Close

Strona 80 z 184 PierwszyPierwszy ... 3070787980818290130180 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 791 do 800 z 1835

Wątek: D810 oficjalnie

  1. #791

    Domyślnie

    Oczywiscie, ze na "normalnym zdjeciu" roznic nie widac lub "prawie" nie widac- technicznie 800, 800E i 810 sa na tyle zaawansowane, ze jedynie "wtajemniczeni", jak to kolega okreslil beda roznice, pixel-peeping-ujac, widzieli. Istnieje pewna analogia miedzy roznicami 800setek a plywakami- wszyscy plywaja bardzo szybko, roznice w czasach to setne sekundy, ale niektorzy zawsze wygywaja. Gdyby kolega plywaka, ktory zawsze 3 lub piaty do mety przyplywa, samego w jeziorze lub na basenie zobaczyl, powiedzalby kolega: "ale zasuwa"
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  2. #792

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachmuszel Zobacz posta
    Panowie, tylko jak to się ma do fotografii? Naprawdę musi być bardzo trudna scena, aby to było widać i to przez wtajemniczonych. Jakoś Canonierzy nie narzekają na brak zleceń. Powiem więcej, statystycznie maja ich więcej niż Nikoniarze.
    A masz jakieś źródło tych statystyk czy sobie to po prostu wymyśliłeś?
    Z6, Z6II, 35 ART, 50Z 1.8, 85 1.4G

  3. #793

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachmuszel Zobacz posta
    Panowie, tylko jak to się ma do fotografii? Naprawdę musi być bardzo trudna scena, aby to było widać i to przez wtajemniczonych. Jakoś Canonierzy nie narzekają na brak zleceń. Powiem więcej, statystycznie maja ich więcej niż Nikoniarze.
    Przypominam, że fotografia to nie tylko zlecenia ślubne
    Tymczasem tak się składa że 99% zdjęć przyrodniczych, uwiecznianych canonami, w porannej albo wieczornej kontrze musi być konturowa, pomimo tego że nie zawsze to optymalne rozwiązanie ze względów "estetycznych", ale ze względów technicznych jedyne możliwe własnie ze względu na DR i banding.
    Jeden z moich dobrych znajomych właśnie przesiadł się na nikona D700 (po 5d, 1d3, 40d, 7d, 1ds3) własnie z powodu elastyczności RAWa - głównie głębi kolorów i DR
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  4. #794

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez S4INT Zobacz posta
    Smiej się, śmiej, ale jak popatrze na DR:
    http://www.dxomark.com/Reviews/Nikon...-nearest-rival
    to aż się przykro robi...
    Swoją drogą, jak ostatnio patrzyłem na porównania matryc Sony by Sony z matrycami Nikon by hułewer (ze dwa lata temu?), to Sony pod każdym względem wyglądało jak wyjdź i nie wracaj. A teraz, przynajmniej na tych wykresach, odsadziło już chyba mocno Canona i dyszy w ucho Nikonowi... (?)
    F70, F100, S5Pro, S 10-20, N24 2.8D, N35 1.8G, N50 1.8D, N85 1.8D, N180 2.8D.
    Metz 40MZ3i, Metz 54MZ4i, Sony A5000 i A6600.
    ex -
    F3HP, F80s, D610, N18-200, A6300

  5. #795

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez genghiskhan Zobacz posta
    A masz jakieś źródło tych statystyk czy sobie to po prostu wymyśliłeś?
    Ależ mnie atakujesz od razu To zwykłe wieloletnie obserwacje po imprezach, stadionach, studiach etc. Nikonow widać coraz więcej, ale jeszcze nie tyle, co szkielek z czerwonym paskiem Oczywiście nie będę polemizował, jeśli Twoje obserwacje są inne.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  6. #796

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachmuszel Zobacz posta
    Ależ mnie atakujesz od razu To zwykłe wieloletnie obserwacje po imprezach, stadionach, studiach etc. Nikonow widać coraz więcej, ale jeszcze nie tyle, co szkielek z czerwonym paskiem Oczywiście nie będę polemizował, jeśli Twoje obserwacje są inne.
    Nie atakuje, po prostu zapytałem. Moje obserwacje są takie, że ludzie mający D700 przesiadają się na 5dmk2 czy mk3 "bo kolory lepsze" Ręce opadają, a ja się cieszę bo konkurencja ma gorszy oręż :P
    Do tego długo C miał taniutkie szkła, więc dla chałturników było to w sam raz (taka 70-200 4 za grosze)

    Zawsze jednak gry brałem C do ręki czy oglądałem rawy z niego to utwierdzałem się tylko w tym, że dokonałem dobrego wyboru kupując d80/d700/d810

    Oczywiście mógłbym mieć C - ale tylko i wyłącznie 1dx, 5tki to dla mnie porażka pod względem ergonomii oraz jakości.
    Na tym zakończmy bo zaraz zamieni się to w temat o wyższości N nad C czy tam odwrotnie.

    Niech sobie mają więcej tych zleceń, najlepszego życzę - każdy orze jak może.
    Z6, Z6II, 35 ART, 50Z 1.8, 85 1.4G

  7. #797

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez djhonda Zobacz posta
    DXOmark tyle tego mają, że sami nie pamiętają co przetestowali: <<klik>>

  8. #798

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachmuszel Zobacz posta
    Panowie, tylko jak to się ma do fotografii? Naprawdę musi być bardzo trudna scena, aby to było widać i to przez wtajemniczonych.
    Etam...... wystarczy zrobić za pomocą 5D3 późnym wieczorem krajobraz z niebem. Na tym ciemnoniebieskim niebie zobaczysz zgrabny szum i banding. Na ISO 100. Bez wyciągania.......

    5D3 z matrycą D800 i serwisem Olympusa. I mogę umierać w spokoju
    Ostatnio edytowane przez Fatman ; 24-07-2014 o 19:01
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

  9. #799

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    DXOmark tyle tego mają, że sami nie pamiętają co przetestowali: <<klik>>
    Bo Red nie jest tam klasyfikowany - to nie aparat.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  10. #800

    Domyślnie

    Przecież to ranking sensorów a nie aparatów. Poza tym słyszałem że ten Dragon robi do 100 zdjęć na sekundę w 6k

Strona 80 z 184 PierwszyPierwszy ... 3070787980818290130180 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •