Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16
  1. #11

    Domyślnie

    jest jeszcze mozliwosc "odbijania" zdjecia na drewnie daje rownie ciekawe efekty - zdjecie z drukarki kladziesz na drewno i ........ - oczywiscie musisz tez miec odpowiednia chemie ale wydaje mi sie ze jest to prostrze rozwiazanie i szybsze a efekt podobny jak nie taki sam
    daplo4

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez doktor Zobacz posta
    Nie próbowałem, ale może wyjściem jest przeklejenie najpierw drewna klejem stolarskim, jak przy przygotowywaniu podobrazia.
    Mówisz o sposobie tradycyjnym opisanym wyżej, czy tym o którym ja mówiłem?
    Nikon D90

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez daplo Zobacz posta
    jest jeszcze mozliwosc "odbijania" zdjecia na drewnie daje rownie ciekawe efekty - zdjecie z drukarki kladziesz na drewno i ........ - oczywiscie musisz tez miec odpowiednia chemie ale wydaje mi sie ze jest to prostrze rozwiazanie i szybsze a efekt podobny jak nie taki sam
    Nie wiem czy nie mówisz o sposobie który opisałem wyżej... Jeśli nie, to czym smarujesz drewno? Jaką chemią?
    Nikon D90

  4. #14

    Domyślnie

    Mówisz o sposobie tradycyjnym opisanym wyżej, czy tym o którym ja mówiłem?
    O tym z pokrywaniem żelatyną. Klej kostny zmniejsza chłonność podłoża i spaja je. Przynajmniej pod grunt akrylowy, może zadziałby podobnie z żelatyną. Nie próbowałem tego, to tylko supozycja.
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  5. #15
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Wszystko zależy, czy ma to być metoda starodawna, czy przy użyciu obecnych technologii. Stara metoda bazuje na jajku kurzym, odrobinie miodu i dwuchromianie potasu lub amonu. Do teko jakakolwiek farba w proszku i kolodium.

    Metoda czasów obecnych, to papier transferowy, drukarka atramentowa i żelazko lub woda, zależy od rodzaju wspomnianego papieru.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  6. #16

    Domyślnie

    Jeszcze niedawno kilka firm sprzedawało gotową emulsję fotograficzną przeznaczoną do nakładania na różne podłoża (była również dostępna w Tetenalu ale już jej nie ma). Być może jeszcze inni ją produkują.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •