Close

Strona 1 z 52 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 520
  1. #1

    Domyślnie D7100 czy D7200?

    Witam,

    zapewne wielu użytkowników systemu Nikon zastanawia się, czy warto kupić D7200 czy D7100.
    Jest to dylemat zarówno dla osób chcących zrobić upgrade ze starszych modeli (tj. D90 i niżej) jak również D7000 i D7100.
    Czy jakość obrazu jest rzeczywiście lepsza w praktyce (np. brak bandingu i lepsze ISO)?
    Bufor zdjęć seryjnych jest naprawdę istotny dla osób nie fotografujących na co dzień sportu i zwierząt?
    Czy AF jest lepszy w D7200 mimo skrajnych opinii w różnych testach, zwłaszcza w pomieszczeniach/trudniejszych warunkach oświetleniowych?
    Czy warto dopłacać do D7200?

    Proszę o wypowiedzi głównie osób które w praktyce miały styczność z obydwoma modelami i są w stanie przedstawić miarodajne porównanie, zwłaszcza w kwestii działania AF (szybkość / celność) i jakości obrazu.
    Ostatnio edytowane przez bestnikon ; 26-05-2015 o 20:22

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mogę odpowiedzieć na jedno pytanie: bufor jest istotny wtedy, kiedy jest istotny Ja w D90 może kilka razy użyłem trybu zdjęć seryjnych, więc ta sprawa zupełnie mnie nie interesuje. Sam musisz odpowiedzieć sobie na takie pytanie.
    Sony A7II, Sony 35 1.8, Sony Zeiss 55 1.8. N50/1.8D, Było: Zenit ET, H58/2, D90, N18-105VR, D610, S24/1.4, N35/1.8G ED, N85/1.8G, SB-700.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Glowa Zobacz posta
    Ja mogę odpowiedzieć na jedno pytanie: bufor jest istotny wtedy, kiedy jest istotny Ja w D90 może kilka razy użyłem trybu zdjęć seryjnych, więc ta sprawa zupełnie mnie nie interesuje. Sam musisz odpowiedzieć sobie na takie pytanie.
    Zgadza się, dlatego w ostatnim zdaniu napisałem głównie o porównaniu AF oraz obrazka (ISO).

  4. #4

    Domyślnie

    Musisz sam sobie odpowiedzieć na swoje pytania. Czy uważasz że znajdziesz tu obiektywną odpowiedź zwłaszcza w temacie jakości obrazka czy nawet AF? Jesli ktoś wydaje kasę na nowe LEPSZ body to raczej nie będzie przyznawał sie publicznie do tego że właściwie to różnicy nie ma i z obu puszek foty ( testowe ) są niemal takie same. A foty z życia są nie do rozpoznania ...
    Podjedż do sklepu gzdie są dwie puszki, zrób serie fotek z jednej i drugiej i bedziesz miał odpowiedż. Zaufaj sobie a nie odreagowywującym misiom leczącym urazy w psychice po kolejnym wątpliwym zakupie , zwłaszcza zamianie 7100 na 7200.
    Koszt D7200 to ca. 1100 euro, D7100 widziłem w Berlinie z ca 750 euro. Za taką kasę masz już całkiem fajny słoiczek

    Janusz
    Nikon i parę szkiełek

  5. #5
    C_K
    Gość

    Domyślnie

    Odpowiem Ci z mojej perspektywy bo miałam taki sam dylemat. Zdjęcia seryjne od nowości aparatu robiłam raz, zatem argument bufora u mnie odpadł. Banding ? Owszem d7100 go lapie...ale na Boga aby ten banding było widac zdjęcie musi byc fest wyciągane. Drugi rok robię zdjęcia (amatorsko) i przy moich pstrykaniach jeden jedyny raz wyciągałam aż tak hardcorowo fotkę. w 99,999% przypadków zdjęcia są wyciągane tak niewiele ze o bandingu nie ma mowy. najwazniejszy argument - cena. Róznica jest tak spora, ze w kierunku zmiany nie ma najmniejszego sensu patrzec jeśli nie robi się zdjęc seryjnych. Ja zostaje przy d7100 a zaoszczedzone pieniązki ulokuję zapewne w jakimś szkiełku.
    pozdro.

  6. #6

    Domyślnie

    Bufor - jak już ktoś wyżej wspomniał, rzecz bardzo względna - dla mnie np. zupełnie bez znaczenia. Banding, ISO - w ekstremalnych sytuacjach znaczenie ma, ale mi przez miesiące użytkowania D7100 nic w najmniejszym stopniu nie przeszkadzało. AF - dla mnie w D7100 działa wystarczająco dobrze.

    Swoją drogą, słusznie zauważyłeś, że co do AF w D7200 zdania są podzielone. Czasem zaglądam do optycznych i w znacznej większości przypadków wnioski z moich doświadczeń pokrywają się z tym co napisali więc w jakimś stopniu zwyczajnie im wierzę. Akurat o pracy AF w D7200 nie wypowiadają się najlepiej. Moim zdaniem, albo sprawdzisz sam, albo zawierzysz opinii kogoś, kto używał obu modeli, fotografował już trochę w życiu i potrafi je obiektywnie ocenić.



    Ja bym wziął D7100 a różnice w cenie dołożył do jakiegoś fajnego obiektywu - przynajmniej na zdjęciach będzie wyraźnie widać gdzie się kasa podziała

    Tyle mojego teoretyzowania, bo D7200 nawet na żywo jeszcze nie widziałem ;p
    ['O]

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za wypowiedzi,
    to zostaje kwestia AF do wyjaśnienia: D7100vsD7200. Z jednej strony zobaczysz na obrazku różnicę przy zainwestowaniu w obiektyw, ale ważne, by tą różnicę zauważyć w punkcie ostrzenia Tak więc AF jest tak samo ważny co parametry obrazu.

    Dlatego ograniczmy dyskusję najpierw do wyjaśnienia tej najważniejszej kwestii: czy AF jest rzeczywiście skuteczniejszy w porównaniu D7200 do 7100??

  8. #8

    Domyślnie

    Warto mieć na uwadze, że by w pełni wykorzystać możliwości AF w obu puszkach potrzeba też dobrego szkła. Bo co z dobrego AF w puszce jeśli jego możliwości będzie ograniczać nam szklarnia...

  9. #9

    Domyślnie

    Nie posiadam D7200, ale użytkuję na codzień D7100 i gorąco Ci polecam.
    Jest na tyle szybki pod każdym względem, że musiałbyś kupować szkła z najwyższej półki, abyś poczuł , że coś zwalnia !

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bamba04 Zobacz posta
    Nie posiadam D7200, ale użytkuję na codzień D7100 i gorąco Ci polecam.
    Jest na tyle szybki pod każdym względem, że musiałbyś kupować szkła z najwyższej półki, abyś poczuł , że coś zwalnia !
    Hehe

    W wątku o D7100 nie ma zbyt pochlebnych opinii o pracy AF D7100 w trudniejszych warunkach zwłaszcza. Niektórzy mówią że nie dorównuje D300s, a niektórzy piszą ze lepszy niż D4s !?! Gdzie leży prawda o AF w D7200?

Strona 1 z 52 1231151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •