Close

Strona 2 z 24 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 237
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aldam Zobacz posta
    Czy sa jakieś bolączki jakościowe oprócz odklejajacych sie gum na które zwrócić uwagę przy zakupie?
    Luźna stopka lampy.

  2. #12

    Domyślnie

    Tak jak z samochodem, jak sprzedawca Ci mówi w idealnym stanie, 20.000 przebiegu, do kościoła tylko smigane, a wchodzisz do środka i tapicerka powycierana, kierownica wymacana itp. Może być trudno, bo D700 ma swoje lata, ale sprawdzaj stan i wygląd aparatu. Ja od siebie bym kupił aparat po kilku latach, bo dbam o sprzęt, ale jak widzę niektóre używki na allegro to się zastanawiam na jakiej wojnie ktoś z tym aparatem był.
    Jeśli chodzi o problemy, to w sztucznym świetle balans bieli miał problemy, typu mocno żółte zdjęcia, które podczas postprodukcji było ciężko wyprowadzić, mój znajomy radził sobie w ten sposób że robił z takich zdjęć bw ja przez to między innymi zrezygnowałem kiedyś z chęci kupna d700 i wziąłem d600

  3. #13

    Domyślnie

    co byś nie kupił to i tak polecam ci dołożyć do koszyka lampę (widzę że nie miałeś jej w planach). Nawet delikatny błysk wymodeluje mocno fotkę przez co szum mocno 'przygaśnie'..

    A z podejściem Irka.. eh... Nie rozumiem jak można coś sprzedawać i mieć przed oczami wizję że było nie szanowane itp itd. Taka troszkę hipokryzja. Ciekawy jestem co klientom mówisz o sprzęcie..


    ps. z body jest jeden plus. Nikt faktury obudowy Ci nie pomaluje jak w aucie a i nie opłacalne byłoby kupowanie obudowy. Tak więc widoczne zużycie faktury, wytarcie przycisków itp. powinno wiele powiedzieć (gumy jak wiadomo można wymienić na 'nówki - nie śmigane'). Do tego sprawdzenie w NIkonie czy nikt nie podpinał się softem w sposób nieautoryzowany i masz wtedy raczej jasną sytuację. Oczywiście od tej reguły możesz mieć kilka procent odchyłki - np. aparat z względnie niedużym przebiegiem a mocno powycierany.. Oczywiście dużo też zależy od ceny - jak myślisz że kupisz rodzynka w śmiesznej kasie to tak jak z autami - musisz być potrójnie uważny (raczej Św. Mikołaja cięzko spotkać).
    ---------
    Pozdarwiam,
    kolekcjoner słoików

  4. #14

    Domyślnie

    @kurczeblade
    Moze będziesz sprzedawał d600 ?
    R | 24-105 | 35 | 50 | 85 |135

  5. #15

    Domyślnie

    podobno fuji pro 2 czy, x-t1 czy x-t2 dosyć dają radę

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    ...Szczególnie jak masz możliwość porównać sobie bezpośrednio D700 vs D750 - pod względem wysokich iso jest różnica epokowa.
    Ja gdybym miał teraz D700 ograniczałbym się do używania max iso 1600-2000, teraz mając D750 mogę swobodnie używać 3200 -6400.
    Jeśli różnica w ISO D700 vs D750 o 1EV i to po przeskalowaniu do 12MPx, to "różnica epokowa" to się zgodzę. Zakładając, że mamy jasne szkła, w jak trudnych warunkach musimy fotografować, aby była konieczność używania ISO6400?
    Nieprawdą jest też, że D700 jakoś specjalnie gorzej radzi sobie w świetle żarowym niż inne puszki. Jest charakterystyczna dla tego typu oświetlenia żółtaczka, ale usunięcie jej w NEF to dwa ruchy suwaczka w LR.
    To samo dotyczy luzów w sankach lampy. Jak miałem D70s/D80/D200 też takie historie były, ale wiem, ze z mojej winy, bo na imprezie miałem dziwne przyzwyczajenie wyciągania aparatu z torby za lampę. Mając D700 oduczyłem się tego i było ok.
    Nie żebym bronił specjalnie jakoś D700, ale pewne dolegliwości aparatu urosły na forum jak legenda, najczęściej powtarzane przez osoby, które tej puszki nie miały lub nie do końca ją opanowały.
    Ostatnio edytowane przez stachmuszel ; 29-07-2016 o 11:42
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tryni Zobacz posta
    podobno fuji pro 2 czy, x-t1 czy x-t2 dosyć dają radę
    Mialem X-T1. AF jest taki sobie, do tego zauwazalny lag pomiedzy momentem wcisniecia spustu migawki a zrobieniem zdjecia.
    Przesiadajac sie z pro DSLR mozna przezyc maly szok
    Poza tym aparat jest bardzo fajny, daje swietny obrazek, ale do dynamicznych scen bym go nie polecal.
    Ostatnio edytowane przez speedfreak ; 29-07-2016 o 12:48
    D750 || N24-85ED VR | N 50/1.4D | N85/1.8G | T70-300VC

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachmuszel Zobacz posta
    Zakładając, że mamy jasne szkła, w jak trudnych warunkach musimy fotografować, aby była konieczność używania ISO6400?
    Wcale nie muszą być trudne. Kwestia specyfiki danej fotografii... http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...804&highlight=

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarzd3100 Zobacz posta
    Wcale nie muszą być trudne. Kwestia specyfiki danej fotografii... http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...804&highlight=
    No ale tu jest D3 przy ISO5000 (matryca ta sama co w D700), całkiem nieźle to wygląda, a tu piszą, że D700 to max. ISO2000.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  10. #20

    Domyślnie

    Wiesz.. na forach często piszą....

    bez D5 nie podchodź.. Niestety @nikoniarzd3100 nie wiedział o tym
    ---------
    Pozdarwiam,
    kolekcjoner słoików

Strona 2 z 24 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D7100 czy D700
    By smigaacz in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-04-2016, 20:52
  2. Czy 70-300 VR warty jest grzechu...
    By MilekS in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-04-2013, 14:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •