Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez damian_888 Zobacz posta

    1. Jeśli chcesz ostrzyć na kropkę (wizjer i potwierdzenie ostrości = zielona kropka) to warto skalibrować sobie szkło Fine Tune, jeśli jest w aparacie, tak samo jak obiektyw z AF. Kalibracja Fine Tune ma wpływ na potwierdzenie i zieloną kropkę.
    Ciekawa informacja. Pierwszy raz o tym czytam. Czy to jest na 100% pewna sprawa, że manuale należy kalibrować na mikro kalibracji?
    Chociaż faktycznie jest metoda ustalania korekcji AF poprzez LV a następnie obserwowanie kropki w MF przy zmianie mikro regulacji, a to przecież sprowadza się fizycznie do tego samego tylko z obiektywami posiadającymi AF.
    Dotychczas jednak nigdzie wprost o kalibracji obiektywów MF nie słyszałem.

  2. #12

    Domyślnie

    Damian właśnie to wszystko mam w fuji Przy kręceniu pierścieniem ostrości automatycznie robi mi sie w wizjerze ogromne powiększenie. Na kropkę cieżko z tego względu że mniej wiecej celując w głowe kropka się zapala i ok mam głowe ostra ale w fuji przy focus peakingu pokazuje mi nawet które partie głowy sa ostre czy bardziej nos czy oko (jesli blizej portretuje) dlatego tego manuala kupowałbym z mocowaniem fuji.
    Nikon niech sobie hula z teleobiektywem. Tez mi się fajnie portretuje 70-200 jeśli chodzi o obrazek niestety gabaryty są nie do przyjęcia. Ostatnio miałem problem aby wejśc na występ kabaretowy, jak zobaczyli zagrypionego nikona i taka lufę. Fuji to sobie schowam do kieszeni, w druga kieszeń samiego i wchodzę jak do domu

  3. #13

    Domyślnie

    Mam pytanie do bardziej obeznanych w temacie a najchętniej do użytkowników tego szkła. Chciałbym kupić w przyszłym tygodniu https://www.cyfrowe.pl/aparaty/obiek...mc-fuji-x.html
    rozumiem że mocowanie pasuje do mojego X-T10 ale...nie bardzo wiem co z elektroniką tego szkła a co się z tym wiąże:
    1. Czy ten obiektyw ma pomiar światła który zadziała z moim X-T10 ? to znaczy kiedy będę kręcił przysłoną lub czasem to drabinka ekspozycji będzie aktywna i pokazywała niedoświetlenie/prześwietlenie ?
    2. Czy podpinając to szkło do mojego X-T10 muszę coś w aparacie ustawić oprócz wyłączenia AF-a ?
    3. Czy ustawiając Czas na A i kręcąc przysłoną będzie mi dobierał czas automatycznie czy wszystko będę musiał ustawiać na czuja robiąc wstępną fotkę i ręcznie do każdego zdjęcia ustawiac czas ?
    w nikonie wiem ze sa styki i pomiar działa a co z fuji ?

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Ciekawa informacja. Pierwszy raz o tym czytam. Czy to jest na 100% pewna sprawa, że manuale należy kalibrować na mikro kalibracji?
    Chociaż faktycznie jest metoda ustalania korekcji AF poprzez LV a następnie obserwowanie kropki w MF przy zmianie mikro regulacji, a to przecież sprowadza się fizycznie do tego samego tylko z obiektywami posiadającymi AF.
    Dotychczas jednak nigdzie wprost o kalibracji obiektywów MF nie słyszałem.
    U mnie to wyraźnie poprawiło działanie kropki na konkretnych obiektywach.
    Testowałem to i potwierdzam, że należy można kalibrować obiektywy manualne jeśli używa się potwierdzenia ostrości metodą "na kropkę".


    Wiem, że Fuji ma fajne funkcje wspierające ostrzenie manualne
    Testowałem to samo na D850 ale nie na tyle aby mieć jakieś zdanie.
    Na pewno focus peaking pomaga.
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

  5. #15

    Domyślnie

    Z ustawianiem ostrości na obiektywach manualnych to jest tak, że nawet jeżeli ostrzymy na obrazie , to tę nieszczęsną kropkę zawsze widać dokładniej niż obraz w celowniku. Poza tym trudno ustawiać ostrość na jakimś małym fragmencie kadru np.oko, łatwiej ustawić tam punkt AF. Więc jeżeli obraz nie jest ewidentnie nieostry to ja najczęściej jednak sugerowałem się kropką, a jak się okazuje to może być poważny błąd.
    Dzięki za zwrócenie uwagi na ten problem.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czomolungma Zobacz posta
    Mam pytanie do bardziej obeznanych w temacie a najchętniej do użytkowników tego szkła. Chciałbym kupić w przyszłym tygodniu https://www.cyfrowe.pl/aparaty/obiek...mc-fuji-x.html
    rozumiem że mocowanie pasuje do mojego X-T10 ale...nie bardzo wiem co z elektroniką tego szkła a co się z tym wiąże:
    1. Czy ten obiektyw ma pomiar światła który zadziała z moim X-T10 ? to znaczy kiedy będę kręcił przysłoną lub czasem to drabinka ekspozycji będzie aktywna i pokazywała niedoświetlenie/prześwietlenie ?
    2. Czy podpinając to szkło do mojego X-T10 muszę coś w aparacie ustawić oprócz wyłączenia AF-a ?
    3. Czy ustawiając Czas na A i kręcąc przysłoną będzie mi dobierał czas automatycznie czy wszystko będę musiał ustawiać na czuja robiąc wstępną fotkę i ręcznie do każdego zdjęcia ustawiac czas ?
    w nikonie wiem ze sa styki i pomiar działa a co z fuji ?
    Wszystko Ci opisałem w wątku Fuji.
    Koledzy dobrze radzą, jeśli masz Nikona i Fuji to kup wersję na Nikona. Przez przejściówkę będziesz mógł podłączyć też do Fuji.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Wersja na Nikona ma styki do automatyki, tam mam w samyangu 14.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  7. #17

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kamdul Zobacz posta
    Nie ma wersji z af?
    Jest. Do Canona. Do N też niby ma być. Gdzieś, kiedyś.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. samyang 85mm F1.4 vs samyang 85mm T1.5 Samyang 85mm VDSLR
    By forpol in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-09-2015, 18:14
  2. SAMYANG 85mm F1.4 AS ??
    By uomatko in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-10-2014, 13:00
  3. Samyang 85mm f/1.4 IF UMC AE
    By pierzot in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 27-05-2011, 22:44
  4. D90 i Samyang 85mm f1.4 IF MC
    By jur432 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-03-2010, 09:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •