Close

Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 75
  1. #61
    kl
    Gość

    Domyślnie

    To jest bój ideologiczny między ludźmi którzy operują na różnych biegunach. Jeden w ciężkim mrozie dzielnie podtrzymując statyw, robi zdjęcia odległych grani a drugi w warunkach, które nieraz trudno sobie wyobrazić pierwszemu, po tej grani śmiga na lotnej niekoniecznie w kierunku najbliższego zwornika . Skala doznań jest nieporównywalna. Do tego wszystkiego zdjęcia z przejścia mają najczęściej charakter czysto topograficzny.
    Przyznaję, że także i dla mnie, wystawanie w odległych miejscach, zamiast w te miejsca pójść, jest zajęciem mało zrozumiałym, kojarzącym mi się z substytutem. Może to jakiś etap, bo po nabyciu swojego pierwszego samochodu, też jeździłem na Gliczarów. Nie pamiętam czy miałem statyw. Pamiętam, że byłem z dziewczyną
    Załączam przykłady topograficzne:

    Załącznik 15190

    Załącznik 15191

    Załącznik 15192

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez klasyk Zobacz posta
    To jest bój ideologiczny między ludźmi którzy operują na różnych biegunach. Jeden w ciężkim mrozie dzielnie podtrzymując statyw, robi zdjęcia odległych grani a drugi w warunkach, które nieraz trudno sobie wyobrazić pierwszemu, po tej grani śmiga na lotnej niekoniecznie w kierunku najbliższego zwornika . Skala doznań jest nieporównywalna. Do tego wszystkiego zdjęcia z przejścia mają najczęściej charakter czysto topograficzny.
    Przyznaję, że także i dla mnie, wystawanie w odległych miejscach, zamiast w te miejsca pójść, jest zajęciem mało zrozumiałym, kojarzącym mi się z substytutem. Może to jakiś etap, bo po nabyciu swojego pierwszego samochodu, też jeździłem na Gliczarów. Nie pamiętam czy miałem statyw. Pamiętam, że byłem z dziewczyną
    Załączam przykłady topograficzne:
    Ale chwilunia. Ja chodze po gorach akurat. Wiec jestem na dwoch biegunach jakby co. I fotografia i chodzenie po gorach mozna ze soba swietnie laczyc. Jak bylem mlodszy to na Orla wzialem analog ze slajdem, analog z negatywem BW i cyfre.
    Teraz juz ograniczam sie do jednego korpusu i najczesciej jednego obiektywu. To tak a propo jakby ktos chcial napisac argument ze na powazne chodzenie po gorach to lustrzanka za duza.
    Jakos Kukuczka nie mial smartfona tylko targal ciezkie kloce na szczyty
    I jak fotografuje z Polany Glodowka zdjecie panoramy Tatr, to nie bardzo widze mozliwosc ze moglbym wszedzie pojsc.
    Bo mi urlopu nie starczy.
    A powazniej to miejsce A inaczej wyglada z miejsca B niz jak sie jest na tym miejscu A.

    Prosze, jedno z moich mz najlepszych. Jest kadr, swiatlo ma niesamowity power, do tego bardzo rzadkie zjawisko rozszczepiania sie swiatla na gorach w tle. Huk od wiatru, ktory niemal przewracal i morze chmur.
    A do tego czynnik ludzki dla pokazania skali.
    I nie byl to pstryk przy okazji tylko sledzenie pogody od kilku dni, plus caly dzien na dworze na -20 pare stopni przy silnym wietrze. Czyli wlozone w to bylo planowanie i serce. Mysle ze czuc troche ten wiatr i huk.
    Zdjecie zrobione z miejsca, w ktorym byly miliony osob i chyba tyle samo jest zdjec w sieci.


    Wędrowiec wsród huku i chmur.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_5332_forum(-3+3).jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	511,6 KB
ID:	15194







    P.s
    A co do tego jezdzenia swiezo kupionym samochodem bez celu. To od kilkunastu lat mam zawsze jakis motocykl i w zasadzie caly czas nim jezdze bez celu dla samej przyjemnosci jazdy.
    Takze...ludzie sa rozni...
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #63
    kl
    Gość

    Domyślnie

    Dokładasz mi tylko argumentów.

  4. #64

    Domyślnie

    Argumentow na co?
    Mozesz jasniej, bo zyje w przeswiadczeniu ze zbijam twoje argumenty moimi.

    Choc juz tyle rozmawialismy, ze trzeba konkretniej.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  5. #65
    kl
    Gość

    Domyślnie

    Pokazujesz zdjęcie z miejsca, gdzie na stałe zamontowana jest kamera. Wędrowcem nazywasz pasażera kolejki, którego całym wysiłkiem bywa dostanie się do Kuźnic i zakup biletu. Brakuje tylko megafonu ogłaszającego na Krupówkach warunków pogodowych i zapowiadającego atrakcyjne przyziemienia śmigłowca TOPR i jego widma brockenu.

  6. #66

    Domyślnie

    No i co z tego ze tam jest na stale zamontowana kamera.(ale nie daje takiego kadru dokladnie). Znajdziesz mi tak na szybko w necie zdjecie z Kasprowego z takimi warunkami i z tak rozszczepionym swiatlem (to rzadsze zjawisko nawet niz widmo brockenu)?
    A ten wedrowiec, owszem szedl na ostatnia kolejke ale z Czerwonych Wierchow. Rozmawialem z nim.
    A ja bylem tego dnia na Swinicy, przed zrobieniem tego zdjecia, jesli to jakas nobilitacja. Choc mz nie powinno to niz zmieniac.

    Takze mz jest to przyklad dobrego zdjecia ze znanego miejsca. Zagrala przede wszystkim pogoda i swiatlo. Przeciez tam jest tak rolzlegly widok, ze mozna robic takei zdjecia jakich ktos jeszcze nie robil. (9 osob bedzie stac w jednym miejscu i zrobi gniota a ta 100-tna zrobi arcydzielo (nie to zebym o sobie i swoim zdjeciu opisal, bo ja skromny jestem).
    Z calym szacunkiem, ale troche sie zapetliles w swojej argumentacji Tylko bez obrazania sie prosze, nie zawsze w dyskusji trzeba sie zgadzac.

    A jakby sfotografowac z Kasprowego burze stulecia, to pewnie niektorzy by krecili nosem; eee, to z Kasprowego.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 08-10-2018 o 20:47
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  7. #67
    kl
    Gość

    Domyślnie

    Przykro mi. Demagogia do mnie nie trafia. Zdjęcia ze Świnicy chętnie obejrzę.

    Przewodnik Tatrzański, Pracownik obserwatorium na Kasprowym, Witek Kaszkin: https://vimeo.com/kaszkin
    Ostatnio edytowane przez kl ; 08-10-2018 o 21:03

  8. #68

    Domyślnie

    Nie zarzucaj mi demagogi, bo naprawde daleki jestem od tego. Dla mnie w dyskusji chodzi o wymiane pogladow i niekoniecznie musi dojsc do porozumienia czy zgody obu stron.
    Wazniejsze jest wzbogacenie swojego punktu widzenia poznajac argumenty drugiej strony.
    W zalinkowanej przez ciebie galerii nie znalazlem takich warunkow swietlnych o ktorych pisalem i pokazalem na zdjeciu, nawet widma brockenu nie zauwazylem. I tak, taki "szczegol" jak rodzaj swiatla jest istotny, bo swiatla to podstawa w fotografi krajobrazu. Juz wspominalem o tym szerzej, wiec nie bede sie powtarzal.

    Jak jest roznica miedzy zdjeciami ze Swinicy a z Kasprowego? I tu i tu mozna zrobic gniota lub arcydzielo. Bardziej to zalezy od fotografa, jego umiejestnosci, szczescia co do warunkow i jak temu szczesciu dopomoglismy niz ilosci osob ktore na ta gore wchodza.

    Mysle, ze lepiej bedzie jak kazdy z nas pozostanie przy swoim "swiatopogladzie".
    Tylko, czy ty pozwolisz zeby ktos robil zdjecia krajobrazu i wkladal w to serce bo tak po prostu chce (o powodach i odczuciach z tym zwiazanych pisalem juz szerzej), bez negowania tego.
    Mysle, ze najlepiej bedzie pozostawic to pytanie zawieszone bez odpowiedzi, do przemyslenia przez niektorych. I wcale nie mam na mysli koniecznie ciebie.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 08-10-2018 o 21:54
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez klasyk Zobacz posta
    Pokazujesz zdjęcie z miejsca, gdzie na stałe zamontowana jest kamera.
    Ja bardzo przepraszam, że tak między wódkę, a zakąskę...
    Ale to poważny zarzut, niewybaczalne wręcz.

  10. #70
    kl
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    robil zdjecia krajobrazu i wkladal w to serce bo tak po prostu chce (o powodach i odczuciach z tym zwiazanych pisalem juz szerzej), bez negowania tego.
    Nie mam nic przeciwko czerpaniu radości z fotografowania. Jestem przeciwny publikacji map z atrakcjami dla fotografów. Szczególnie wtedy, kiedy może na tym ucierpieć przyroda, co systematycznie obserwuje na wybrzeżu, w górach czy na Podlasiu. Męczy mnie też oglądanie trylionowego ujęcia z tego samego miejsca, niezależnie od warunków. Nie męczy mnie stan przejścia Wrótek w Żeberku Świnicy w pokazanych na zdjęciu warunkach. Mam słabość do tego miejsca i dalszej części Walentkowej Grani.


    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Ja bardzo przepraszam, że tak między wódkę, a zakąskę...
    Ale to poważny zarzut, niewybaczalne wręcz.
    To tylko nawiązanie do:

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Trzeba by w tych "fotograficznych" miejscach ustawić aparat, połączyć z netem i każdy mógłby sobie nacisnąć spust w momencie kiedy uzna za stosowny i od razu ściągnąć.
    Co właśnie na Kasprowym jest realizowane.

Strona 7 z 8 PierwszyPierwszy ... 5678 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Gdzie nad Bałtyk?
    By Majek in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 03-04-2012, 14:33
  2. Bałtyk Gdzie?
    By ADAS in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 19-01-2011, 10:50
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-11-2008, 13:48
  4. gdzie drukowac w warszawie w celach niekomercyjnych
    By dame in forum Reprodukcja zdjęć
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-08-2008, 13:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •