systemy zasilania"
    polecam również wątek http://forum.nikon.org.pl/showthread.php?t=80165, w którym jest kilka ważnych uwag.

    Po pierwsze /i co najważniejsze/ akumulatory Li-Ion wolno ładować tylko ładowarkami do tego przeznaczonymi !
    Najprościej używać oczywiście oryginalnych ładowarek lub przeznaczonych do tego celu zamienników jak ta z linku szelass-a.
    Próba ładowania innymi ładowarkami np. do ogniw NiMh, NiCd może zakończyć się eksplozją akumulatora, do tego w trakcie takiego wybuchu powstaja paskudne opary.

    Niestety nie ma innego sposobu ładowania akumulatorów jak właśnie po przez użycie ładowarek.

    Opcjonalne zasilacze, które oferuje Nikon nie służą do ładowania akumulatorów, a jedynie są dodatkowym źródłem zsilania aparatu w przypadku dłuższego korzystania z niego np. jako "czytnika" podczas prezentacji zdjęć na ekranie TV.

    remos - niestety nasze aparaty nie są przystosowane do ładowania akumulatorów po przez kabel USB.
    A zaobserwowana przez Ciebie prawidłowość jest niestety "normalnym" objawem. Przy połączniu aparatu z komputerem, kabel USB spełnia rolę transportującą dane, a zasilanie zapewnia nam dalej akumulator aparatu.
    Więc nic dziwnnego, że po całonocnym "świeceniu", rano Twój akumulator jest rozładowany. To jest tak jakbyć zostawił na noc włączoną latarkę, rano będzie "po niej".

    Z pewnością opcja doładowywania akumulatora po przez kabel USB byłaby wygodna /w końcu jest dostępna w niektórych kompaktach/, tylko wg mnie /może się mylę/ takie a nie inne rozwiązanie jest zabezpieczeniem elektroniki aparatu przed ewentualnym uszkodzeniem.
    NIKON Z6II | FTZ | N 50/1.4 G |N 14-30/4 S | N 24-70/4 S | SB-900 | SanDisk CFexpress 128 GB | Velbon ULTRA VOXi L + Triopo B-1

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •