Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie dźwignia przysłony - nikkor 85/1.8 G AF-S

    Witam,

    proszę o poradę - może ktoś miał podobny problem.
    Obiektyw Nikkor 85/1.8 wersja G. Po przypięciu do kilku puszek obraz był bardzo ciemny. Miałam wrażenie, że nie reaguje na zmianę przysłony. Po odpięciu widzę, że zblokował się niewielki cyndzelek z tyłu obiektywu - dźwignia od przysłony, przesuwa się tylko od połowy w górę - w dół nie idzie. Obiektyw nigdy nie upadł, nie doznał żadnego wstrząsu. Jest na gwarancji. Nie wiem czy jest to coś poważnego czy błahostka, boję się cokolwiek sama ruszać, żeby nie uszkodzić bardziej. Jaka mogła być przyczyna? Ktoś wie czy to coś poważnego? Próbować dłubać czy jednak wysyłać do serwisu?


    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Przyglądnij się dokładnie, bo pewnie ociera z którejś strony o ściankę. U mnie ostatnio w 70-200 stało się to samo.
    Delikatnie udało mi się odgiąć małym śrubokrętem w przeciwną stronę i przysłona chodzi jak nowa. Nigdzie nie uderzyłem,
    może w czasie szybkiej zmiany obiektywu popychacz lekko się wygiął i stąd ten problem.
    pozdrawiam, nelson
    D700, D610, N 10.5 2.8, N 35 2.0D, N 50 1.4D, S 20-40 2.8, T 24-70 2.8 VC, N 70-200 2.8 VR, SB900, SB800

  3. #3

    Domyślnie

    Skoro, jak piszesz, szkło jest jeszcze na gwarancji, to spakuj i zanieś do sklepu, niech wyślą do serwisu. Niestety, opinie o czasie reakcji serwisu są, hmmm... różne, więc to Twoja decyzja. Dodatkowo, mogą to uznać za mechaniczne uszkodzenie i chcieć Cię naliczyć za naprawę. W takim wypadku podziękuj im i albo spróbuj sama, jak napisał pmedela, albo skontaktuj się z TOP67 i on Ci pomoże.

    pozdr,
    krsi

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mialam podobnie z obiektywem sigmy
    Naprawili na gwarancji

  5. #5

    Domyślnie

    Ale to Sigma a nie Nikon, to są dwa różne i z różnym podejściem do klienta serwisy
    D7000 |N18-105|N28-70|N70-210|N10-24|S17-50|SB26x2|SB910| |Soligor2x|Jupiter200|Helios44M5|
    Grecja2013
    klik 1) Zabawa w RAW'ki - weź udział
    klik 2) Zabawa "zadania tematyczne" - weź udział

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •