Close

Strona 249 z 293 PierwszyPierwszy ... 149199239247248249250251259 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 481 do 2 490 z 2925
  1. #2481
    Nadworny melexiarz Awatar foto4deg
    Dołączył
    10 2011
    Miasto
    Norwegia/Bydgoszcz
    Posty
    802

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Zapytam tylko komu takie rozróżnianie i do czego jest potrzebne?
    Cobyśmy my, właściciela D600 mogli się poczuć lepiej

  2. #2482

    Domyślnie

    Mimo że to fajna pucha, to na pewno nie pro.
    Mówię to z zamiarem jej zakupu niebawem.
    Jestem fotoamatorem i to pucha w sam raz dla mnie.

    Wysłane z mojego GT-I9300
    Ostatnio edytowane przez RAF7705 ; 18-03-2014 o 22:59
    D600
    14,20,28x2,35,50,85,90,300,500
    28-75,70-210

  3. #2483

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Zapytam tylko komu takie rozróżnianie i do czego jest potrzebne?
    Nie wiem po co i komu, ale rozumiem, że jako moderator śledzisz wątki z dolotu. Jak zajrzysz na stronę 243 gdzie po raz pierwszy zgubnie zabrałem głos "Ale androny o tych dronach pleciecie, aż się podłączę Jak dla mnie jedynym praktycznym kryterium profesjonalny lub nie jest obecność na liście profesjonalnych body Nikona. Dlaczego? Bo wtedy możesz być w NPS a z praktycznego punktu widzenia tylko to ma znaczenie" to może zrozumiesz, że nie mi. Dla mnie pro jest fotograf a te rozróżnienia akademickie typu
    "Jak dla mnie pro to wcale nie oznacza zawodowiec. Zawodowiec po prostu się utrzymuje z foto. Fotograf profesjonalny to nazwijmy to mistrz. Może to być amator, ale z tych co robią świetne zdjęcia, mają wiedzę, odpowiednie podejście do tematu, często także profesjonalny sprzęt."
    lub
    "Nie "jest dla" tylko model Df jest pozycjonowany przez firmę jako model profesjonalny, a D600 jako amatorski. Te 2 modele są bardzo blisko siebie, bo D600 to najlepszy z amatorskich a Df najsłabszy z profesjonalnych"
    Są po prostu.. Bezcelowe.

    Cytat Zamieszczone przez RAF7705 Zobacz posta
    Mimo że to fajna pucha, to na pewno nie pro.
    Mówię to z zamiarem jej zakupu niebawem.
    Jestem fotoamatorem i to pucha w sam raz dla mnie.

    Wysłane z mojego GT-I9300
    No tak. To już wiem dlaczego uważasz, że solidność konstrukcji wpływa na stabilność parametrów w tym modelu. Bo PLANUJESZ zakup. Ech..
    Ostatnio edytowane przez Piotrek B. ; 18-03-2014 o 23:08

  4. #2484

    Domyślnie

    zastanawiam się właśnie nad d600 czytałem o problemach z kurzem i olejem, ale teraz można spokojnie wysłać do serwisu nikona i wymieniają migawkę na nową, więc już tak nie straszy ta puszka. Występują w niej jeszcze jakieś problemy typu FF/BF? Posiadam d7000 i planuję przesiąść się na FF i właśnie ten model ponieważ używkę z przebiegiem 10-20tys można dorwać za ok 4tys. Czy d7000 posiada coś czego nie posiada d600? jak wypada AF jest szybszy, celniejszy? na pewno jeden duży minus to czas migawki 1/4000 oraz troszkę mniejsza seria 5.5kl/s, ale tego drugiego akurat nie potrzebuję. Więc pytanko czy warto się przesiadać?

  5. #2485

    Domyślnie

    Masz całe 249 stron w tym temacie, może warto poczytać?..
    Pozdr.

  6. #2486

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jakub365 Zobacz posta
    zastanawiam się właśnie nad d600 czytałem o problemach z kurzem i olejem, ale teraz można spokojnie wysłać do serwisu nikona i wymieniają migawkę na nową, więc już tak nie straszy ta puszka. Występują w niej jeszcze jakieś problemy typu FF/BF? Posiadam d7000 i planuję przesiąść się na FF i właśnie ten model ponieważ używkę z przebiegiem 10-20tys można dorwać za ok 4tys. Czy d7000 posiada coś czego nie posiada d600? jak wypada AF jest szybszy, celniejszy? na pewno jeden duży minus to czas migawki 1/4000 oraz troszkę mniejsza seria 5.5kl/s, ale tego drugiego akurat nie potrzebuję. Więc pytanko czy warto się przesiadać?
    A skąd mam wiedzieć ja czy ktokolwiek inny czy warto?? A po co chcesz się przesiadać?

  7. #2487

    Domyślnie

    przeczytałem recenzje na optyczne i fotopolis, wygląda na fajną puszkę, więc zapytałem szczegółowo o drobne różnice między d7k, chyba nie myślisz, że teraz cały dzień spędzę na czytanie 249 stron, a co ja życia innego nie mam? rozumiem 10 stron można poczytać, ale nie aż tyle, a tematu osobnego nie chciałem zakładać d7k czy d600.

    Chcę się przesiąść ponieważ FF to jednak FF lepszy obrazek, lepsza głębia ostrości no i większa pucha(lepsze trzymanie) więc chciałem tylko się dowiedzieć czy AF ma lepszy, szybszy od mojego d7k i jakie minusy ma ta puszka, prócz tych które wymieniłem wyżej.

  8. #2488
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotrek B. Zobacz posta
    Nie wiem po co i komu, ale ..... gdzie po raz pierwszy zgubnie zabrałem głos.... to może zrozumiesz, że nie mi. Dla mnie pro jest fotograf a te rozróżnienia akademickie typu .
    Oczywiście, że to są akademickie rozwazania, to chyba można wywnioskować z moich wpisów. Przynajmniej tak jest dla mnie.
    Niepotrzebnie zakładasz, że odnoszę się do twoich wpisów, w dyskusji bierze udział więcej osób.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #2489

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Niepotrzebnie zakładasz, że odnoszę się do twoich wpisów, w dyskusji bierze udział więcej osób.
    Cytowanie moich postów to chyba wystarczające uzasadnienie moich "założeń"?

    Cytat Zamieszczone przez Jakub365 Zobacz posta
    przeczytałem recenzje na optyczne i fotopolis, wygląda na fajną puszkę, więc zapytałem szczegółowo o drobne różnice między d7k, chyba nie myślisz, że teraz cały dzień spędzę na czytanie 249 stron, a co ja życia innego nie mam? rozumiem 10 stron można poczytać, ale nie aż tyle, a tematu osobnego nie chciałem zakładać d7k czy d600.

    Chcę się przesiąść ponieważ FF to jednak FF lepszy obrazek, lepsza głębia ostrości no i większa pucha(lepsze trzymanie) więc chciałem tylko się dowiedzieć czy AF ma lepszy, szybszy od mojego d7k i jakie minusy ma ta puszka, prócz tych które wymieniłem wyżej.
    Panie daj Pan spokój. Ma lepszy obrazek? Lepszą głębię? A co to znaczy?? AF ma gorszy, bo ma punkty AF ściśnięte w centrum. Ma tak samo kijowy bufor. Już wiesz czy wyłożyć kilka klocków na nową zabawkę?
    Ostatnio edytowane przez Piotrek B. ; 19-03-2014 o 01:04

  10. #2490
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotrek B. Zobacz posta
    Cytowanie moich postów to chyba wystarczające uzasadnienie moich "założeń"?
    OK, nie sądziłem, że traktujesz to tak osobiście. Podobne poglądy (to z nimi polemizuję) były już prezentowane na forum przez innych. Jak będę pamietał to będę usuwał twojego nicka z cytatów.

    w dyskusji o NPS brali też udział: foto4deg, mOSAd, fotomarek_k, MstrG, TOP67, Borat1979
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 19-03-2014 o 01:28
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 249 z 293 PierwszyPierwszy ... 149199239247248249250251259 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •