Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Parujący obiektyw...

    Hej,

    ma ktos moze pomysl jak uporac sie z parujacym obiektywem? Nie chodzi o przejscie z zimnego w cieple, tylko o miejsce, gdzie jest bardzo wysoka temperatura i wilgotność - np. koncert :] Nie mam czasu go odparować (to z reszta i tak nie dziala), przecieranie dziala tylko przez chwile... Sa jakies srodki na to? Pamietam, ze na maske nurkowa sie pluło, zeby nie parowala, ale jednak wolalbym nie zylać na 24-70

    A - jeszcze jedno pytanie: gdzie mozna kupic w detalu takie woreczki osuszające, które często spotykamy w pudełkach po butach? Albo inny patent na wyciąganie wilgoci...

    Pozdrawiam
    forum.niekojarze.pl

  2. #2

    Domyślnie

    W sklepach typu vision express sa takie psikacze do okularow, zeby nie parowaly, troche pomaga i nie jest drogie.

    Takie cos jest na allegro, silica gel sie nazywa.
    D90 + słoik po Kieleckim

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dzej Zobacz posta
    W sklepach typu vision express sa takie psikacze do okularow, zeby nie parowaly, troche pomaga i nie jest drogie.

    Takie cos jest na allegro, silica gel sie nazywa.
    Ale obiektyw paruje w srodku przewaznie a nie na zewnątrz. Robiłem wiele koncertów przy bardzo wysokiej wilgotności (Gdynia UCHO - masakra) i szkła nie parowały. Zaparowuje tez wizjer. Jedyny skuteczny sposób to wyjscie na chwilę do zimniejszego pomieszczenia albo skorzystanie z lokalnej wentylacji. Szkła zaparowywały natomiast po wyjsciu z koncertu, ale nie w jego trakcie.

    Wyciaganie wilgoci? Suszarka w kiblu - ta do rąk
    Ostatnio edytowane przez MYSZ ; 07-11-2009 o 14:20
    D2H,D700, SB800, Jupiter 37A 135, PCS ARSAT H 35 F2,8, Nikkor AiS 28 F2,8, Nikkor 80-200 F2,8, Nikkor 24-70 F2,8, Nikkor 55 F1,2, Nikkor 105 2 DC, Sigma 50 F1,4.

  4. #4

    Domyślnie

    a może wystarczy poczekać 30min żeby sprzęt się nagrzał. Ja kiedyś robiłem ze środka basenu sferę i zanim się za to zabrałem to ponad pół godziny musiałem czekać aż aparat się przyzwyczai. Przy tak dużej wilgotności to różnica paru stopni już powoduje masakryczne parowanie. Po nagrzaniu aparatu było już ok

  5. #5

    Domyślnie

    Zel silikonowy juz udalo mi sie wyzebrac A z suszarka, to dobry pomysl, jak bedzie koniecznosc, to wyprobuje. A na jakiekolwiek czekanie nie ma niestety czasu - muzycy na mnie nie poczekaja...

    A odnosnie samego parowania - para wodna w powietrzu skrapla sie na zimnych powierzchniach takich jak sufit czy soczewki - dlatego obiektywy parowaly mi od zewnatrz. I bylo to wlasnie w UCHU
    forum.niekojarze.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Ponoć wystarczy obsikać i nie zaparuje

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •