Close

Strona 952 z 979 PierwszyPierwszy ... 452852902942950951952953954962 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9 511 do 9 520 z 9788
  1. #9511

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    niektóre cechy bezluster (i to z niskiego pułapu cenowego) moi zdaniem masakrują nawet zawodowe dslr. /rozłożenie punktów, konfigurowalność, dotyk, wykrywanie oka, celność itd.
    Warto sprecyzować, że nie każde bezlustro posiada dotyk czy wykrywanie oka, a celność bywa kosztem szybkości ostrzenia.

  2. #9512
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Rozwój wszystkiego trochę trwa. Trwa też (czasem znacznie dłużej) przekonanie ludzi do jakiegoś rozwiązania. Trzeba też zwyczajnie czasu na wypracowanie rozwiązań technologii itd. Teraz jest czas kiedy wprowadzane są już rozwiązania bardzo dojrzałe w ML, konkurencyjne dla dslr /* ale jeszcze w niektórych aspektach odstające. Jak w następnej iteracji wejdą z produktami, które dslry przebiją to będzie koniec.
    Obecnie główny spór toczy się chyba o to kiedy? Bo że to nastąpi to jestem pewien.
    Ale w czym mają przebić, może ja jestem jakiś inny ale serio to co oferuje obecny sprzęt z wyższej ( nie najwyższej ) półki przerasta możliwości wykorzystania przeze mnie.
    Miałem okazje parę razy testować A7III i jedyne co mnie w nim interesuje to cichy tryb i dotykowy af, podobno jest lepsze af ale na czym ja to mam wykorzystać to nie wiem, w dslr miałem D750 dość długo, marnowała się bidulka ze swoimi możliwościami.
    Zapewniam cie że większość ma podobnie.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    W każdym razie jeśli nie zajdą jakieś dramatyczne zmiany to ja już dslr nie kupię .
    Lustro jeszcze długo będzie miało sens, a to np dlatego że można kupić w każdej chwili taniutko i do tego obiektywy, zrobić co potrzeba i sprzedać bez straty, w bezlustrach sprzęt nowy traci makabrycznie na wartości, obiektywy używane często droższe niż nowe, a używane bezlustra często sa tak styrane jak D700 z przebiegiem 400 tysiaków i z zaliczonymi pieszymi wycieczkami przez amazonie i syberie.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    /* - przy czym w aspekcie np. AFa to niektóre cechy bezluster (i to z niskiego pułapu cenowego) moi zdaniem masakrują nawet zawodowe dslr. /rozłożenie punktów, konfigurowalność, dotyk, wykrywanie oka, celność itd.
    Myślisz że masakrowanie w zastosowania u zawodowca to dotyk i rozłożenie punktów, chyba jednak nie.
    Ja już pisałem że w każdej chwili mogę iść do sony center i zawstydzić sprzedawcę że AF w najnowszym soniaku jest gorszy od D90, trzeba wiedzieć jak
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 06-12-2018 o 17:42

  3. #9513

    Domyślnie

    Ale o jakim braku szkieł mówicie do A9 dla zawodowców? Przecież jest praktycznie cały odpowiednik trójcy, łącznie ze świetnym ponoć 70-200 2.8. Jest 500, 100-400, cała gama szkieł Sigmy i szalenie drogich Zaisów. Do tego działające szkła Canona przez przelotkę. Czego zawodowcom brakuje w Sony? To raczej Nikon z przymusu daje adapter, bo inaczej nie zdobędzie żadnego klienta, poza maniakami nowości.

  4. #9514

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Warto sprecyzować, że nie każde bezlustro posiada dotyk czy wykrywanie oka, a celność bywa kosztem szybkości ostrzenia.
    Tak, jak najbardziej. Moja alfa nie ma ale to już jest nieco historyczny model.

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ale o jakim braku szkieł mówicie do A9 dla zawodowców? Przecież jest praktycznie cały odpowiednik trójcy, łącznie ze świetnym ponoć 70-200 2.8. Jest 500, 100-400, cała gama szkieł Sigmy i szalenie drogich Zaisów. Do tego działające szkła Canona przez przelotkę. Czego zawodowcom brakuje w Sony? To raczej Nikon z przymusu daje adapter, bo inaczej nie zdobędzie żadnego klienta, poza maniakami nowości.
    Chodzi w pierwszej kolejności o długie tele.
    Co do przejściówek to przynajmniej jeśli chodzi o Canony to z długimi tele nie chodzi to dobrze. Np. z moim 100-400 AIII się wieszała. Z tymi białymi długasami prędkość dobiegaczki w Alfie to nie to samo co w 1DX czy z natywnym soniakiem np. 300/2.8. Sam pisałeś o tym że taki zawodowiec musi mieć pewność z tego powodu jakieś rozwiązania z przejściówkami do niefirmowych szkieł są wykluczone.

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale w czym mają przebić, może ja jestem jakiś inny ale serio to co oferuje obecny sprzęt z wyższej ( nie najwyższej ) półki przerasta możliwości wykorzystania przeze mnie.
    Miałem okazje parę razy testować A7III i jedyne co mnie w nim interesuje to cichy tryb i dotykowy af, podobno jest lepsze af ale na czym ja to mam wykorzystać to nie wiem, w dslr miałem D750 dość długo, marnowała się bidulka ze swoimi możliwościami.
    Zapewniam cie że większość ma podobnie.
    Kwestia co komu jest potrzebne. Dla mnie niektóre z tych rzeczy co wymieniłem są wręcz kluczowe. AIII miałem krótko i jedyne co mogę powiedzieć to to że dla mnie tam jest wszystko w obsłudze odwrotnie niż być powinno ...

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Lustro jeszcze długo będzie miało sens, a to np dlatego że można kupić w każdej chwili taniutko i do tego obiektywy, zrobić co potrzeba i sprzedać bez straty, w bezlustrach sprzęt nowy traci makabrycznie na wartości, obiektywy używane często droższe niż nowe, a używane bezlustra często sa tak styrane jak D700 z przebiegiem 400 tysiaków i z zaliczonymi pieszymi wycieczkami przez amazonie i syberie.
    Nie analizuję cen na bieżąco ale jakoś nie widzę różnicy w cenach używanych eMek i EF. W Sony jak próbowałem kupić używanego kita to mi chcieli sprzedać niewiele taniej niż nowego . Nie wiem ale to jest moim zdaniem funkcja wielu czynników i samo to czy tam jest lustro czy go nie ma nie przesądza IMO spawy.

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Myślisz że masakrowanie w zastosowania u zawodowca to dotyk i rozłożenie punktów, chyba jednak nie.
    Ja już pisałem że w każdej chwili mogę iść do sony center i zawstydzić sprzedawcę że AF w najnowszym soniaku jest gorszy od D90, trzeba wiedzieć jak
    Znów kwestia potrzeb dla jednego ważne dla innego nie. Są ludzie dla których AF jest zbędnym gadżetem i pewnie się dziwią o co my się w ogóle spieramy . Natomiast /co bardzo ważne/ w realnym użyciu są to rzeczy bardzo wygodne, mogące przesądzić o zakupie.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 06-12-2018 o 19:15
    Pozdrawiam
    Marcin

  5. #9515

    Domyślnie

    Chodziło o tele, Zośku. O żadnej 500 do FE nie słyszałem. Niedawno wyszła 400, ale to trochę za mało. Co do przelotek to z tego co wiem największe problemy są właśnie z tele. Pozostaje też problem agencji, wypożyczalni, które latami inwestowały w sprzęt Canona i Nikona więc przecież nie wyrzucą sprzętu, który działa na śmietnik. Tym bardziej, że w Sony nie ma nawet zamienników. Co prawda nowy firmware do IIIek i A9 ponoć mocno poprawia działanie z przelotkami, ale wyszedł on dopiero kilka dni temu.

  6. #9516

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Mnie się nie chce prowadzić dyskusji z cieniem. To że coś poprzekręcasz i później z tymi tezami dyskutujesz do tego niechlujnie cytując(.....)
    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Cóż takie zagrywki ad personam są megasłabe.
    Masz racje, takie zagrywki sa megaslabe...
    Proponuje rozejsc sie w pokoju i pozostac przy swoim. Ja bede mogl z tym zyc i nie napisze ze nie chce mi sie z toba gadac

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    (.........)
    Ja już pisałem że w każdej chwili mogę iść do sony center i zawstydzić sprzedawcę że AF w najnowszym soniaku jest gorszy od D90, trzeba wiedzieć jak
    @koesh jak?
    Powaznie pytam, bo mam D90 i Fuji S5pro, a to ten sam uklad AF. I ta wiedza dala by mi troche radosci
    Naprawde jestem bardzo ciekaw, choc pewnie to taki troche zartobliwy sposob...
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  7. #9517

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    mam D90 i Fuji S5pro, a to ten sam uklad AF.
    Na pewno? To by znaczyło, że D200 miał ten sam AF co D90, a chyba tak nie było...?
    F70, F100, S5Pro, S 10-20, N24 2.8D, N35 1.8G, N50 1.8D, N85 1.8D, N180 2.8D.
    Metz 40MZ3i, Metz 54MZ4i, Sony A5000 i A6600.
    ex -
    F3HP, F80s, D610, N18-200, A6300

  8. #9518

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Chodziło o tele, Zośku. O żadnej 500 do FE nie słyszałem. Niedawno wyszła 400, ale to trochę za mało. Co do przelotek to z tego co wiem największe problemy są właśnie z tele. Pozostaje też problem agencji, wypożyczalni, które latami inwestowały w sprzęt Canona i Nikona więc przecież nie wyrzucą sprzętu, który działa na śmietnik. Tym bardziej, że w Sony nie ma nawet zamienników. Co prawda nowy firmware do IIIek i A9 ponoć mocno poprawia działanie z przelotkami, ale wyszedł on dopiero kilka dni temu.
    Z tymi wypożyczalniami to ogólnie jest może taka trochę dziwna sprawa. Jest tam rotacja sprzętu i ze względu na zużycie wymienia się go często więc nie problem /jak jest zapotrzebowanie/ kupić nowy tylko paradoks polega na tym, że poprzez przejściówki Sony się samo trochę uziemiło . Ogólnie wygląda to tak, że znajomi jeżdżący po świecie mówią, że w wielu wypożyczalniach na pytanie o szkła do Sony dostają propozycję EFów z adapterem . W dużych miastach podobno szkła Sony z głównej linii są dostępne bez większych problemów.
    Pozdrawiam
    Marcin

  9. #9519

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grissley Zobacz posta
    Na pewno? To by znaczyło, że D200 miał ten sam AF co D90, a chyba tak nie było...?
    Bylo, bylo. D200/Fuji S5pro/D90 maja ten sam uklad AF. Oczywiscie w zamierzchlych czasach ze juz najstarsi gorale nie pamietaja byly na forum spory i dyskusje. Ze Fuji to aparat studyjny a D200 reporterski i rozni sie troche zestrojenie AF itp.
    Ale suma sumarum, to jest ten sam uklad.
    Zreszta przykladam do oka i widze. To samo.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  10. #9520

    Domyślnie

    Proszę Państwa, nie ma po co się tak napinać co ma przyszłość, a co nie. Pożyjemy zobaczymy. Na razie nie bardzo jest co przypinać do bezluster nikona, więc chyba jednak zbyt wcześnie na przepowiednie o śmierci dslr. Nie wiem ilu jest takich amatorów jak ja, ale ja osobiście patrzę na bezlusterkowce z absolutną obojętnością. Nie widzę dosłownie żadnej ich przewagi nad lustrzankami w moim prywatnym rankingu wartości. Gabaryty mogłyby mieć tylko wtedy znaczenie, gdyby już teraz istniała odpowiednio szeroka gama dedykowanych jasnych obiektywów w porównywalnej cenie jak obecnie w dslr. Ale nawet wtedy bezlustra będą przegrywać z listrzankami w wielu aspektach użytkowych, np. czasie pracy na baterii. Dla mnie to nie do przyjęcia, żeby zmiebnać baterie co 200-300 strzałów. W takich warunkach grip może być koniecznością, co z kolei uważam za kompletnie zbędne przy pracy z lustrem. To że ML mogą mieć jeszcze lepszy AF kompletnie mnie nie interesuje, bo póki co systemy AF zastosowane w D500 czy D750 w zupełności wystarczają do moich potrzeb. Może dla ambitnych filmowców rzeczywiście otworzyły się nowe możliwości, ale dla takich jak ja amatorów filmowania imprez rodzinnych i wakacyjnych popularna kamera sony 4K o rozmiarach średniego obiektywu i genialnej stabilizacji daje 100% satysfakcji.

    Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez avzi ; 06-12-2018 o 20:53
    __________________
    Z9 | Z6 | Z14-30 f4 | Z24-70 f4 | Z35 1.8 | N70-200 f2.8E FL | N85 1.8G |Z100-400 f4.5-5.6 | N300 f2.8 AF-S | SB 700 | ZHIYUN WEEBILL S

Strona 952 z 979 PierwszyPierwszy ... 452852902942950951952953954962 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Następcy DXX i DXXXX - plotki, spekulacje
    By Vermis in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1453
    Ostatni post / autor: 22-11-2021, 22:21
  2. Spekulacje i plotki o nowościach Nikona (D6, jednocyfrowce)
    By Michał Jędrak in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1561
    Ostatni post / autor: 01-01-2020, 18:45
  3. Spekulacje i plotki - Nikon Dx00 (crop DX)
    By Hamarama in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2220
    Ostatni post / autor: 10-03-2019, 16:49
  4. D9300 - spekulacje i plotki
    By szymon708 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 11:31
  5. plotki o nowościach Nikona
    By ranbir kapoor in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 07-08-2010, 01:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •