Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie NikonD5100 nagrywanie w klubach

    Witam,
    Od razu proszę o wyrozumiałość. Nie jestem doświadczonym fotografem, cały czas się uczę.
    Wyprzedzając przykre komentarze - tak, przeczytałam całą instrukcję obsługi nikona D5100
    Niedługo będę miała okazję nagrywać video relację z dyskoteki. Wiem, że najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji byłby zakup lampy LED i planuję to zrobić ale ponieważ jeszcze nie zarabiam na swoje życie, nie zdążę uzbierać pieniędzy do imprezy. Muszę więc poradzić sobie bez niej. Mój główny problem jest taki, że na nagraniach w ciemnych pomieszczeniach jest "szum". Uczę się na zasadzie prób i błędów i kombinowałam już na prawdę bardzo dużo z ustawieniami ( zakończyłam zabawę z automatycznymi ustawieniami, próbuję nagrywać oraz robić zdjęcia na manualu) i na prawdę już nie mam pojęcia co mogę zrobić aby szum na nagraniu był jak najmniejszy no i żeby przypadkiem nie skompromitować się tym nagraniem.
    Za pomoc z góry serdecznie dziękuję

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2013
    Miasto
    Wielkopolska
    Posty
    16

    Domyślnie

    Nie wiem, jak tam u Ciebie z elementarzem fotografowania, z zależnościami czasu naświetlania, przysłony i ISO. Jak pewnie wiesz film to nic innego, jak seria zdjęć. 25 na sekundę, czasem 30, czasem 60 - zależy. Tak więc każde zdjęcie potrzebuje określoną ilość światła. W ciemnym otoczeniu ze światłem jest kłopot a pewnie masz obiektyw z zestawu, gdzie maksymalna przysłona to 3,5, czas w filmie w D5100 jest 1/30 sekundy (strzelam), więc skąd wziąć więcej światła? Z podbicia ISO. Czym wyższe ISO, tym większy szum. Są dwie drogi: albo dodatkowe źródło światła, albo jaśniejszy obiektyw, czyli taki gdzie parametr f, czyli przysłona jest lepszy, niż 3,5.
    Ku pocieszeniu powiem, ze matryca w D5100 i tak radzi sobie z szumem bardzo dobrze.

  3. #3

    Domyślnie

    Po co kolejny temat? http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=257898
    Bez dodatkowego oświetlenia nie masz co nawet włączać aparatu, bo nigdy go nie ustawisz tak żeby było w każdych warunkach dobrze, a szczególnie na dyskotece, gdzie jest zabawa światłem i pada z różnych stron.
    Ostatnio edytowane przez seba84_2005 ; 30-01-2015 o 00:20
    D5100 + 18-105 VR + 40 f/2.8G Micro + SB-700

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •