Close

Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy ... 678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 95
  1. #71

    Domyślnie

    zbieram od jakiegoś czasu informacje i z tego co czytam to jest spory kłopot z przymocowaniem wizjera do ruchomego monitora D750. W czwartek jadę kilka sztuk testować i napiszę co o tym sądzę.
    Dodatkowy monitor z założenia odpada. Dodatkowe urządzenie na baterie bleee.
    Mam już mikrofon, zestaw audio, wiszące kable. Moim zdaniem dość!

  2. #72

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciek N Zobacz posta
    (...) Dodatkowe urządzenie na baterie bleee.
    Mam już mikrofon, zestaw audio, wiszące kable. Moim zdaniem dość!
    Dokładnie, mam to samo. Co chwilę coś z kablem lub na baterie.
    Dochodzę do wniosku, przed którym się broniłem jak mogłem. otóż:
    a może pieprznąć to wszystko i kupić kamerę?
    Jedną, którą wezmę pod pachę i opitolę całe zlecenie.
    Pewnie będzie mi żal tej jakości DLSR, ale do tańszych zleceń, czemu nie...

  3. #73

    Domyślnie

    Własnie sprzedaję 2 kamery FHD. Chcesz to się dogadamy
    Nie ma porównania jeśli chodzi o jakość obrazu. Chyba że kupisz kamerę z dużą matrycą i obiektywami za 50 tyś albo i więcej.
    Są cięższe, mniej poręczne, choć mają swoje zalety.
    Biorąc pod uwagę że lustrzanką można także robić zdjęcia, to stosunek możliwości do ceny jest nieporównywalny.
    Na razie wybieram lustrzanki, ale w przyszłości kto wie...

  4. #74

    Domyślnie

    No akurat do reporterki lustrzanka jest bardzo nieporęczna i żeby wykorzystać możliwości, to potrzeba osprzętu, który ogranicza lekkość i mobilność - pozostaje iść na kompromis albo z kontrolą i jakością obrazu (follow focus, monitor, rekorder), albo z ergonomią i masą (rig, przeciwwaga).
    Mój pełny zestaw do filmowania lustrzanką waży jakieś 5kg, z czego sama przeciwwaga to 2kg, a jeszcze kilka rzeczy pewnie do tego dołożę
    Konfiguracja jest dosyć wygodna i nie męczy, ale nie wyobrażam sobie biegania z takim zestawem wśród przypadkowych ludzi

  5. #75

    Domyślnie

    Niepotrzebnie uwierzyłeś producentom sprzętu że mają jedyne słuszne rozwiązanie na pracę z lustrzanką. Ja robię reportaże na co dzień używając głównie monopodu, mikrofonu i zestawu bezprzewodowego. Nic nie dźwigam bo sprzęt opiera się o podłogę.
    Gdy trzeba się przemieszczać to mam lekki plastikowy naramienny statyw do którego mogę doczepić monopod.
    Czy to jedyne słuszne rozwiązanie? Oczywiście NIE. Jest wiele innych, ale nie po to pracuję małą lustrzanką żeby dźwigać 5 kilo przez wiele godzin pracy!

  6. #76

    Domyślnie

    Ja wiem, że się da lekko, bo sam się bawiłem mając tylko podparcie i mikrofon na sankach + ewentualnie wizjer na ekranie - ale lustrzanka z racji konstrukcji jest mało ergonomiczna (przy filmowaniu) i jak się chce mieć możliwość wygodnej pracy z kontrolą i sterowaniem ostrością, to zaczyna się zabawa. AF jest praktycznie bezużyteczny (piksele AF na matrycach i odpowiednie silniki dają nadzieję, że to się w końcu zmieni) i żeby wygodnie ostrzyć zaczyna się kombinowanie, a do tego wyświetlacze mają taką rozdzielczość, że czasem trudno o precyzję. Stąd potrzeba dokładania kolejnych rzeczy, bo żeby założyć follow focus, potrzeba riga, a jak jest rig, to można kolejne rzeczy i tak leci
    Akurat rzeczy w które się bawię pozwalają mi na używanie tego wszystkiego, ale jak miałbym robić reportaż, to też bym się ograniczał do niezbędnego minimum, godząc z pewnymi ograniczeniami, a zyskując prostotę i lekkość zestawu.
    Nie ma jednego słusznego sposobu - można korzystać z niezbędnego minimum i robić świetne rzeczy, a można też mieć tonę klamotów i nawet nie wiedzieć jak ich używać

  7. #77
    sv
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ketosz Zobacz posta
    AF jest praktycznie bezużyteczny (piksele AF na matrycach i odpowiednie silniki dają nadzieję, że to się w końcu zmieni)
    To się już zmieniło: w 1Dx mk II masz DualPixel AF i możliwość wybierania punktu ostrzenia palcem na ekranie (lub joystickiem). Działa bardzo dobrze zarówno dla obiektów statycznych jak również dla obiektów znajdujących się w ruchu (śledzenie).

  8. #78

    Domyślnie

    Widziałem DAF w akcji na YT. Bardzo fajnie to działa. Pewnie w 1DxMk2 jest dopracowany, bo w 7DMk2 nie działa w FHD dla 60fps

  9. #79
    sv
    Gość

    Domyślnie

    W 1Dx mk II DAF działa zarówno w 4k/60p jak i w 1080/120p
    Jeżeli masz ochotę, to zobacz jak to działa w naszym teście 1Dx mk II:


  10. #80

    Domyślnie

    W weekend testowałem czy coś jest lepiej w działaniu AF przy wideo w D5 - i niestety dalej kiszka - zmiana punktu palcem na ekranie jakby nic nie dawała i aparat zwykle dopiero po pojawieniu się jakiegoś większego ruchu zauważa że coś się zmieniło - prawdopodobnie wprowadzenie dotykowego ekranu nie poszło w parze z odpowiednim oprogramowaniem
    Niestety do DualPixel AF Canona, to jeszcze długo będzie daleko. Zobaczymy co przyniosą nowe matryce Sony z punktami AF.

Strona 8 z 10 PierwszyPierwszy ... 678910 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •