Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 46
  1. #11

    Domyślnie

    Saint, będę strzelał, kadry z D800:
    - 4s laska idzie tyłem do kamery
    - 8s laska idzie daleko za drzwami
    - 22s oparci o bale
    - 36s laska cos tam bazgrze

    itp itd. Nie wiem czy trafiłem, napisz, bo mnie to ciekawi. Fajnie by było zobaczyć jeden klip cały z 6D a drugi klip oddzielnie z D800 zrobiony przez jedną osobę, bo wtedy to obrabiasz mając te same umiejętności więc lepiej widać różnicę.

    Ogólnie na dzień dzisiejszy jestem w 80% przekonany do Canona. Film reklamowy rozumuję przez kilkudziesięciosekundowy klip promujący jakąś firmę/miejsce/produkt/wydarzenie itp itd. Ślubu w RAW nie będę nagrywał, ale filmy reklamowe już prędzej, a to mi się przyda bo tam jakość jest najważniejsza. Bardzo dużo ludzi potwierdza moje obawy przed pracą na wysokim ISO z D800, nikt na tą rzecz nie narzeka w 6D czy 5D, to daje do myślenia.

    Chyba zostanę z nikonem do zdjęć, więc kiedyś pewnie tandem D800 + 5D/6D znajdzie sie u mnie w torbie i będę mógł porównać czy dobrze wybrałęm, jeśli się upewnię do Canona i z nim zostanę jeśli chodzi o video. GH4 fajna rzecz, ale to nie pełna klatka, nawet nie DX, więc sobie odpuszczę ten temat.
    ;]

  2. #12

    Domyślnie

    Jeśli to ma służyć do zarabiania to kup kamerę. W tym przypadku najlepiej C100.
    Pozdrawiam
    Marcin

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    W D5200 nawet nie ustawisz WB w kelvinach więc raczej odpada do nauki ok ale do filmowania za $$$ średnio się nadaje. D810 już jest, cena w PL ma być około 13000zł.
    To mnie zmartwiłeś WB w serii 5xxx, bo planowałem ruch w tym kierunku właśnie z myślą o wideo (ze względu na wyświetlacz) oraz backupu i na wypady turystyczne (ze względu na wagę i rozmiary). Zawsze zostaje PRE WB...

    Faktycznie GH4 ma mniejszy sensor, a w trybie 4K jest to jeszcze wycinek (http://4.bp.blogspot.com/-HEjFj-3ZRy...a+4k+1080p.png).
    aparat i dużo światła | Mój Blogasek | Portfolio

  4. #14

    Domyślnie

    D5200 niestety nie daje rady w wideo przez to że musisz potem się bawić w postprodukcji z balansem. A jak wiadomo nie jest to takie hop siup jak ze zdjęciami. W zdjęciach masz raw więc WB dasz na automat i masz wszystko w nosie. W video nagrywając chciałbym mieć balans już podczas nagrywania ustawiony idealnie, niestety się nie da.
    ;]

  5. #15

    Domyślnie

    A nie da się zamiast na auto ustawić na jeden z predefiniowanych i później korekta odchyłki, albo kalibrować na neutralną powierzchnię?

  6. #16

    Domyślnie

    Po pewnym czasie wyciąganie szarej karty za każdym razem kiedy zmienia Ci się światło i jego barwa doprowadziło by Cię do szewskiej pasji. Trzeba sobie ułatwiać życie, nie utrudniać. D7100 w tym wypadku to takie ułatwienie - tam kelwiny ustawisz bez problemu.
    ;]

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aeon88 Zobacz posta
    Bardzo dużo ludzi potwierdza moje obawy przed pracą na wysokim ISO z D800, nikt na tą rzecz nie narzeka w 6D czy 5D, to daje do myślenia.
    Na pewno nikt z użytkowników D800 nie narzeka na pracę na wysokim iso bo to nie problem.
    Pracuję tym body drugi rok i jeszcze nie znalazłem się w sytuacji w której było by to konieczne. W praktyce powiem że D800 nie nagrywa zauważalnego szumu do 2500 iso. Biorąc pod uwagę jasne profesjonalne obiektywy to można filmować w ciemnej weselnej sali nie przekraczając tego parametru.
    Jeśli chodzi o kolory to D800 radzi sobie równie dobrze jak mark 2, o ile nie lepiej. Nie mam porównania z Mark 3
    Nie wiem o jakich wadach D800 pisze Seven, ale mając na co dzień porównanie nie widzę powodu zmiany stajni na C
    Myślę że D810 nie będzie odbiegał jakością Mark 3. Bynajmniej na to liczę i wkrótce się przekonam
    To, co przeszkadza mi pracując Canonem i Nikonem to brak kompatybilności. Trzeba dublować niektóre szkła co jest bardziej kosztowne. Polecam nastawić się na jedną markę.

  8. #18

    Domyślnie

    Maciek, w pewnym sensie masz rację bo D800 dobrze pracuje na wysokich iso, ogólnie jest znacznie jaśniejszy od Canonów jeśli ustawisz na nim to samo iso co na 5D. Mi chodzi o barwę filmu jeśli już ustawisz wysoką czułość na nikonie. Masz tu filmik, rewelacyjnie tu widać o co mi chodzi:

    http://www.youtube.com/watch?v=z39UaN0A5Zk

    Zielona żółtaczka. Jak jestem w kinie i oglądam obraz ludzi siedzących przy ognisku to są czerwoni, dokładnie tacy jak na ujęciu z Canonów, nie zielono żółci.

    Co do dwóch systemów, na początku będzie to co mam w stopce z nikona + 6D z 50tką 1.4 canonowską. Potem z czasem szkła nikona będę zamieniał na szkła Canona i coraz mniej zdjęć robił nikonem a coraz więcej canonem, to jest dla mnie najbardziej ekonomiczne wyjście. Choć wolałbym zostać z D800 do zdjęć i 5D/6D do filmów, mam nadzieję że będzie mnie stać na zdublowanie kilku szkieł.
    ;]

  9. #19

    Domyślnie

    tak, ten test jest dość wiarygodny ale na iso auto. Nie zapominaj że balans można i trzeba regulować. Dominacja koloru czerwonego to przypadłość starych kamer z czasów Digital 8 i mi osobiście bardzo się nie podoba. Właśnie przeglądam materiał ze słabo oświetlonej sali i rzeczywiście żółtego jest trochę w nadmiarze, ale tam było takie oświetlenie że ciężko wyregulować nawet dobrą kamerę. Natomiast dalej mam puszczanie lampionów i obraz jest naprawdę przyjemny i bliski prawdzie. Po niedzieli będę miał do tego obraz z Canona mark2 to porównam i zaprezentuję

  10. #20

    Domyślnie

    Maciek wiem że można regulować balans. Sęk w tym, że nikon na wysokich czułościach się nie da wyregulować. Mam to w D700. Jeśli zrobię zdjęcie w kościele na zbyt wysokiej czułości za chiny nie uzyskam naturalnego koloru skóry, poprostu zdjęcie będzie albo żółte albo niebieskie albo czerwone. Dlatego jadę z czasem ile się da żeby tylko ISO nie używać na 1600-2000 bez lampy, bo wtedy wiadomo że już kolorów nie odzyskam. Zresztą wiesz o tym bo sam napisałeś że te żółcie jak jest ciulowe światło poprostu nie da się całkiem wyeliminować. Z dwojga złego wolę zafarb Canona niż Nikona.

    Chętnie obejrzę materiał porównawczy z D800 i 5D2 z tej samej sali na wysokiej czułości. A jak byś tak wrzucił 2 filmy z D800 (surówka + zredukowany wg Ciebie WB) i 2 z 5D2 (też surówka + zredukowany w postprocesie WB) byłoby genialnie, bo miałbym pogląd zarówno na to jak aparaty działają w automacie, jak i na to ile się w postprocesie da koloru naturalnego odzyskać.
    ;]

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •