Close

Strona 34 z 107 PierwszyPierwszy ... 2432333435364484 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 331 do 340 z 1063
  1. #331

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    @Wujot Całkiem możliwe, obie metody są podobne, różnią się efektami końcowymi. W jednym pozytyw w drugim negatyw. Ciekawa jest płytka o której piszesz. Może być to dobra alternatyw dla czarnego szkła lub aluminium. Na pewno będę testował.

    Na pewno pierwszym problemem jaki będę miał przy tej technice to brak mocy. Z tego co wyczytałem taka płytka ma ASA 1-3 więc muszę się też zaopatrzyć w światło stałe.
    Albo potężny błysk albo słońce - oczywiście jeśli mówimy o portrecie.

    Pozdro
    Wiesiek

  2. #332

    Domyślnie

    Najciekawsze jest to, że masz negatyw i pozytyw w jednym.
    Jeśli zrobisz zdjęcie na szklanej płytce (bezbarwnej) to masz negatyw, jeśli do tyłu płytki przyłożysz coś czarnego (tekturę) to masz pozytyw - magia w czystej postaci.

    Błysk do kolodionu odpada raczej, moje trzy lampy są niezbyt mocne (w sumie 1200Ws) ale potrzebowałem 21 błysków na pełnej mocy, żeby uzyskać akceptowalną ekspozycję a w sumie jeszcze 1/3 czy 1/2 działki by nie zaszkodziła.

    Zrobiłem sobie lampy do kolodionu, światło stałe ponad 30 000 W i one dają radę zejść z czasem poniżej 5s, Jest teraz trochę wynalazków ledowych (kolodion jest czuły na ultrafiolet to powoduje problemy przy próbie używania zwykłych lamp, bo cześć ma wprost filtry, bo skupiają się na innej długości fali)


    Zrobiłem koło 200 kolodionów i trzy warsztaty jeśli potrzebujesz czegoś (chemii, czarnego szkła, albo porady) to dzwoń
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  3. #333

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    Zrobiłem sobie lampy do kolodionu, światło stałe ponad 30 000 W i one dają radę zejść z czasem poniżej 5s,
    Czyli podłączenie musi być na >30 KW

    Ja mam 15 i wydawało mi się to całkiem sporo.

    Pozdro
    Wiesiek

  4. #334

    Domyślnie

    @RobertMiernik Jest coś czego Ty nie wiesz z fotografii?

    Obecnie czekam na detale od jednego Pana co robi bardzo fajne kolodiony. Ale teraz to byłbym bardziej skłonny do Ciebie przyjechać na szkolenie. Byłbyś w razie czego zainteresowany indywidualnymi warsztatami? Oczywiście wszystko płatne normalnie. Co do chemii i płytek to jestem jak najbardziej zainteresowany.

    Tydzień temu kupiłem obiektyw do kolodiona Epis 400mm f3,8 popisałem trochę ze sprzedawcą i takie coś mi napisał "Do kolodionu potrzeba światła minimum 2000ws-3000ws sam zaczynałem od takiej ilości światła. Dwie lampy po 3200ws w zupełności wystarczą do szaleństw. Obecnie używam 1x6000ws 2x 3200ws 1x1000ws".

    Tak więc myśle raczej o stałym świetle bo poza czasami ma przyjemniejszą charakterystykę. Mam okazje też odkupić w bardzo dobrej cenie dwie lampy Hedler 2000W.
    Wszystkie te graty co mam to sprzęt który odkupuje od mojego wujka za bezcen. Bo jakbym miał płacić tyle ile jest to warte to bym już bez nerek chodził.

  5. #335

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Czyli podłączenie musi być na >30 KW

    Ja mam 15 i wydawało mi się to całkiem sporo.
    Nie, nie luz, to "przeliczeniowe" tysiące
    To HIDy żarniki wyładowcze, takie jak używane do oświetlania z zewnątrz np. elewacji (zabytków, takich tam) mam takich pięć

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    @RobertMiernik Jest coś czego Ty nie wiesz z fotografii?
    Na przykład nie wiem jak zrobił ładne zdjęcie, dlatego nie jestem Adamsem ani nawet Tyszką ;P

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Obecnie czekam na detale od jednego Pana co robi bardzo fajne kolodiony. Ale teraz to byłbym bardziej skłonny do Ciebie przyjechać na szkolenie. Byłbyś w razie czego zainteresowany indywidualnymi warsztatami? Oczywiście wszystko płatne normalnie. Co do chemii i płytek to jestem jak najbardziej zainteresowany.
    Nie no płatne to raczej pewnie nie, ale jak chcesz wpaść ze swoim sprzętem i chemią (to ta płatność będzie;P), a do tego postawisz jakąś mysią wodę ognistą to mogę Ci wszystko opowiedzieć/pokazać.
    Możemy też pomyśleć o większym przedsięwzięciu warsztatowym i skołować na przykład weekend focenia na szkle gdzieś 'w polsce'.
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  6. #336

    Domyślnie

    Nie mogę takiej oferty przyjąć. Chciałbym gruntowne przeszkolenie od procesu tworzenia własnej chemii po proces wykonania zdjęcia. Przygotowanie płytki by kolodion nie spływał, roztworów oraz zabezpieczenie gotowego zdjęcia . Do tego oświetlenie itd. Na pewno nie będzie to godzina przy flaszce. Ja nie mam problemu by zapłacić za wiedzę i wiem jak jest cenna zwłaszcza ta stara. Poza tym przyjechałbym z UK specjalnie na to spotkanie. Więc mogą to być dwudniowe warsztaty.Może jeszcze coś z LF bym się podszkolił. Ważne by było konkretnie bo ostatnie warsztaty ze znaną portreciską okazły się porażką. Poza tym sporo razy mi pomogłeś a jakieś procenty to już ci obiecałem przy temacie hasseblada z tego co pamiętam.
    @Wujot też powinieneś pomyśleć o warsztatach, do Ciebie też bym z przyjemnością pojechał na nauki.

  7. #337

    Domyślnie

    Prześwietliłem a negatyw tak się fajnie prezentował.
    Ogólnie po zeskanowaniu zdjęcie ma kolor mocno różowy.



    @RobertMiernik Mam nadzieję że Cię nie uraziłem poprzednim postem. Pomyśl na spokojnie o tych warsztatach i daj znać bo nie chce Twojego czasu marnować za darmo.

    Następną próbę postaram się przeprowadzić w weekend jak uda mi się odpalić boostera.

  8. #338

    Domyślnie

    Przepraszam wciągnęło mnie.
    No przestań, żadnego urażania ;>
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  9. #339

    Domyślnie

    Ten wielkoformatowy temat zainspirował mnie aby jeszcze coś z analogowo-zawodowej szuflady wyciągnąć. Jeśli uznacie, że kierunek może być, to jeszcze mogę coś wyskrabać (a wiek tego może być nawet starszy od co niektórych czytających )

    http://polandtravel.info/jurewicz/fo...a-analogowa-i/

    Pozdro
    Wiesiek

  10. #340

    Domyślnie

    @Wujot Zachwyca ogrom pracy jaki trzeba było włożyć w te dwa projekty. Mapa wygląda jak grafika i nawet dziś robi wrażenie. Drugie zdjęcie szkoda że tak słabej jakości bo również widać potęgę przemyślanej kompozycji i dbałości o detale.
    Jeżeli chodzi o mnie to chętnie bym takich tekstów więcej poczytał oraz takich prac pooglądał.

    Mi najbardziej w LF podoba się ostrość bez szarpanej ostrości, tonacja kolorów, specyficzna głębia ostrości oraz to co potrafią pochyły standardów.
    Najlepiej to widać na zdjęciach krajobrazowych.

    Jak masz jeszcze coś z dawnych lat robione LF to proszę o więcej
    @RobertMiernik no to temat otwarty

Strona 34 z 107 PierwszyPierwszy ... 2432333435364484 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Glamour/Beauty ] Edytorial - Memory Remains (100% krakowski)
    By aboutalithium in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-04-2011, 20:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •