Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    Wydawalo mi sie, ze ponizej 1%. Ale to taka zabawa w cyferki, fakt faktem, ze 18-105 robi wieksza beczke. Po zdjeciach widac, ze z wyzej wspomnianym nikkorem wszystko ok.
    D90 + słoik po Kieleckim

  2. #12

    Domyślnie

    ja sie dołączę: Czy ten program dxo robi to zupełnie automatycznie? czy jednak jest potrzebny do poprawek operator ?

    Jest napisane "Automated optical corrections dedicated to your lenses". Ale czy to się odbywa w 100% automatycznie, czy jest trochę zabawy?
    Ostatnio edytowane przez CD-ROM ; 09-11-2009 o 16:01

  3. #13

    Domyślnie

    Po zdjeciach widac, ze z wyzej wspomnianym nikkorem wszystko ok.
    Nie wiem czy wszystko OK, ale skoro tak mówicie... Natomiast ciekawi mnie jedna rzecz - dlaczego producenci nie podają limitów co do np. dystorsji na swoje obiektywy skoro "każdy tani tak ma" ? Powinni podać jakieś możliwe odchyłki żeby wiadomo było czy obiektyw jest w normie czy kwalifikuje się do wymiany / naprawy.

    Ściągam właśnie trial DXO - może to pomoże na problemy mojego 18-105 VR.
    D80+18-105 VR | Nissin Di 622 | Velbon 600R | Akcesoria (Hoya, Hama, Lowepro)
    www.fotoryzacja.pl
    TOTAL BEGINNER

  4. #14

    Domyślnie

    To co wyprawia ten obiektyw przy architekturze to się nawet amatorom w najgorszych snach nie śniło. Tragedia, nie sądziłem że aż taka różnica będzie między starym kitem 18-55. Wkurza mnie ten syfiasty obiektyw na maksa, 9 stówek wywalone na darmo.

    http://img40.imageshack.us/i/dsc0190hj.jpg/

  5. #15

    Domyślnie

    A AC ci nie przeszkadza?
    D90 + słoik po Kieleckim

  6. #16

    Domyślnie

    Do CD-ROM:
    Program wymaga (chyba jak wszystkie) lekkiej zabawy różnymi suwaczkami, ale ostatnio się nim bawiłem i nawet mi się podoba. Korekcja jest automatyczna po ściagnięciu sobie do programu odpowiednich ustawień dotyczących danego obiektywu (ze strony producenta programu, bardzo łatwo program sam zainstaluje profil). W chwili obecnej jest wersja demo DXO pro 6 na 30 dni do testowania. Wszystko w pełni funkcjonalne, choc jak piszą na forum program potrafi być niestabilny. Obsługuje oczywiście RAWy (NEF)

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez evilPiotrus Zobacz posta
    To co wyprawia ten obiektyw przy architekturze to się nawet amatorom w najgorszych snach nie śniło. Tragedia, nie sądziłem że aż taka różnica będzie między starym kitem 18-55. Wkurza mnie ten syfiasty obiektyw na maksa, 9 stówek wywalone na darmo.

    http://img40.imageshack.us/i/dsc0190hj.jpg/
    Widzę, że też mocno wykrzywia świat. O ile jak się robi drzewa w lesie to tego nie widać o tyle jakieś budynki, coś z natury prostego, pudełkowatego - to się robi koszmar...

    A mnie się wydawało (przed kupnem) że 18-55 to nędza. Opisywano go jako tani obiektyw dla mniej wymagających, a tu trza będzie wymieniać 18-105 na niego.
    Ostatnio edytowane przez DarekD80 ; 10-11-2009 o 21:20
    D80+18-105 VR | Nissin Di 622 | Velbon 600R | Akcesoria (Hoya, Hama, Lowepro)
    www.fotoryzacja.pl
    TOTAL BEGINNER

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dzej Zobacz posta
    A AC ci nie przeszkadza?
    Abberacja chyba jeszcze nie jest tak dokuczliwa jak dystorsja (może się mylę), a na pewno łatwiej ją usunąć...
    D80+18-105 VR | Nissin Di 622 | Velbon 600R | Akcesoria (Hoya, Hama, Lowepro)
    www.fotoryzacja.pl
    TOTAL BEGINNER

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •