Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 61
  1. #11

    Domyślnie

    w zasadzie lcd dziela sie na dwie czesci te do ktorych bebechy robi philips (sa kompletnie do niczeego) i te do ktorych robi inna firma nie pamietam ktora w zasadzie rozbija sie o barke cena wiec jesli koniecznie ma to byc monitor za dobra cene z mozliwosciami takie jak ma sony, ktore to jest 3x drozsze od innych monitorow to wolalbym wybrac cos innego ... klega ma sony i wcale ni jest zadowolony jesli ogladasz czasem filmy to zapewne bedziesz widzial tak zwane smugi ciagnace sie za np. samochode w momencie szybkiego przesowania klatek zreszta to chyba jedna wielka wada wszystkich monitorow lcd nie wiem dokladnie czy ktoras z firm uporala sie tak do konca z tymi problemami, ale ja bym zostal przy crt.

    sailor:

    mowilem ze moim zdaniem najlepsze sa Eizo.

  2. #12

    Domyślnie

    no to jeszcze dorzucę swoje trzy grosze

    tak jak Ci koledzy doradzają ja równiez uważam, że LCD nie nadaje się obecnie do obróbki zdjęć - oczywiście ciężko jest rozważać teoretycznie bo nie wiem jakie masz oczekiwania i może zadowoli Cię jakość LCD więc optymalnie byłoby gdybyś miał szansę zobaczyć sobie jak się na tym pracuje
    jeśli chodzi o CRT do obróbki kolorystycznej to najpierw jest Barco (kiedyś był jeszcze Radius, ale chyba już nie istnieje ta marka) ze swoimi highendowymi rozwiązaniami (wielopunktowa sprzętowa kalibracja monitora!, kanał zwrotny i mnóstwo innych wynalazków); później jest olbrzymia dziura i dopiero zaczyna się cała reszta; ponieważ podałeś pułap cenowy to widać, że Barco nie wchodzi w rachubę
    i tak jak Ci już koledzy doradzali proponuję monitor Mitsubishi/Nec; są nieźle wykonane, posiadają bardzo dobry kineskop i są stabilne co ma znaczenie przy jakiejś kalibracji (czy też pseudokalibracji)
    kup go tam, gdzie możesz go najpierw obejrzeć (ten konkretny egzemplarz, który weźmiesz) - szkoda nerwów na późniejsze boje ze sprzedawcą czy też serwisem
    pzdr

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Saint
    klega ma sony i wcale ni jest zadowolony jesli ogladasz czasem filmy to zapewne bedziesz widzial tak zwane smugi ciagnace sie za np. samochode w momencie szybkiego przesowania klatek zreszta to chyba jedna wielka wada wszystkich monitorow lcd nie wiem dokladnie czy ktoras z firm uporala sie tak do konca z tymi problemami, ale ja bym zostal przy crt.
    Akurat smuzenie juz rozwiazali praktycznie wszyscy - wystarczy czas reakcji ponizej 25-30ms a wiekszosc nowych lcd ma obecnie 8-15.
    c2h5oh
    |Bessa Voigtländer|Zenit 11|Kiev 4m|D70|T28-75|SB800|055PROB
    http://www.lisiewski.info | http://modna.pl | http://giery.eu

  4. #14
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pX
    no to jeszcze dorzucę swoje trzy grosze
    jeśli chodzi o CRT do obróbki kolorystycznej to najpierw jest Barco (kiedyś był jeszcze Radius
    radius aktualnei nazywa sie miro i produkuje lcdki i monitory do 19" maniroty radiusa byly w tej technologii produkowane do jesli sie ni myle 2002 roku.
    Cytat Zamieszczone przez pX
    kup go tam, gdzie możesz go najpierw obejrzeć (ten konkretny egzemplarz, który weźmiesz) - szkoda nerwów na późniejsze boje ze sprzedawcą czy też serwisem
    pzdr
    akurat NEC ma niezly serwis .. z reguly wymieniaja sprzet na nowy. tyle tylko ze to trwa. - wiadomosci sprzed roku. ale faktycznie . lepiej zoabczyc

  5. #15
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2004
    Miasto
    otwock k/warszawy
    Posty
    132

    Domyślnie

    ja dla siebie do domu do domowego uzytku to bym bral raczej crt i pewnie EIZO tak 20-22 cale
    a jak juz lcd-ka to apple-a bo poprostu dobrze mi sie na nie patrzy

    ale zaznaczam to do domu - do pracy to juz inna polka ale nie bede po przedmowcach powtarzal
    N.I.K.O.N.: Networked Intelligent Killing and Observation Neohuman
    |D70| |Nikkor 50mm| |Nikkor 35-80mm| |Sigma 28-300mm| |SanDisk 512MB|

  6. #16

    Domyślnie

    to moze power booka g5 ? bawilem sie g4 bardzo fajny komputerek mailem kiedy macka jak w polsce nikt nie wiedzial co to jest i kazdy meczyl c64

  7. #17

    Domyślnie

    A ja mam LCD 17" Belinea 101750 z matrycą PVA - tzn. pełne kolorki 16.7 mln, czas reakcji (tej widocznej dla oka) bardzo dobry. Cena ok. 3 tys zł.

    Z mojego doświadczenia (a mam pewne ) mogę Ci powiedzieć, że LCD dają lepsze odwzorowanie tego co naświetli cyfrowy lab niż pospolite CRT. Czemu się tak dzieje długo by tłumaczyć w uproszczeniu powiem, że proces powstawania obrazu na tych maszynach dziwnym trafem zbiega sie z tym co pokazują monitory LCD. Więc ja akurat polecam dobry monitor LCD z matrycą PVA

    Pozdrawiam
    jpyt
    Fuji X-E2 + 56/1.2 + 35/1.4 + 18-55/2.8-4

  8. #18

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o ViewSonic, to mam już kilkuletniego PT770 Professional Series - jeżeli nie przeszkadzają ci dwa poziome druty usztywniające maskę szczelinową, to bardzo dobry sprzęt. Jednak jak zaznaczył już Sailor - drogi i rzeczywiście za cenę niższą można znaleźć inne o podobnych parametrach.
    Jak już ktoś wspomniał, to prawda, że monitory tego samego typu, właściwie nigdy nie będą "świeciły" tak samo, postawisz obok siebie dwa takie same i będziesz miał inne odczucia.
    Najważniejsze sprawdzać konkretny model, który chcesz kupić, a najlepiej jeżeli jest możliwość 2, 3 obok siebie. Myślę, że z tym - szczególnie przy droższych egzemplarzach będzie ciężko. Sprzedaż lepszych jest zazwyczaj realizowana pod zamówienie i nikt sobie głowy nie zawraca, że klient chce robić testy przed zakupem, niestety!
    Proponuję jednak wziąść ze sobą program testowy do badania geometrii obrazu i innych parametrów. Można znaleźć darmowe (zdaje się, że Nokia test lub coś podobnego).
    Moim zdaniem, elektronika monitora jest ważna ale najważniejszy jest konkretnie wybrany kinol. Co z tego, że kupisz b.dobrą (drogą) firmę, jak akurat ten egzemplarz będzie do d... Najważniejsze są Twoje osobiste odczucia i zadowolenie z użytkowania, reszta moim zdaniem jest mniej ważna i przy ograniczonych funduszach musisz pójść na kompromis.
    Zwracaj też uwagę przede wszystkim na jakość obrazu w tej rozdzielczości w której masz zamiar pracować, czyli w 19'' moim zdaniem 1280x1024 lub 21" 1600x1280 i sprawdź f odświeżania przy tych ustawieniach najlepiej w okolicy 100 Hz.
    Pewnie to wszystko już wiesz ale się starałem...
    POzdro!
    D70|N AF-S18-70DX|N AF50/1,8D|SB-800|ML-L3|CF 1GB|Sherpa 600n|TLZ 2|MC MTO-11C A
    ŻONA to luksus - APARAT to konieczność!!!

  9. #19

    Domyślnie

    Witam.
    Ja ze swojej strony polecam LCD Eizo (L557 to jeden z tanszych ok 3kPLN - ten model posiadam). Bardzo długo walczyłem z decyzją o zakupie LCD. Wcześniej polecono mi podobnie jak przedmówcy firmę NEC. Zdecydowałem się na Mitsubishi DiamondPro .. 19 cali (crt). Niestety model który dostałem miał dość poważne problemy z geometrią ("spadający" prawy dolny róg - nie do wyregulwania). W rozmowie z serwisem dowiedziałem się że dopuszczalne odchylenia nie podlegające reklamacji dla 19 cali to 2mm na szerokości ekranu !!! Monitor poprostu zwróciłem i godząc się na "gorsze" a w zasadzie nazwał bym inne odwzorowanie kolorów wybrałem EIZO. Używam ponad pół roku i jestem szczerze zadowolony, szczególnie z komfortu pracy (wzrok).
    Pozdrawiam:
    Jaromir

  10. #20
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2004
    Miasto
    A man, a city...
    Posty
    104

    Domyślnie Re: Jaki monitor pod obrobke fotek?

    Cytat Zamieszczone przez c2h5oh
    [...]
    Co mozecie mi poradzic? Jakie modele i dlaczego?
    Na lcd'ach i notebookach pracuję od ponad 10 lat. Zapomniałem już jak świecą zwykłe bańki...

    Sam używam od roku Neovo X-174. Oprócz takich drobiazgów, jak mozliwość regulacji temp. barw., sterowania poczszególnymi kolorami, reg. ostrości, matrycy MVA, te modele (seria X) mają... SZYBĘ!

    Do poważnych prac DTP to jest to seria amatorska, ale bez większych problemów skalibrujesz go tak do druku zdjęć, jak i do prezentacji w sieci.

    Zerknij na: http://www.agneovo.pl/x_19av.php. Nie wiem ile dzisiaj kosztuje, ale ceny możesz sprawdzić w sieci.
    Serdecznie pozdrawiam,
    Ayot

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •