Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie problem z gwarancją?

    D80 przyszedl bez podbitej gwarancji. Mam do tego fakture - czy faktura wystarczy do ewentualnej reklamacji czy musze mieć gwarancje podbita przez sprzedawce? - calość kupiona w promocji ING...
    To dzięki mózgowi myślimy, że myślimy...

    Grupa Podkarpacka - zapraszam

  2. #2
    Zbanowany
    Dołączył
    03 2006
    Miasto
    Pogranicze
    Posty
    1 402

    Domyślnie Odp: problem z gwarancją?

    Pytałem w ING i według ich wyjaśnień Nikon Polska honoruje czyste gwarancje z numerami sprzętu i dołączoną fakturą zakupu w ramach tej promocji, a bieg ważności gwarancji liczy się od daty sprzedaży wypisanej na fakturze.
    Z tego co wiem, wszystkie zestawy sprzedawane w ramach tej promocji są dostarczane do klientów z czystymi kartami gwarancyjnymi.

    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie Odp: problem z gwarancją?

    super - dzięki za info
    To dzięki mózgowi myślimy, że myślimy...

    Grupa Podkarpacka - zapraszam

  4. #4

    Domyślnie Odp: problem z gwarancją?

    Ale zaraz chwila jak mogą liczyć Ci okres gwarancyjny od daty sprzedaży na fakturze, przecież masz 2 tygodnie na pełne sprawdzenie sprzętu czy wszystko działa, czy nie ma wad ukrytych itd, dopiero po tym czasie podbija sie gwarancję. Jeśli w okresie dwóch tygodni sprzęt okaże sie wadliwy winni są Ci go wymienić na sprawny.
    Tak wg mnie powinno być, a nie tak jak piszesz że z datą sprzedaży.

    Pozdrawiam
    D40 + AF-S 18-55 mm DX i AF-S 55-200 mm DX VR
    Kobiety są jak fotografie; jakiś głupiec starannie przechowuje kliszę, podczas gdy ludzie inteligentni dzielą się odbitkami.

  5. #5

    Domyślnie Odp: problem z gwarancją?

    Cytat Zamieszczone przez Optik Zobacz posta
    przecież masz 2 tygodnie na pełne sprawdzenie sprzętu czy wszystko działa, czy nie ma wad ukrytych itd, dopiero po tym czasie podbija sie gwarancję. Jeśli w okresie dwóch tygodni sprzęt okaże sie wadliwy winni są Ci go wymienić na sprawny.
    Tak wg mnie powinno być, a nie tak jak piszesz że z datą sprzedaży.
    Może i tak powinno być ale tak nie jest. Gwarancja liczy się od daty sprzedaży sprzętu. Termin dwóch tygodni wyssany z palca.

    Pozdr

    A jeszcze do autora wątku, jak masz dowód zakupu to looz

  6. #6

    Domyślnie Odp: problem z gwarancją?

    Cytat Zamieszczone przez Optik Zobacz posta
    przecież masz 2 tygodnie na pełne sprawdzenie sprzętu czy wszystko działa, czy nie ma wad ukrytych itd, dopiero po tym czasie podbija sie gwarancję
    Wolno zapytać skąd ten termin 2 tygodniowy Ci się wziął ?

  7. #7

    Domyślnie Odp: problem z gwarancją?

    Cytat Zamieszczone przez Optik Zobacz posta
    Ale zaraz chwila jak mogą liczyć Ci okres gwarancyjny od daty sprzedaży na fakturze, przecież masz 2 tygodnie na pełne sprawdzenie sprzętu czy wszystko działa, czy nie ma wad ukrytych itd, dopiero po tym czasie podbija sie gwarancję. Jeśli w okresie dwóch tygodni sprzęt okaże sie wadliwy winni są Ci go wymienić na sprawny.
    Tak wg mnie powinno być, a nie tak jak piszesz że z datą sprzedaży.

    Pozdrawiam
    że jak? a skąd żeś coś takiego wytrzasnął? podaj jakąkolwiek podstawę prawną do tego twierdzenia proszę, a jak jej nie ma to uprzejmie proszę o nie wypisywanie plot

    pozdrawiam
    Erie
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  8. #8

    Domyślnie Odp: problem z gwarancją?

    Erie nie żebym chciał koalicje zakładać czy coś hehe ale może warto by założyć przyklejony wątek odnośnie gwarancji, ustawy itd... co by ludzie takich głupot nie wypisywali w co 3 poście dotyczącym reklamacji i tego typu spraw a i innym może by się przejaśniło i by nie wprowadzali nieświadomych w błędy?

  9. #9

    Domyślnie Odp: problem z gwarancją?

    Cytat Zamieszczone przez hackermuz Zobacz posta
    Erie nie żebym chciał koalicje zakładać czy coś hehe ale może warto by założyć przyklejony wątek odnośnie gwarancji, ustawy itd... co by ludzie takich głupot nie wypisywali w co 3 poście dotyczącym reklamacji i tego typu spraw a i innym może by się przejaśniło i by nie wprowadzali nieświadomych w błędy?
    ja już od dawna powtarzam, że w Polsce jest 40 mln domorosłych prawników, lekarzy, trenerów narciarskich, selekcjonerów piłkarskich i całej rzeszy innych specjalistów - normalnie dokotraty wszyscy we wszystkim mają i potem takie pierdoły wypisują jak powyżej, a najgorzej to potem mają klienci którzy prez takich nieświadomych "specjalistów" zostali wprowadeni w błąd , a prawda jest zwykle bolesna - NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA NIE ZWALNIA Z JEGO PRZESTRZEGANIA
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  10. #10

    Domyślnie Odp: problem z gwarancją?

    mój sztandarowy tekst jeszcze z czasów szkoły średniej NIEZNAJOMOŚĆ PRAWA SZKODZI

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •