Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25
  1. #11
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Tomek Zienkiewicz zieniu.pl i co najważniejsze - obrabia i tego uczy.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Tomek Zienkiewicz zieniu.pl i co najważniejsze - obrabia i tego uczy.
    Hehehe znam znam (właśnie nadaje live z targów) tylko on robi moim zdaniem raczej sensual nie Beauty.

    Mi bardzo podoba się styl Julii Kuzmienko czy William Clark (ogólnie to mam straszne parcie na skórę, tzn jej fakturę i widoczność - jedni robią gładką, porcelanową, a oni taką, gdzie widać ją po prostu).

  3. #13

    Domyślnie

    A jakbyś się do jakiegoś wkręcił do pracy po prostu, na asystenta ? Rozkładanie sprzętu i te sprawy. Nie płacisz wtedy za naukę, tylko czerpiesz w praktyce. Chyba, że czasowo tak nie wyrobisz.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez antos Zobacz posta
    A jakbyś się do jakiegoś wkręcił do pracy po prostu, na asystenta ? Rozkładanie sprzętu i te sprawy. Nie płacisz wtedy za naukę, tylko czerpiesz w praktyce. Chyba, że czasowo tak nie wyrobisz.
    A to moralne w ogóle jest takie coś?
    Że się DA nie znaczy, że kurde wypada tak ... jak bym miał wątpliwości iść kogoś podpatrywać jako przyszła konkurencja ... pachnie robotą agenta ...
    D850 | V58 1.4SL IIs | T35 1.8 Di VC USD | Tokina Opera 50 1.4 | Z85 1.4 Planar ZF.2 | T100mm 2.8 MACRO | SY 8mm Fish Eye
    T11-16 2.8 | N18-200 3.5-5.6 ED VR II | T70-200 2.8 G2 | N70-300 4.5-5.6G VR IF-ED
    | SB900 | Ewa Marine U-AXP | 2x Jinbei MSN III 400 + mini STUDIO

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    (ogólnie to mam straszne parcie na skórę, tzn jej fakturę i widoczność - jedni robią gładką, porcelanową, a oni taką, gdzie widać ją po prostu)
    szukaj dobrego retuszera a nie fotografa
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez antos Zobacz posta
    A jakbyś się do jakiegoś wkręcił do pracy po prostu, na asystenta ? Rozkładanie sprzętu i te sprawy. Nie płacisz wtedy za naukę, tylko czerpiesz w praktyce. Chyba, że czasowo tak nie wyrobisz.
    Wiesz, to nie są te czasy.
    10 lat temu szukałem praktyk bo chodziłem do szkoły o profilu foto i wysyłałem dziesiątki zapytań do fotografów i nic.
    Ostatecznie trafiłem do zakładu fotograficznego

    Oni nie chcą się dzielić swoimi technikami...

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    szukaj dobrego retuszera a nie fotografa
    No właśnie tak się zastanawiam czy to nie retusz...

    Strasznie podobają mi się zdjęcia Julii Kuzmienko - u niej fajnie widać tą fakturę.
    Sęk w tym że na jednym z filmików widać jej zdjęcie w lr gdzie tej skóry tak dobrze już nie widać.

    Z retuszerami jest ten problem, że oni korzystają ze swoich gotowych zdjęć, które mają już opanowane i setki razy obrabiane, a ja bym wolał podejść do tego kompleksowo - od przygotowania modelki przez wizażystkę, poprzez ustawienie świateł, zrobienie zdjecia, na obróbce kończąc - tak, żebym wiedział w jakim stopniu jest to retusz a w jakim światło.

  8. #18
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    No właśnie tak się zastanawiam czy to nie retusz...

    Strasznie podobają mi się zdjęcia Julii Kuzmienko - u niej fajnie widać tą fakturę.
    Sęk w tym że na jednym z filmików widać jej zdjęcie w lr gdzie tej skóry tak dobrze już nie widać..
    W jakim rozmiarze ty oglądasz jej zdjęcia? W filmie? Po resamplingu?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #19

    Domyślnie

    A o co teraz pytasz?

    Widziałem jej gotowe zdjęcie i na którymś z jej tutoriali było widoczne zdjęcie w lr.
    Może to nie jest dobry wyznacznik ale coś widać i na filmie w lr ta faktura nie była tak wyraźna, ale to może wina filmu...

    Fotki oglądam na Instagramie lub na retouchacademy.

  10. #20

    Domyślnie

    Tak dla przykładu - wiem że nie jest to idealnie widoczne, ale wydaje mi się, że zauważycie iż na gotowym zdjęciu widać takie "ziarno" - tzn. że ta skóra ma jakąś fakturę, a w filmie wydaje mi się że nie...
    Film vs Zdjęcie

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. kurs, szkolenie
    By eskaa in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-07-2016, 20:40
  2. Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 17-12-2014, 14:21
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-07-2010, 15:17
  4. Szkolenie fotografia studyjna
    By fotoprimo in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-05-2009, 15:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •