Close

Strona 19 z 26 PierwszyPierwszy ... 91718192021 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 259
  1. #181

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    ...a tak na serio, ciekawi mnie co takiego jest w obrazie z foveona że tyle osób da sobie ręke uciąć że jest lepiej.
    Obraz jest czysty, żywy, przejrzysty, ponieważ bez interpolacji. Chyba tu tkwi sekret.
    Dlatego ci, którzy mieli styczność z tą matrycą będą jej bronić, choćby nawet już nie używali.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDIM0333ad.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	642,8 KB
ID:	14033

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    Jestem ciekaw jakby wypadło porównanie aktualnego, dobrego aparatu z najlepszym foveonem.
    Moim zdaniem trochę błędne założenie. Można porównywać średniego Foveona z dobrym Bayerem.
    Ale OK, najlepszy to w tej chwili Quattro H w formacie APS-H. Porównywać do tego można np. D850 ze swoimi 45 Mpix. Niestety nie dysponuję żadnym z nich, ale idę o zakład, że o ile obrazek za sprawą softu może być porównywalny, to szczegółowością Sigma bije Nikona na głowę.

  2. #182

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    ...a tak na serio, ciekawi mnie co takiego jest w obrazie z foveona że tyle osób da sobie ręke uciąć że jest lepiej. Jestem ciekaw jakby wypadło porównanie aktualnego, dobrego aparatu z najlepszym foveonem.
    A gdzie jest napisane, ze Foveon to najlepsza matryca ?

    Czytales wszystkie posty ?

    Matryca na wiecej wad niz zalet ale do specyficznych zastosowan daje ladny obrazek.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    W tym czasie Fuji miało 11,8 EV
    Dla najlepszej jakosci: 11.8 EV ?
    Jaki to aparat ?
    X-T10, XF 16-55/2.8, XF 35 f/1.4, XF 55-200, 5D MKII , EF 24-105 mm f/4L IS USM, EF 85mm f/1.8 USM, A6000 SEL18-105/4

  3. #183

    Domyślnie

    znając wszystkie wady Sigm z Foveonem tylko dlatego powstrzymałem się przed zakupem SD Quattro H, bo prądożerność matrycy jest wielka, a żywotność baterii słaba, resztę wad jakoś byłem w stanie zaakceptować,
    jak sobie pomyślałem, że w chłodny dzień będę w stanie zrobić ok 20 zdjęć na baterii, to mocno mnie to poruszyło, choć pewnie zmusiłoby mnie to do bardziej wytężonej pracy wyobraźnią przed zwolnieniem migawki,
    żeby ilość nieudanych ujęć zminimalizować
    i do zakupu paru baterii

  4. #184

    Domyślnie

    Foveon na pewno nie jest dla mnie, ale nie sposób nie zauważyć specyficznego rysowania tej matrycy- jest taki ,,obrazowo-foto-realistyczny''? Wycieczkowiec ze zdjęcia powyżej i fale na pierwszym planie zdają się nie jakby wychodzić z kadru.

    Podoba mi się ten efekt.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  5. #185

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pilot1 Zobacz posta
    żywotność baterii słaba, resztę wad jakoś byłem w stanie zaakceptować,
    jak sobie pomyślałem, że w chłodny dzień będę w stanie zrobić ok 20 zdjęć na baterii, to mocno mnie to poruszyło
    Nie no, bez przesady, skąd takie dane? Bateria jest normalna, choć faktycznie sczytywanie danych z trzech warstw matrycy zabiera więcej prądu. Kompakt DP2 Quattro spokojnie robi na baterii około 300 klatek, zresztą producent daje w zestawie dwie baterie.

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    Foveon na pewno nie jest dla mnie, ale nie sposób nie zauważyć specyficznego rysowania tej matrycy- jest taki ,,obrazowo-foto-realistyczny''?
    Właśnie na tym to polega.

    Dam z grubej rury: SD-14 w pełnej rozdzielczości. Zaznaczam - żadnego grzebania przy kolorach, czy ostrości:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDIM4969ca.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	7,50 MB
ID:	14059

  6. #186

    Domyślnie

    No pięknie wyglądają te przebarwienia szczególnie na drzewach.
    Z odwzorowaniem kolorów tez sobie slabo radzą
    https://seattlesteve.me/2016/01/01/f...5mm-50mm-75mm/ Na samym dole strony można sobie porównać
    Aparaty Sigmy maja w miarę zadowalajace niskie iso bo powyżej około iso 200 już zaczynają szybko szumieć

  7. #187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maxwawa Zobacz posta
    No pięknie wyglądają te przebarwienia szczególnie na drzewach.
    Jeśli pełno żółci dookoła i światło się od tego odbija, to jakie ma być, niebieskie?

    Tutaj bez żółtego:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	SDIM7202.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	3,51 MB
ID:	14064

    Do ISO200 pracowały dobrze stare 5-Megowe matryce. Dzisiejsze, jak w Quattro idą spokojnie na ISO800, a nawet działkę wyżej.

  8. #188

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darekw1967r Zobacz posta
    Dla najlepszej jakosci: 11.8 EV ? Jaki to aparat ?
    Fuji s5 pro
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  9. #189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    Wycieczkowiec ze zdjęcia powyżej i fale na pierwszym planie zdają się nie jakby wychodzić z kadru.

    Podoba mi się ten efekt.
    Siła autosugestii jest niewyobrażalna. Ja akurat niczego takiego na tym zdjęciu nie widzę. Nie sądzę, żeby ktokolwiek to zobaczył w teście ślepej próby.
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  10. #190

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    Fuji s5 pro
    Współczesne matryce bayerowskie mają 14EV (pełna dynamika przy 14-o bitowych ADC)

Strona 19 z 26 PierwszyPierwszy ... 91718192021 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •