Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11

    Domyślnie wylmowac czy nie?

    a... słuchajcie, taki przyklad mam nikona nie pozwalam nikomu go dotknac i wyjezdzam na 6 miesiecy, wyjac akumulatorek z aparatu, czy zostawic? jak Wy drodzy Forumowicze robicie?
    Takie tam starocie

  2. #12

    Domyślnie

    Naładować, wyjąć z aparatu i zostawić. Pozwolić komuś naładować baterię raz na kwartał.

    pozdr,
    kris

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nied0bry Zobacz posta
    Naładować, wyjąć z aparatu i zostawić. Pozwolić komuś naładować baterię raz na kwartał.

    pozdr,
    kris
    dzieki za podpowiedz. ale chyba maly blad w kolejnosci. 1-wyjac, 2=naladowac do pelna i 3-zostawic Tak?
    Takie tam starocie

  4. #14

    Smile

    Najpierw wyjąć akumulator z aparatu potem włożyć do ładowarki, podłączyć ładowarkę do prądu, naładować akumulator wreszcie wyjąć aku z ładowarki po skończonym ładowaniu i można go zostawić w spokoju na jakiś czas.
    Poza tym do Twojego body może być en-el3e lub jego zamiennik, starszego nowego już raczej nie dostaniesz.
    Ostatnio edytowane przez Darek72 ; 10-10-2014 o 01:30

  5. #15

    Domyślnie

    Uwaga na aku no name. Mam a właściwie miałem taki, że po włożeniu do gripa też no name totalna zwiecha. Przy pracy w serii na komunii na 16 dzieciaków brak 6. Wpierw grip ( jako winowajca) do szuflady ale razem z aku. Potem przypadkowo podpięty ten akumulator do aparatu bez gripa i to samo. Zwiecha i error na panelu.

  6. #16

    Domyślnie

    Jakie akumulatory są w En-EL3a i 3e? Akumulatory Li-on nie powinny byc przechowywane w stanie naładowanym - wytrąca sie metaliczny lit w ogniwie. Podaje za wiki "...Jeśli jednak nie będą używane przez dłuższy okres, powinny zostać rozładowane do około 40%. W takim stanie akumulator ma znacznie wyższą żywotność." No i przy dłuższym przechowywaniu, zgodnie z regułą Van 't Hoffa, lepiej przechowywać w niskiej temperaturze. Najlepiej w pobliżu zera stopni Celsiusa, ale nie poniżej.
    pozdrowienia
    drHardware. Moje zdjęcia zdradzają raczej dokumentalny charakter niźli artystyczny...

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez drhardware Zobacz posta
    Najlepiej w pobliżu zera stopni Celsiusa, ale nie poniżej.
    CZyli jak to technicznie wykonac, bo nawet w lodowce jest +4.
    Mam no name juz chyba z 6 lat i jest ok. Szczerze mowiac wczesniej padl ten oryginal o ktorem mowa w tym watku . Zakupilem na a..... dosc chyba korzystnie bo oryginal za 75 . zawsze to lepiej niz 250 w FJ.
    Takie tam starocie

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •