Close

Strona 16 z 20 PierwszyPierwszy ... 61415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 191

Wątek: D3s w praktyce

  1. #151

    Domyślnie

    Odgrzeję kotleta. Panowie, ile średnio robicie fotek na jednym ładowaniu aku? Czy 3000-3500 klapnięć to spoko wynik czy mam się rozglądać za nowym aku?

  2. #152

    Domyślnie

    rzeczywiście 3tyś fotek na jednym ładowaniu to mało jeśli potrzebujesz robić więcej zdjęć w ciągu dnia to wymień na nowy.
    d600 28,50,85mm

  3. #153
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    3500 to ja robilem D700 na en-el3e Spoko wynik to 6-7k (teraz robie jedna fote na miesiac wiec sie nie liczy), ale rozgladac to bym sie zaczal jakby sprawnosc aku spadla ponizej 1-1.5k.

  4. #154

    Domyślnie

    Nie wymieniaj tylko dokup drugi. Minimum dwa akumulatory to obowiązek - szczególnie, że za 100 można kupić porządny zamiennik.

    szao nie słuchaj, bo on ma wykręcony monitorek i nie używa AF bo ma manualne obiektywy same ;]

    Jak dużo majstrujesz na ekranie to 3-4k to w miarę normalna ilość
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  5. #155

    Domyślnie

    Może kwestia konfiguracji puszki? Często używam AF-C (nie wiem czy to ma wpływ na zasilanie). Szkieł ze stabilizacją nie posiadam. Tzn nie pod FX. Ale dzięki za sugestie.

  6. #156

    Domyślnie

    AF-C oczywiście ma wpływ.
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  7. #157
    Gaduła Awatar shaolin
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Rio de Janeiro, Brazylia
    Posty
    9 828

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RobertMiernik Zobacz posta
    szao nie słuchaj, bo on ma wykręcony monitorek i nie używa AF bo ma manualne obiektywy same ;]
    Nie moja wina, ze ludzie nie potrafia (w wiekszosci przypadkow) ustawic sobie aparatu i ja w ogole nie mam obiektowyw, a baterie zuzywam przez zwieranie +/- jezykiem jak w bateryjce 9V lub 12V

  8. #158

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    Nie moja wina, ze ludzie nie potrafia (w wiekszosci przypadkow) ustawic sobie aparatu
    Co racja to racja.
    A zwieranie baterii językiem też wiele wyjaśnia ;P
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  9. #159

    Domyślnie

    Ja mam po dwa aku na każdego d3s, jeszcze się nie zdarzyło, żebym musiał zmieniać na zleceniu, ba serii zleceń. robię po kilka tysięcy na jednym. Aku muszą mi rotować, żeby te dwa leżaki nie straciły właściwości. Oczywiście profesjonalista nie pójdzie na robotę bez backupu aku, ale tak jak mówię: bateria d3s to potęga.

  10. #160

    Domyślnie

    To ja się dołączę do odgrzewania kotleta, zamiast zakładać nowy wątek, bo też mam pytanie o aku do D3s.
    Mianowicie.
    Tytułem wstępu: Mam na stanie bardzo stare akumulatorki do D700 (sztuk 3), jeden z nich orze glebę na moim polu jeszcze od przedwiecznych czasów D200. Każdy z tych trzech aku w menu aparatu wskazuje stopień zużycia "0" (zero, czyli jak nowe).

    Natomiast do D3s mam dwa aku, które są sporo młodsze od tamtych trzech z D200/D700, a stopień zużycia w menu aparatu wskazuje "2".
    Co ciekawe, nie zauważyłem, żeby działały jakoś słabiej. Spokojnie na jednym aku mogę robić zdjęcia niemal cały dzionek.

    Nie pytam, czy mam się tym przejmować, bo sam już sobie na to odpowiedziałem (nie będę się tym przejmował), natomiast pytam z ciekawością, czy takie wskazania w menu aparatu są normalne?

    Te dwa aku mają, ja wiem, tak gdzieś może ze 2-3 lata, maksymalnie. Używane nie bardziej intensywnie, niż tamte wiekowe trzy od D200/D700.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

Strona 16 z 20 PierwszyPierwszy ... 61415161718 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •