Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Wątek: Pierwszy statyw

  1. #1

    Domyślnie Pierwszy statyw

    Poszukuję pierwszego statywu (pożyczona Hama to nie statyw, ani to stabilne, ani nie posiada użytkowej "głowicy"). Po przewertowaniu forum i internetu zainteresowałem się statywem Genesis Base A4/C3?
    Przeznaczenie to plener, krajobraz, niebo itp., "dźwigać" to ma D7100 + N18-105.
    ...i mam kilka pytań:
    1. Czy warto dopłacić praktycznie drugie tyle (400zl vs 800zł) do wersji karbonowej (Genesis Base A3 vs C3) przy niewielkiej (?) różnicy wagowej (1,36 va 1,66kg)?
    2. Jak się sprawdza głowica Genesis BH-34? Może zamiast zestawu Genesis Base A3/C3 + BH-34 kupić same nogi A3/C3 i jakaś inną głowicę kulową (np. Benro BH-2, Triopo B-3)?ďťż
    3. A może lepiej zainteresować się czymś innym?

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    To całe genesic base wygląda jak zwykła chińszczyzna, nie wiem czy to jest coś warte więcej ale te wszystkie chińskie benro, triopo, zomei, beike są całkiem dobre, sam mam triopo miałem do wyboru magnezowy lub karbonowy, stwierdziłem że jak tego nie nosze to karbon jest fanaberią.

  3. #3

    Domyślnie

    O jakim dokładnie Triopo mowa?

    Tak jak pisałem trochę poczytałem, i jak wiadomo chińszczyzna chińszczyźnie nie równa, Benro/Triopo są wzorowane ma Manfrotto, które niby takie markowe, a wiele osób twierdzi, że technologicznie Chińczycy dawno zostawili ich w tyle, więc nie ma sensu przepłacać.
    Zawsze coś ma wady i zalety.
    Ostatnio edytowane przez Mane ; 12-01-2018 o 16:38

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Triopo MT-3230 + Głowica B2, trzyma spokojnie nawet zestaw z 70-200.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja akurat mam ten chiński karbon.
    Ogólnie dobry, sztywny, stabilny.
    Głowica trochę poj...na, mimo że kula 36mm, to ani płynnie nie chodzi, a żeby trzymała położenie to trzeba mocno dokręcać. A nic ciężkiego nie wieszam, to co w stopce.
    Ta lekka waga czasem mnie niepokoi, na krzywym postawić to trzeba się zastanowić czy wszystko nie fiknie do wody czy na kamienie. Ale to moje może być złudzenie.
    Jakość tego "karbonu" pozostawia do życzenia, delikatny na otarcia czy stuknięcia. Trzeba uważać, bo ślady zostają poważne.
    Ale nie narzekam, kupiłem "okazyjnie" za 150 pln
    A, najbardziej mnie wkurza blokada kąta rozłożenia nóg, taka przesuwana - wyciągana.
    Porażka totalna, badziew. Jak jest wybór, to brać taką sprężynową naciskaną, na pewno wygodniejsza.
    D7000+S17-50/2.8+S70-200/2.8+S30/1.4
    było: D90, N18-105, N50/1,8D, N70-210D

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    To całe genesic base wygląda jak zwykła chińszczyzna...
    Ta chińszczyzna (Statyw Genesis Gear Base A3 + Bh-34 Kit) bardzo dobrze się sprawuje, przynajmniej u mnie. Dzwiga bez problemów D750 z 70-300 plus Sky-Watcher Star Adventurer, na 300mm da się na tym spokojnie 5 minut naświetlania robić, więc ze stabilnością problemów to nie ma
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  7. #7

    Domyślnie

    @frogi

    Jak sprawuje się głowica?

  8. #8

    Domyślnie

    Benro/Triopo/Fotopro to ta sama "liga" (oczywiście w podobnych zakresach cenowych). Swego czasu jak kupowałem statyw to macałem wiele przeróżnych modeli i tak na prawdę różnice sprowadzają się do osobistych preferencji i niuansiów. Genesisa wtedy jeszcze nie było, ale z tego co widzę to chyba niewiele różni się od produktów Fotopro.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mane Zobacz posta
    @frogi

    Jak sprawuje się głowica?
    D750 z 70-300 trzyma stabilnie, jedna mnie denerwująca drobnostka to śrubka regulacyjna na pokrętle dokręcającym kulkę - po ciemku na czuja bardzo łatwo się to przestawia.
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  10. #10
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez frogi Zobacz posta
    Ta chińszczyzna (Statyw Genesis Gear Base A3 + Bh-34 Kit) bardzo dobrze się sprawuje, przynajmniej u mnie. Dzwiga bez problemów D750 z 70-300 plus Sky-Watcher Star Adventurer, na 300mm da się na tym spokojnie 5 minut naświetlania robić, więc ze stabilnością problemów to nie ma
    Pisząc o chińszczyźnie miałem na myśli wymienione firmy, tylko że u nas sporo firm próbuje wciskać takie "marki" jako coś lepszego i oczywiście ceny dają wyższe, triopo to tez chińszczyzna ale uważam że ten co mam magnezowy jest super.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. "Dobry" pierwszy statyw.
    By YouSteee in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-02-2018, 17:51
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-11-2013, 17:26
  3. Velbon statyw Sherpa 750r i SLIK statyw PRO 500 DX
    By jassekp in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-07-2008, 22:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •