Close

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 80

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie czy policja moze namierzyć telefon

    Mam pytanie do eksperów: czy policja może namierzyć telefon komórkowy? domyslam się, że tak jednak ciekawi mnie w jakich okolicznościach i od kogo to zależy.
    Kilka dni temu mojej żonie wyrwano torebkę i był tam min. telefon. Jest on cały czas aktywny.
    Próbowałem się dowiedzieć co policja robi w tej sprawie (dzwoniłem) i oto rezultat:
    -pierwszy polcjant powiedział mi żebym zapomniał o poszukiwaniu telefonu w przypadku tak błahej sprawy
    -kolejny twierdził, że oczywiście będą szukali jednak telefon mozna namierzyć z tolerancją do 500m (hmm)
    -nastepny powiedział, że oczywiście szukają jednak nie podał mi szczegółów zasłaniając się tajemnicą operacyjną
    Mam jednak wrażenie, że nikt nie szuka tego telefonu, a jest to przecież idealny sposób na zlokalizowanie złodzieja.
    Najbardziej jednak rozbawił mnie pan z policji, który zadzwonił do mnie i poprosił mnie żebym monitorował na własną rękę losy zaginionej karty kredytowej (w przypadku próby użycia kamera przy bankomacie mogłaby zarejestrować osobę , która ją ma), gdyż banki nie udzielaja takich informacji policji.
    Nie mam pretensji do policjanta, a raczej do rozwiazań prawnych, które tak bardzo ograniczają pracę policji.
    Wracając do telefonu, to zastanawiam się, kto ma w tym interes żeby nie można było z urzędu namierzać aparatów i łapać gnojków, którzy je kradną.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 12-11-2010 o 15:49 Powód: orto. ("błachej")

  2. #2

    Domyślnie

    Wszyscy mają w tym interes.

    - policja ma mniej roboty
    - operator zarabia bo sprzedaje kolejny telefon
    - złodziej zarabia bo jest na wolności i kradnie dalej.

    Telefony namierza się poprzez triangulację z najbliższymi nadajnikami. Dokładność, zależnie od nadajników wynosi właśnie około 500m. Operator cały czas widzi, gdzie jest Twój telefon, ale jak widzisz powyżej, nie jest chętny do udzielania takich informacji.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał Jędrak Zobacz posta
    Telefony namierza się poprzez triangulację z najbliższymi nadajnikami. Dokładność, zależnie od nadajników wynosi właśnie około 500m. Operator cały czas widzi, gdzie jest Twój telefon, ale jak widzisz powyżej, nie jest chętny do udzielania takich informacji.
    Policja ma takie możliwości, poważniejsze służby duuuuużo większe.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  4. #4
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał Jędrak Zobacz posta
    Wszyscy mają w tym interes.

    - policja ma mniej roboty
    - operator zarabia bo sprzedaje kolejny telefon
    - złodziej zarabia bo jest na wolności i kradnie dalej.

    Telefony namierza się poprzez triangulację z najbliższymi nadajnikami. Dokładność, zależnie od nadajników wynosi właśnie około 500m. Operator cały czas widzi, gdzie jest Twój telefon, ale jak widzisz powyżej, nie jest chętny do udzielania takich informacji.
    Co się tak uparliście na tą triangulację? Kolejna osoba na tym forum używa tego słowa mając na myśli coś zupełnie innego (liniowe wcięcie wstecz). http://pl.wikipedia.org/wiki/Triangulacja_(geodezja)

    Cytat Zamieszczone przez elanek Zobacz posta
    Policja ma takie możliwości, poważniejsze służby duuuuużo większe.
    Masz jakieś konkretne informacje nt. tych "duuużo większych możliwości"? Pytam, bo to wcale nie jest takie proste, jak się wydaje. Zejście do kilkudziesięciu metrów jest możliwe w przypadku gdy jesteśmy na kompletnie odkrytym terenie, każda przeszkoda powoduje błąd wyznaczenia wektora pomiędzy BTSem a odbiornikiem. A teraz przenieśmy się z naszej wyidealizowanej polany pośrodku niczego do centrum większego miasta. Ciekaw jestem ile mieszkańców większych miast wychodząc przed dom widzi bezpośrednio co najmniej 3 (minimalna ilość potrzebna do wyznaczenia pozycji) nadajniki GSM. Odbicia sygnału itp. generują naprawdę sporą kaszanę przez co ciężko jest precyzyjnie określić gdzie znajduje się telefon (trzebaby uwzględnić co najmniej pokrycie powierzchni terenu, a rzadko które miasto w Polsce ma coś takiego jak DEM). Chyba, że złodziej porusza się z kradzionym telefonem, ale to już trzeba być kompletnym idiotą. Poza tym, jakoś średnio mi się widzi żeby panom w niebieskim chciało się angażować technika dla 1 skradzionego telefonu. Chyba, że jesteś mężem pani minister, to wtedy tak

    Cytat Zamieszczone przez mklonizer Zobacz posta
    Zablokowany telefon będzie odrzucany przez sieć może być namierzany tak samo z inną kartą sim na podstawie nr imei i dane z takiego namierzania są dość dokładne. Są sposoby na zmianę nr imei ale z reguły serwisanci nie chcą się tego podejmować ze względu na ryzyko.
    Serwisanci może i nie chcą, paserzy na pewno Za dawnych czasów, gdy kable do komórek były jeszcze na RS232 zdarzyło mi się ściągać simlocka z jakiegoś antycznego Siemensa. Soft do ściągania simlocka miał też możliwość zmiany IMEI. Teraz nie jestem na bieżąco, ale podejrzewam, że jest podobnie.
    Z tym "dość" to trochę pojechałeś.

    Cytat Zamieszczone przez vinci99 Zobacz posta
    Nawet jeśli tel zostanie wyłączony jest do namierzenia dopóki karta z tel nie zostanie wyjęta.
    Jeśli tel jest włączony konkretna siec wie do jakiego nadajnika aparat się loguje.
    Pracowałem w jednej z sieci komórkowej i masa osób chciała uzyskać informacje dotyczące tego gdzie dany tel jest zalogowany ale niestety tylko odpowiednie organy mogą otrzymać taką informacje.
    Ke? Jakim cudem wyłączony telefon może być zalogowany do sieci?
    Ostatnio edytowane przez ku6i ; 12-11-2010 o 01:34

  5. #5

    Domyślnie

    Ke? Jakim cudem wyłączony telefon może być zalogowany do sieci?
    Nie napisałem że wyłączony tel loguje się do sieci tylko że można go namierzyć - a to jest różnica
    I mała poprawka mojej wypowiedzi: Do momentu gdy bateria tel nie zostanie wyjęta tel jest do namierzenia nawet jeśli jest wyłączony

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Michał Jędrak Zobacz posta

    Telefony namierza się poprzez triangulację z najbliższymi nadajnikami. Dokładność, zależnie od nadajników wynosi właśnie około 500m.
    czasami ta dokladnosc jest duzo lepsza, kilka metrow nawet, prawie jak gps

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nemeth Zobacz posta
    Bzdurą jest mówienie, że rozsądnym jest odpuszczanie tego rodzaju spraw i godzenie się na bezprawie.
    Bzdurą jest twierdzenie, że "musisz dać się najpierw pobić aby później policja chciała szukać sprawcy".

    Nie wiesz o czym mam pojęcie a o czym nie. Co przeżywa osoba stająca przed Sądem wiem. Tak się składa, że dość często występuję przed Sądem.
    Nemeth ma rację. Nie jesteśmy świadomi swoich praw. Policjanci w zawoalowany sposób informują nas o swoich prawach - tak, abyśmy jak najrzadziej z nich korzystali. Polecam nagrywać każdą rozmowę z policjantami. A potem im o tym powiedzieć. I o zamiarze skargi do komendanta również . Zaczną działać, zapewniam.

    Policjanci w swoich rozmowach z poszkodowanym używają ciekawych manipulacji.

    Cytat Zamieszczone przez bartos Zobacz posta
    Nie dysponuję aż taką wiedzą prawną aby podczas takiego zeznania podważać słowa policjanta!
    Właśnie, na tym policjanci korzystają. Mało kto dysponuje odpowiednią wiedzą, dlatego warto czytać wątki na ten temat i uczyć się od osób takich jak Nemeth.
    Cytat Zamieszczone przez bartos Zobacz posta
    dla mnie to była pierwsza tego typu sprawa i tutaj napisałem to co usłyszeliśmy czyli: bez rozboju (użycia przemocy) prokurator prawie nigdy nie nakazuje namierzania telefonu po IMEI (bo wiążą się z tym koszty) a szkodliwość czynu jest mała!
    Wydaje mi się, że na postanowienie o umorzeniu przysługuje zażalenie.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  8. #8

    Domyślnie

    Można namierzać telefony przykładem tego są wyłapywane osoby które dzwonią z fałszywymi alarmami. Każdy telefon ma nr imei który jest nie powtarzalny po tym nr telefony są identyfikowane przez operatorów. Zablokowany telefon będzie odrzucany przez sieć może być namierzany tak samo z inną kartą sim na podstawie nr imei i dane z takiego namierzania są dość dokładne. Są sposoby na zmianę nr imei ale z reguły serwisanci nie chcą się tego podejmować ze względu na ryzyko. Interes w tym jak mniemam ma policja której nie chce się zajmować takimi sprawami które z reguły są umarzane za dużo zachodu.
    FX
    Drupta Druoflex1 f6,3 75mm l Zeiss Ikon Ercona Novonar Anastigmat f4,5/ 110mm

    tu są moje zdjęcia

  9. #9

    Domyślnie

    Zablokuj numer IMEI. Deaktuwujesz telefon. Przynajmniej tyle możesz zrobić.

    EDIT: Kolega mnie ubiegł

  10. #10

    Domyślnie

    a jesli stara karta SIM zostanie zastapiona nowa to tez istnieje mozliwosc odnalezienia telefonu. Po numerze IMEI. Policja jest w stanie sprawdzic jaki numer telefonu jest aktywny na konkretnym telefonie - wlasnie poprzez IMEI.

    Moc moga, czy chca - zalezy.
    Nie wiem, nie rzucam kamieniem.
    Co? Nikon d700 + N24-70mm 2.8 + SB 900 + MB-D10
    Gdzie? Skarżysko-Kamienna

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •