Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Ultimate Windows Tweaker - usprawnianie W7

    Mam prośbę, może ktoś używał podobnego tweakera pod siódemkę (coś ala XPAntySpy - tylko tam pod każdym punktem była wyświetlana dokładna notka co dana akcja zrobi).
    Możecie pomóc, zaznaczone punkty jakie usługi dezaktywują?

    D610 D70 N80-200/2,8 P200/4 N102/2,5 Taku55/1,8 ~135 N18-70, Pixma IP4700+OCP tetenal photo silk & fomei nano pearl

  2. #2

    Domyślnie

    1. Superfetch - to usługa, która "uczy się" jakich programów używasz najczęściej w jakich godzinach (i chyba dniach tygodnia) i potem ładuje je do pamięci wcześniej, żeby się szybciej uruchamiały (o ile jest wolna pamięć). Podobno nie powoduje to zmniejszenia dostępnej pamięci - programy, które uruchamiasz ręcznie zawsze mają pierwszeństwo w przydziale pamięci.
    2. Windows Security Center - po polsku: Centrum Bezpieczeństwa - to chyba ten programik koło zegarka, który pokazuje ci komunikaty, że np. nie masz zainstalowanego programu antywirusowego, albo któryś windowsowy program wspomagający bezpieczeństwo nie działa prawidłowo (np. aktualizacje automatyczne, firewall).
    3. Windows Time - odpowiada za aktualizację czasu z internetu.
    4. Printer spooling - jak to wyłączysz, to nie uda ci się nic wydrukować. Nie wiem czy to działa tylko na drukarki lokalne, czy sieciowe też.
    5. Tablet PC Input - to chyba narzędzia do rozpoznawania pisma ręcznego i wspomagania pracy na tablet-PC (z ekranami dotykowymi).
    6. Windows Update - aktualizacja systemu. Nie jestem pewny, ale chyba jest to wymagane tylko do automatycznej aktualizacji.
    7. Windows Aero user interface - jak sama nazwa wskazuje obsługuje interfejs Aero .
    Kazimierz Król
    Oznaczenia obiektywów

  3. #3

    Domyślnie

    Ojej kochani a może jeszcze pomożecie mi rozszyfrować gdzie:
    wyłączyć ten wspaniały ekran powitalny (ten błękitny) - na chwilę udało mi się to zrobić ale znowu jest ,
    włączyć szybkie zamykanie systemu,
    wyłączyć dostęp do rejestru,
    autoaktualizacie windy, playera, MSofisa.
    Ewentualnie znaleźć jak zwiększyć ilość połączeń internetowych.
    Tu strona z wszystkimi funkcjami tego programu
    Do xpka był fajny programik XPAntySpy który fajnie tłumaczył w pl wszystkie funkcje. Ten podobny ale eng. i bez tłumaczeń
    Ostatnio edytowane przez pierote ; 09-10-2010 o 21:04
    D610 D70 N80-200/2,8 P200/4 N102/2,5 Taku55/1,8 ~135 N18-70, Pixma IP4700+OCP tetenal photo silk & fomei nano pearl

  4. #4

    Domyślnie

    Przecież xp-antispy działa pod siódemką.
    Kazimierz Król
    Oznaczenia obiektywów

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •