Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Domyślnie sb-600 , makro i nie tylko

    witam,
    przymierzam się do zakupu lampy, którą chciałbym wykorzystać nie tylko do makro, ale także do portretów i uroczystości itp. Stać mnie na sb-600 (sprzedaję N18-70), ale nie wiem czy ktoś z was uzywa jej do makro i z jakim skutkiem?
    Czy w sb-600 można nieco przechylić palnik w dół, aby doświetlił scenę około 10cm przed obiektywem N60/2.8 ?
    A może wystarczy dyfuzor? Danio, czy oryginał?
    jeszcze niezajechany NIKON d610 + szeroka N-stałka + średnio-długie N-tele

  2. #2

    Domyślnie hhhm :)

    a może tak METZ 54 Mz-3 ?

  3. #3

    Domyślnie

    A moze nie tego dotyczyło pytanie?

    Sam chętnie się dowiem czy SB600 da radę w macro - lampa do macro + SB600 to zdecydowanie nie na studencką kieszeń

  4. #4

    Domyślnie

    oczywiscie, ze da rade, ale niemal konieczne jest zdjecie lampy ze stopki aparatu i umieszczenie jej gdzies z boku. masz wtedy nieporownywalnie wieksze mozliwosci oswietlenia kadru.

  5. #5

    Red face hhhm

    ale kolega pytal czy się da wiem że metz da radę i z przyjemnością dołączę się do pytania czy można o jakiś kąt zgiąć ją w dół 800 z tego co mi wiadomo o 7 stopni się zgina

  6. #6

    Domyślnie

    600-ka w dół się nie zgina - niestety
    ale spróbuj może najpierw poszukać na forum tym lub innych o oświetlaniu w makro
    ludzie robią różne cuda - i to naprawdę działa
    przykład: http://www.fotoprzyroda.pl/zestaw-do...zor-vt1122.htm

    pozdrawiam paskudnie
    D300 + kilka szkiełek + lampa + statyw

  7. #7

    Domyślnie

    Ja w makro narazie radzę sobie tylko dyfuzorem.
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

  8. #8

    Domyślnie

    Możesz zaprezentować jakieś sample macro + SB600 (na sankach) ? Jestem ciekaw efektów - D50 nie pozwala na używanie lampy w trybie wireless wiec w moim przypadku zdjęcie z sanek sabinki odpada

  9. #9

    Domyślnie

    oczywiscie nie odpada. potrzebujesz tylko kabelek SC-17, SC-28 lub SC-29.

  10. #10

    Domyślnie

    Jest jedno "ale" - $$$

    Wykosztuje się już na Sabinkę i szkło macro. Ehhh te dSLRy - jak miałem Minoltę A1 życie było prostsze

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •