Close

Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 106

Wątek: Sigma USB DOCK

  1. #91

    Domyślnie

    @themadablues jak masz gwarancję na szkło, to wyślij je z aparatem do Gdyni. Będziesz zadowolony prawie bez wychodzenia z domu

  2. #92
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Też to polecam bo jednak do usb docka trzeba mieć cierpliwość i sporo czasu na poprawki/korekty, nie jest to takie proste jakby się wydawało, a wątpliwości zostają i wraca się do poprawek, ja sobie poradziłem z trzema obiektywami i nawet mi się to podobało

  3. #93

    Domyślnie

    Nie mam właśnie gwarancji, kupowałem używkę, juz po. Napisałem jednak wstępnie do serwisu w Gdyni, wyglada na to że trzeba będzie wysłac do nich sprzet tak czy inaczej.

  4. #94
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Po gwarancji to cie skasują chyba 280zł, wiec średnio opłacalne.

  5. #95

    Domyślnie

    No własnie czekam na wycenę, zobaczymy.... Ale jak 280, to chyba poszukam używanego docka i go po prostu kupię. Jest jakieś wideo pokazujące jak się z tym obchodzić, w jakich warunkach kalibrowac itd ?

  6. #96

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez themadablues Zobacz posta
    No własnie czekam na wycenę, zobaczymy.... Ale jak 280, to chyba poszukam używanego docka i go po prostu kupię. Jest jakieś wideo pokazujące jak się z tym obchodzić, w jakich warunkach kalibrowac itd ?
    Nie masz na co czekać, z wysyłka wychodzi 280 zł. Docka nowego masz za 200, używane 100-150, choć mało kto je sprzedaje jak już kupił. Metodę kalibracji kiedyś opisywałem, tak po swojemu nieprofesjonalnie
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=272175
    Może się do czegoś przyda...

  7. #97

    Domyślnie

    No to dock zamówiony. Czekam na przesyłkę i w weekend spróbuje temat jakos ogarnąć.

    Dobrze czytam, że na tej planszy testowej trzeba celowac w tę szachownicę, zamiast w "0" ?

  8. #98

    Domyślnie

    Szachownica jest w jednej płaszczyźnie z zerem. A celowanie w szachownicę jest łatwiejsze i miejsce zadziałania AF jednoznaczne.

    Dodam jeszcze, że w mojej ostatniej wersji wzornika mam zamocowany pod katem 45 stopni kątownik aluminiowy i mocuję na nim podziałkę o wielkości dostosowanej do dystansu. Czyli mam dodatkowo podziałkę powiększoną x2 i x3.
    A z tyłu wzornika mam przyklejoną rurkę, która umożliwia mocowanie wzornika na statywie oświetleniowym
    Ostatnio edytowane przez Kojocisko ; 20-02-2018 o 12:35
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  9. #99

    Domyślnie

    Czyli w sumie nie ma wielkiego znaczenia, ale lepiej celowac w szachownicę...

    I jeszcze mam pytanie co do tych odległości testowych - mógłby mi ktos wyjaśnić dlaczego są one tylko cztery ?

  10. #100
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    To już chyba trzeba by pytać w sigmie dlaczego są tylko cztery odległości w oprogramowaniu.

Strona 10 z 11 PierwszyPierwszy ... 891011 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •