Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Konfigurowalna seria kilku zdjęć

    Czy któryś Nikon potrafi po przytrzymaniu spustu zrobić określoną, zdaną wcześniej liczbę zdjęć? Chodzi mi o efekt jak przy bracketingu, ale żeby wszystkie strzały były na tych samych ustawieniach.

  2. #2

    Domyślnie

    Każdy z interwałometrem?

  3. #3

    Domyślnie

    Drobny szczegół... "Fotografowanie rozpocznie się ok. 3s po zakończeniu regulacji". Ja chcę wcisnąć spust, przytrzymać i dostać 2, 3 foty wykonane zaraz po sobie, jak przy bracketingu.


    //EDIT
    Może inaczej - czy w którymś Nikonie można ograniczyć ilość zdjęć w serii?
    Ostatnio edytowane przez ecml ; 24-06-2014 o 11:30

  4. #4
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Mozna ograniczyc ilosc zdjec w serii i mozna tez zdjac palec ze spustu Interwalometr bylby najlepszy i tak.

    EDIT: I o co chodzi, z tymi zdjeciami 3s po regulacji? Regulacji czego?
    Ostatnio edytowane przez shaolin ; 24-06-2014 o 11:53

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ecml Zobacz posta
    //EDIT
    Może inaczej - czy w którymś Nikonie można ograniczyć ilość zdjęć w serii?
    A co to za problem skasować zbędne zdjęcia?

    Nie wiem jaki masz aparat ale w D200/300/7000/7100/600/700/800 masz dwa tryby zdjęć seryjnych CH i CL. Pierwszy szybki robi maksymalną ilość zdjęć jaką da radę aparat a CL ma możliwość regulacji. W D600 mam od 1 do 5 klatek.
    Ostatnio edytowane przez Borat1979 ; 24-06-2014 o 12:13
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    Mozna ograniczyc ilosc zdjec w serii i mozna tez zdjac palec ze spustu Interwalometr bylby najlepszy i tak.
    Wiem, że można zdjąć palec ze spustu, ale ja chcę inaczej


    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    EDIT: I o co chodzi, z tymi zdjeciami 3s po regulacji? Regulacji czego?
    To cytat z instrukcji, fragment dotyczący startu zdjęć z interwałometrem. Jak widać, to rozwiązanie raczej się nie nada.


    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    A co to za problem skasować zbędne zdjęcia?
    To tez nie problem, tak samo jak ze zdjęciem palca ze spustu, ale ja chcę inaczej

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Nie wiem jaki masz aparat ale w D200/300/600/700/800 masz dwa tryby zdjęć seryjnych CH i CL. Pierwszy szybki robi maksymalną ilość zdjęć jaką da radę aparat a CL ma możliwość regulacji. W D600 mam od 1 do 5 klatek.
    Ale rozumiem, że ta regulacja dotyczy szybkości a nie ilości, tak?



    Kombinowałem jeszcze z samym bracketingiem - pomyślałem, że można ustawić bracketing WB i wykasować ustawienia balansu przy wywoływaniu RAWa. Tym sposobem, tak jak chciałem, dostanę zawsze serię 3 zdjęć niczym się nie różniących, ale jest jeden problem, bracketing WB odbywa się tylko na JPGach, czyli d*pa.

  7. #7
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Malo interwalometrow w kosmosie? Kup sobie interwalometr na drucie i sobie ustaw co tam chcesz. Bedzie robil zdjecia od razu (chyba, ze ustawisz opoznienie).

    Mozna ograniczyc ilosc i szybkosc (tylko nie w kazdej puszce i ilosc tylko JPG).

    Jak chcesz 3 takie same zdjecia to nie lepiej zrobic jedno i skopiowac 3x?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ecml Zobacz posta
    Tym sposobem, tak jak chciałem, dostanę zawsze serię 3 zdjęć niczym się nie różniących
    Jak chcesz trzy identyczne zdjęcia to zrób jedno i skopiuj
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    Jak chcesz 3 takie same zdjecia to nie lepiej zrobic jedno i skopiowac 3x?
    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    Jak chcesz trzy identyczne zdjęcia to zrób jedno i skopiuj
    Jakiego polecacie file managera do Nikona? ;P





    Chyba muszę od początku... Zdjęcia ma robić osoba nie mająca pojęcia o fotografowaniu lustrzanką. Kombinuję jak ustawić puszkę żeby maksymalnie zwiększyć szansę na sensowne zdjęcia. Mam już pomysł na wszystko z wyjątkiem ustawienia body tak, aby klikało po 2-3 strzały a nie po 1 lub kilkanaście.

    Jak będzie potrzeba, mam dostęp do różnych modeli body, stąd początkowe pytanie "czy któryś Nikon?".

  10. #10
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie



    Po co robisz problem gdzie go nie ma? Dajesz serie i tyle. Osobie obslugujacej aparat powiedz, zeby nie trzymala wcisnietego spustu przez cale zycie i wtedy nawet Stevie Wonder cos ustrzeli... chyba, ze chcesz zeby kazdy strzal wygrywal World Press Photo... tak to tylko w Erze.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •