Close

Strona 174 z 179 PierwszyPierwszy ... 74124164172173174175176 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 731 do 1 740 z 1784
  1. #1731

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pet5 Zobacz posta
    Dzięki za 'wypociny'. Dziękuję także Koledze testującemu obiektyw udostępniony przez Fotooptykę (jakoś dzisiaj nie umiem znaleźć linku do tego materiału). Ponieważ G1 chcę oddać córce
    a w jego miejsce nabyć inny obiektyw jako ptasiarz stoję przed dylematem: G2 czy Sigma Sport. Czy ktoś pomoże mi rozwiązać ten dylemat ?
    może to pomoże:

    http://rafalszozda.wixsite.com/przyr...f-5-6-3-di-vc-

  2. #1732

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Schwefel Zobacz posta
    Jak dostanę od Cichego G2 to przestrzelam go razem ze swoim G1, głównie pod kątem zastosowań w fotografii lotniczej.
    Słowo się rzekło i po miesięcznym teście mogę co nieco napisać o G2 w porównaniu do G1.
    Warunki były dość podłe, więc już na początku doceniłem skuteczną stabilizację. Panningi w trybie 2 wychodzą świetne. Z podziwem oglądałem zdjęcia kolegi Yanisa z Sigmy Sport na czasach rzędu 1/30, kompletnie nie do zrobienia z VC pierwszej generacji ale już zupełnie realne w G2. Stabilizacja w trybie 1 jest odczuwalnie lepsza. Jeżeli chodzi o ostrość to musieli coś zmienić w układzie optycznym G1, imho bardzo dobrym układzie. Tam zakres 150-400mm był bardzo dobry i nie wymagał przymykania, a maksimum ostrości było ustawione na F8. W G2 jest zupełnie inaczej, coś tam pozmieniali w środku zakresu, że tej różnicy między 400mm a 600mm praktycznie nie ma, a maksimum ostrości ustawione jest na F11. Uważam, że pod względem ostrości jest bardzo podobnie do Sigmy Sport, a trochę gorzej niż w G1. Skuteczniejsza od Sigmy Sport jest też stabilizacja w trybie 1, a w trybie 2 tak samo dobra i co warto dodać działa bardziej po Nikkorowskiemu - ci co mają Sigmę OS to wiedzą o czym mówię.

    Z plusów G2 widzę to tak:
    + stopka ze złączem ArcaSwiss - fajny patent, kto ma taką głowicę to nie potrzebuje płytek mocujących - jest też dłuższa i ma 2 otwory mocujące,
    + limiter jest 3 pozycyjny - można modyfikować odległości za pomocą docka,
    + blokowanie ogniskowej jest bezstopniowe pierścieniem i tradycyjne przyciskiem (tylko na 150mm, nie ma już 400mm jak to było w G1),
    + trzeci tryb VC, który ma zapewniać maksymalną stabilizację kosztem tej w wizjerze (działa przy wyzwalaniu migawki) - fajna alternatywa, coś tam poprawia ale tylko do statycznych scen,
    + zrezygnowali z mechanicznego domykacza przysłony, jest elektromagnetyczny jak w nowych Nikkorach.

    Z minusów G2:
    - sposób działania stabilizacji w trybie 1, bardzo widoczny pod Canona, a pomijalnie pod Nikona - przeskakiwanie obrazu przez ułamek sekundy. Trzymając obiektyw nieruchomo przez kilka sekund, widać, że każdy ruch ręki jakby wzbudza stabilizację co objawia się właśnie tym wahnięciem obrazu,
    - ogromna aberracja, szczerze mówiąc nie miałem nowożytnego szkła które by tak aberrowało, ale na szczęście CameraRAW dobrze radzi sobie z tą wadą optyczną,
    - skarpetę/worek do transportu - mogli sobie darować, Sigma daje sztywny pokrowiec, a kto nosi w plecaku to i tak nie założy tej skarpety bo i po co,
    - zmieniła się faktura plastiku na gładką, bardziej podatną na zarysowania - pierwsze rysy już pojawiły się na osłonie, a to była tylko jedna wycieczka przez chaszcze, które na poprzedniku nie robiły żadnego wrażenia,
    - wszystkie dodatki typu osłona przeciwsłoneczna, stopka są niekompatybilne między wersjami, pasuje tylko dekiel.

    Jeszcze słowo na temat docka od Tamrona, imho szkoda kasy, bo w porównaniu do docka Sigmy możliwości ustawień są bardzo okrojone. Liczyłem na możliwość zaawansowanej modyfikacji działania VC w każdym z trybów, to ma Sigma, a jest tylko opcja standard i viewfinder image-stabilization priority i nie wiadomo do jakiego trybu ma to zastosowanie. Z dostępnych opcji jest korekta BF/FF, dla mnie kompletnie zbędne przy tak długim i ciemnym szkle i ustawienie limitera. Jedyny plus to możliwość aktualizacji firmware bez wysyłania do Gdyni, ale póki co nie ma nowego firmware do tego szkła.

    Podsumowując do statycznych scen i dla tych którzy cenią ostrość nad stabilizacją polecam G1. Dla tych, którzy mają G1 ale uwiera ich stabilizacja i chcą porobić dynamiczne sceny polecam G2. Dla tych którzy zastanawiają się czy Sigma Sport czy Tamron G2, polecę Tamrona bo równie dobry, a kilogram lżejszy co robi różnicę podczas pokazów lotniczych.

    Trochę testowych zdjęć na różnych czasach, ogniskowych i przysłonach wrzuciłem tu -> http://lotnictwo.net.pl/gallery_foto...0VC%20USD%20G2
    Ostatnio edytowane przez Schwefel ; 15-11-2016 o 02:57

  3. #1733

    Domyślnie

    Schwefel - bardzo Ci dziękuję za Twoje opracowanie. Bardzo jest dla mnie przydatne.
    Kłopotem tego kraju jest to, że głupi są zbyt pewni siebie a inteligentni zbyt pełni wątpliwości.

  4. #1734

    Domyślnie

    To teraz niech zrobią G3 łącząc zalety G1 i G2 Dobre porównanie.

  5. #1735

    Domyślnie

    Czy Sigma Sport będzie więc ostrzejsza na 600mm niż G2?
    Nikon D7200 , S 17-70mm , T 150-600 , T 70-300mm , SB 900 .

  6. #1736

    Domyślnie

    Na pewno, bo G1 jest ostrzejszy od G2 na 600mm.

  7. #1737

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slaweko Zobacz posta
    Na pewno, bo G1 jest ostrzejszy od G2 na 600mm.
    To akurat nie jest prawda.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  8. #1738

    Domyślnie

    To akurat jest prawda, bo piszą o tym polscy testerzy i na zagranicznych forach.

  9. #1739

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slaweko Zobacz posta
    To akurat jest prawda, bo piszą o tym polscy testerzy i na zagranicznych forach.
    Ja też nie mogę potwierdzić, że G1 jest ostrzejszy od G2 na 600mm i pełnej dziurze. Robiłem zdjęcia niedawno i jest wręcz odwrotnie. G2 jest ostrzejszy od G1 i w pełni używalny na 600mm. G1 musiałem skręcać do 550mm żeby osiągnąć taką ostrość.

  10. #1740

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slaweko Zobacz posta
    To akurat jest prawda, bo piszą o tym polscy testerzy i na zagranicznych forach.
    Podlinkuj bezpośrednie porównanie. Sprawdzałem i na 600mm jest dokładnie odwrotnie - ostrość w centrum jest lepsza w G2, ale raczej minimalnie.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

Strona 174 z 179 PierwszyPierwszy ... 74124164172173174175176 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •