Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Czyszczenie obiektywu

    Czy mogę czyścić szkło obiektywu specjalną ściereczką do okularów?
    Aby móc coś rozpocząc, należy coś zakończyć. Natomiast by coś zakończyć musimy coś rozpocząć ~ Feleur.
    Zapraszam na funpage mojego Gamingu - www.facebook.pl/KDVGaming

  2. #2

    Domyślnie

    Od zewnątrz - tak. Uważaj tylko na piach itp. pierdoły.

    Ja, zresztą chyba jak większość użytkowników aparatów mojego pokolenia, przerzuciłem się na jednorazowe wilgotne ściereczki z Lidla lub Biedronki. 4,50 za paczkę bodaj 50szt., a czyści bardzo dobrze, nie zostawia smug.

  3. #3

    Domyślnie

    A czy te ściereczki nie niszczą powłok ochronnych na szkle?
    D7K SB900|N24-120 f4, N35 f1.8 i kilka słoików|...i masa drobiazgów|wszystko upchane w Tamrac Velocity 8x

  4. #4

    Domyślnie

    Nie, one z reguły są nasączane alkoholem izopropylowym.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez _Ocean_ Zobacz posta
    Od zewnątrz - tak. Uważaj tylko na piach itp. pierdoły.

    Ja, zresztą chyba jak większość użytkowników aparatów mojego pokolenia, przerzuciłem się na jednorazowe wilgotne ściereczki z Lidla lub Biedronki. 4,50 za paczkę bodaj 50szt., a czyści bardzo dobrze, nie zostawia smug.
    Mają jakąś nazwę te ściereczki ?
    FuFu X100T
    Było D90, D7000, D7100, D610 i wiaderko słoików
    M
    oje tereny https://500px.com/sesio/galleries/gluszyca

  6. #6

    Domyślnie

    W5 Glass Wipes.
    Zazwyczaj stoją przy kasach, ale zależy od sklepu.


  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki
    FuFu X100T
    Było D90, D7000, D7100, D610 i wiaderko słoików
    M
    oje tereny https://500px.com/sesio/galleries/gluszyca

  8. #8

    Domyślnie

    Od ponad 30 lat używam miękkich ściereczek z prawdziwej bawełny na tzw. "chuch" i jeszcze nigdy w żaden sposób nie uszkodziłem żadnej powłoki. Jeden z moich kolegów (fotografujący Canonem) od dłuższego czasu zaczął używać ściereczek do okularów dostępnych w sieci Lidl. Otóż patrząc pod odpowiednim kątem pod światło można wprawnym okiem zauważyć dziwne przebarwienia na zewnętrznej soczewce jego Sigmy AF HSM ED 2.8/70-200 v.2. Gdy mu pokazałem ten efekt, stwierdził, że nie zauważył tego wcześniej. Twierdzi również, że nie zauważył jakichś dziwnych zjawisk na zdjęciach i ma je w takiej jakości jak w czasie zanim zaczął stosować ww. ściereczki. Fakt jest faktem, że na soczewce "coś" widać. Sam nie odważyłem się wycierać szkieł ściereczkami nasączonymi nie znanymi mi środkami czyszczącymi. Jednak okulary to nie to samo co obiektyw.
    Pozdrawiam
    Nikon FE, Df, Z5, Zfc, Nikkor Z 1.8/50, Z 1.8/85, Z 2.8/28-85, 2.8/28, 2.8/105, Sigma 1.4/30, 4/24-105, 5-6.3/100-400, SB700, FTZII, Quadralite System.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •